Bursa Sadağı Kanyonu – Kanyon YürüyüşüBursa, birçok doğa ve tarihi doku açısından çok zengin bir şehir. Bir çok aktivitenin bir arada bulunduğu benimde içinde yaşadığım güzide bir şehir. Uludağ’ından türbelerine, yemeklerinden tarihi köylerine, dalış ve kayak merkezlerinden mağaralara… Bir çok aktivite mevcut. Ülkemizde az yaygın olan kanyoning sporunu Bursa’da Sadağı Kanyonu’nda yapmak mümkün. Dileyenler Sadağı Kanyonu’nda kamp da yapabiliyor.

Sadağı Kanyonu, Bursa’nın ikinci büyük kanyonudur ve özellikle yurt dışından gelen turistlerin ilgisini çekmektedir. Şehir dışından gelen yerli turistlerinde sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Kanyon, Bursa merkezden 58 km mesafede, Doğancı Barajı’nın ilerisinde, Orhaneli köyünden sonra bulunmaktadır. Kanyona giderken birçok köy ve doğa harikaları size eşlik ediyor. Bu köylerde duraklayabilir, taze süt yumurta alabilirsiniz.

Kanyon, belediye tarafından restore ediliyor ve düzenleniyor. Yürüyüş rotası orta derece zorluğa sahip. Yürüyüş rotası boyunca tertermiz bir nehir size eşlik ediyor ve yer yer nehirin üzerinde köprüler mevcut.

Etrafınızda yüksek ağaçlar ve kayalar bulunuyor, kayaların boyu 60 metreyi buluyormuş. Kanyon girişinde Bursa Belediyesi’ne ait  bir yerleşim mevcut. Buradaki bekçi sizi bir çok konuda bilgilendiriyor. Burada temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz tuvalet, kafe ve mescit mevcut.

Biz sonbahar aylarında gittik ve yeşilin, kırmızının ve sarının harmanlandığı harika yerleri keşfettik ve fotoğrafladık. Birde kısa bir video çektik. Bir çok ayrıntıyı bulabilirsiniz. Şimdiden uyarayım, videoda ürün yerleştirme mevcut 🙂


TAVSİYELERİMİZ

Göynük Kanyonu Gezi Rehberi – Antalya

Antalya'da gezilecek yerler arasında bulunan Göynük Kanyonu tüm doğa severlerin ilgisini çekiyor. Göynük Kanyonu gezi rehberi blogu yayınlandı.

3 yorumlar

  1. Avatar

    merhaba,

    kamp için herhangi ayrılmış bir bölge var mı?
    4-5 çadırlık bir ekip ile gitmeyi düşünüyoruz.

  2. Avatar

    burada kamp alanı yazdığına bakmayın sadağıda kamp yapmak yasak.Biz gittiğimizde bölgenin yakınında başka bir yer bulup orada kamp yapmıştık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.