Kampların vazgeçilmezi yumurtalı ısırgan otu kavurması tarifi

Doğa tutkunlarının, kampçıların, dağcıların ve gezginlerin en çok ihtiyaç duydukları şeylerin başında yemek gelir. Yemek olmadan doğanın ve kampın tadı çıkmaz. Peki, kamplarda ne yenilir? Kamp maliyetini en aza düşürmek için pratik kamp yemekleri nelerdir? Kampyerleri.org olarak hazırlaması kolay kamp yemekleri listemizi sizlerle paylaşacağız.

Pin

YUMURTALI ISIRGAN OTU KAVURMASI TARİFİ

Kampçılar için pratik kamp yemekleri listesinin başında yumurtalı ısırgan otu kavurması gelir. Peki, yumurtalı ısırgan otu kavurması nasıl hazırlanır? Kampyerleri.org olarak tüm detayları sizler için hazırladık.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; yumurtalı ısırgan otu kavurması tarifimiz 1-2 kişiliktir. Sizler tarifte yer alan malzemeleri arttırarak daha fazla kişi için yemeğinizi hazırlayabilirsiniz.

Pin

Yumurtalı Isırgan Otu Kavurması İçin Malzeme Listesi

  • 2 adet yumurta
  • 2 adet kuru soğan veya 4-5 adet taze soğan
  • 1 bağ taze ısırgan otu
  • 4 yemek kaşığı sıvı yağ
  • Tuz, karabiber, kekik ve pulbiber

YUMURTALI ISIRGAN OTU KAVURMASI NASIL YAPILIR?

Isırgan otlarını eldiven giyerek hijyenik şekilde yıkayalım. İyice yıkanılan ısırgan otlarını minik bir leğen veya kapta sirkeli suda 5 dakika bekletelim. Tavaya 4 yemek kaşığı sıvı yağ koyalım ve küçük küçük doğranan kuru soğanları kavurmaya başlayalım. Kısık ateşte saydamlaşan soğanların üzerine suyunu süzdüğümüz ısırgan otlarını iri iri doğrayarak aktaralım. Pişirme esnasında ısırgan otları suyunu salınca tuzunu isteğe göre ilave edelim. Isırgan otu suyunu tamamen çektiği anda ise yumurtaları kıralım ve karıştıralım. Yumurtalar piştikten sonra yemek hazırdır. İsteğe göre üzerine; karabiber, pulbiber veya kekik serperek afiyetle yiyebilirsiniz.

Pin

Not: Kampta yapılabilecek pratik kamp yemekleri listesine eklemek istedikleriniz varsa yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1