Paylaş
Doğa ve Fotoğraf

Dünyadaki bütün canlıların en geniş yaşam alanına doğa denir. Doğa, kendini sürekli olarak yenileyen ve değiştiren, canlı ve cansız maddelerden oluşan varlıkların hepsini kapsar. Doğada yaşamak için her canlı bir mücadele içindedir. Bu canlılardan en belirgin olanları bizler yani insanlardır. Kimi okula kimi işe kimi ise gezmeye tozmaya gider gelirler. İnsanlar varolduklarından itibaren bu yaşam mücadelesini verirler. Yaşarken öğrenme, öğrenirken bildiklerini çevresine bir şekilde aktarma ve anlatma ihtiyacı duyar. Gün geçtikçe yenilenmeye, yeni şeyler üretmeye ve ürettiklerini tüketmeye başlamışlardır.

Galata Kulesi Fotoğrafı

Teknoloji Nedir?

Genelde, insan yeteneklerini genişletmek ve insan ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan bilgilerin tümüne teknoloji denir. Teknoloji, insanların kendi amaçlarına uygun olarak doğal dünyayı kullanmasıdır. Bilimi kullanarak hayatı kolaylaştırmak için yapılan her şeydir. Günümüz teknolojisinde insanların birbirlerine duygularını, düşüncelerini aktarmak veya anı ölümsüzleştirmek amacıyla fotoğraflar çekilmektedir. Böyle olunca da doğayla anı ölümsüzleştirmek insanlar ve doğa arasında muhteşem görüntüler oluşturdu. İnsanlar gezdikleri, gördükleri, yaşadıkları anılarını fotoğraflamaya başladılar. Bu fotoğraflar bazen onlar için bir duygu bazen bir ders bazense bir yol gösterici unsur olarak karşısına çıktı.

Doğa ve fotoğraf başlığı altındaki giriş cümlelerim bu kadarla kalmayacak. Gelecek yazımda yine aynı başlık adı altında daha geniş düşüncelerle karşınızda olacağım. Keyifli yolculuklar…

Mudanya Fotoğrafı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.