Quick Hiker 3 Kişilik Trekking Çadır İncelemesi – Quechua DecathlonDecathlon’da satışa sunulan Quechua markasıyla ön plana çıkan Quick Hiker 3 kişilik trekking çadırı son zamanlarda doğa tutkunlarının dikkatini çekmiş durumda. Bizde @kampyeri olarak Quick Hiker 3 çadırı Decathlon’dan temin ederek inceleme blogu yazmak istedik. Bu yazıda kamp ekipmanları arasında bulunan Quick Hiker 3 trekking çadırıyla ilgili merak edilen tüm detayları sizinle paylaşmaya çalışacağız. Benim size tavsiyem; bu çadırı almayı düşünüyorsanız bir an bile düşünmeden almanız olacaktır. Şimdiden güzel günlerde kullanın. I love Decathlon…

Quechua Quick Hiker 3 Trekking Çadırı Fotoğrafları

Decathlon Kamp Ekipmanları İncelemesi İçin Tıklayın

Quick Hiker 3 Trekking Çadırı Hakkında Genel Bilgi

Decathlon’un belki de en kaliteli ve güzel tasarımlı kamp çadırlarından birisi olan Quick Hiker 3 yeşil çadır, trekking yapmayı seven doğa sporcuları için ideal bir çadırdır. 3,4 kg ağırlığa sahip olan çadır 3 kişilik trekking ve kamp yapmak isteyenlerin kesinlikle tercih etmesi gereken çadırlardan birisidir. Quick Hiker 3 çadır istenildiğinde iç oda veya dış tente olarak ayrı ayrı kurulabilmektedir. 3,4 kg ağırlığa sahip olan Quick Hiker 3 trekking çadırı istenildiği durumlarda 3 eşit ağırlık parçasına bölünerek taşınabilmektedir. Böylece tüm kişiler yaklaşık olarak 1,3 kg ağırlık taşımakta ve ağırlık eşit olarak bölünmüş olacaktır. Dış tentenin tek başına ağırlığı 1,3 kg, tek iç oda ağırlığı 1110 gram, pol (direk) ağırlığı 800 gr, 12 parça kazık ağırlığı toplamda 180 gr, kılıf ağırlığı 90 gr ve onarım seti 20 gr’dır. Teknik bilgilerin yanı sıra Karadeniz’de aralıksız olarak 1 ay boyunca yağışlı havada trekking ve kamp yapmamıza asla su geçirmemiş ve terleme yapmamıştır. Rüzgara karşı oldukça dayanıklı olan Quick Hiker 3 çadır yaylalarda ve yüksek irtifalarda da oldukça üstün performans göstermiştir. 2 yıl garantili olan çadırla ilgili en ufak bir sıkıntıda Decathlon personelleri yakından ilgilenmektedirler.

Quick Hiker 3 Trekking Çadırı Gece Çekimi | Fotoğraf: Yakup Kaplan

Decathlon’un resmi internet sitesinde Quick Hiker 3 trekking çadırla ilgili olarak detaylı teknik bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu çadırla ilgili olarak @kuzenlerkamp ile çekmiş olduğumuz inceleme videosunu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Quick Hiker 3 Çadırın Avantajları

  • 3,4 kg ağırlığı 3 eşit parçaya bölünebilir ve eşit ağırlıklar taşınarak uzun yürüyüşler yapılabilir.
  • 3 kişi bir 1 arada kolay şekilde kalabilir. Çift kapısı ve çift havalandırması vardır.
  • 8 şiddetinde rüzgara (70 km/sa) dayanıklı olan Quick Hiker 3 çadır yüksek rakımlarda oldukça üstün performans sergilemektedir.
  • Quick Hiker 3 trekking çadırı su geçirmezdir. Su sütunu (Schmerber): Dış tente > 2000 mm. Zemin matı > 5000 mm’dir.
  • Quick Hiker 3 çadırda fresh & black özelliği yoktur. Ayrıca Quick Hiker 3 fresh & black çadırlar tercih edilebilmektedir.
  • Not: Quick Hiker 3 çadırla ilgili zaman zaman stok sorunu olmaktadır. Yetkililerden alınan bilgiye göre Şubat 2019’da Türkiye’ye birçok stok girecektir.
Quick Hiker 3 Trekking Çadırı Avantajları


TAVSİYELERİMİZ

Kamp Matının Hangi Tarafına Yatılır - Mat Kullanımı

Kamp Matının Hangi Tarafına Yatılır – Mat Kullanımı

Kamp ekipmanları arasında olmazsa olmazlardan birisi mattır. Matın hangi tarafına yatılır ve mat kullanımı ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.