Paylaş
Dilek Yarımadası'na Gitmek İçin 6 Muhteşem Neden

Adını, bölgenin 1.237 metre ile en yüksek noktası olan Dilek Tepesi’nden alan Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Millî Parkı, Aydın ilimizin sınırları içinde bulunuyor.

Milli Parkın plajlar bölgesine Kuşadası’nın Güzelçamlı Beldesi’nden araçla ya da yaya olarak girilebiliyor. Mis gibi çam kokulu yolda ilerlerken, ağaçların arasından görünen mavi güzellik kesinlikle büyüleyici. Deniz her yerde güzeldir ama Dilek Yarımadasında bir başka güzel. Seyir terasından manzarayı izleyip, temiz havayı içinize çektiğinizde bunu göreceksiniz.

Yol boyunca ağaçlara tırmanan sevimli sincaplarla ve kaplumbağalarla karşılaşabilirsiniz. Şanslı iseniz alageyikleri de görebilirsiniz.

Dilek Yarımadası

Ormanda Doğa Yürüyüşü Yapın

 

Orman… sessiz bir derinlik içinde ruhunuzu sakinleştirip bütün kötü ruhlardan arınmak için patikada en gizemli yerleri keşfetmek…

Bisiklet ve uzun yürüyüşler de kendini tamamen doğaya teslim edip, saati ve vakti unutmak için..

Kuş gözlemciliği yapmak için (Büyük Menderes Deltasının bitim yeri olduğundan flamingo dahil bir çok kuş türü mevcut)…

En çok deniz kabuklarını severim.. nerede deniz görsem hemen deniz kabuğu aramaya koyulurum, önce uzun uzun dalgaları içime çekerim… sonrasında ya yüzer ya da deniz kabuğu toplarım.

Mavi sonsuzluğa uzanan bir manzara eşliğinde kahvaltıyla güne başlamak için…

Not: Kamp alanları vardır, giriş ücretlidir, ateş yakmak ve avlanmak kesinlikle yasaktır…

1 Yorum

  1. Dilek Yarımadası Milli Parkından geliyorum, kesinlikle kamp yapmak yasak. Kamp alanları yarımadanın dışında ve yol kenarında. Haftasonları inanılmaz kalabalık, sabah 7de bile girişte 1-2 kmlik araç kuyruğu var. Saat 4ten sonra girişler yasak. İçeride ateş yakmak, taşımak, piknik tüpü dahil yasak el koyuyorlar. İçerisi tamamen askeri nizamda. Gidenler bu yorumu dikkate alsın, yoksa bizim gibi okuyup üzülerek geri döner!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.