Tokat’ta Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı! – Tokat’ta Ormana Giriş Yasak Mı?

Tokat’ta ormanlık alanlara giriş yasaklandı. Tokat Valiliği’nce yayımlanan duyuruya göre, Tokat’ta ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığı bildirildi. Tokat ilinde uygulanacak ormanlık alanlara giriş yasağı kapsamına göre, Tokat il sınırları içerisinde yer alan ormanlık alanlarda; kamp, piknik, doğa yürüyüşü ve her türlü açık hava etkinliğinin yasaklandığı bildirildi. İşte Tokat orman giriş yasağı detayları.

2024 YILI ORMANLARA GİRİŞLERİN YASAKLANDIĞI İLLER TAM LİSTESİ İÇİN – TIKLAYINIZ

ORMAN YASAĞINDA KAMP YAPABİLECEĞİNİZ TOKAT KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN – TIKLAYINIZ (Gitmeden Önce Kolluk Kuvvetlerinden Teyit Ediniz)

Tokat’ta Ormana Giriş Yasak Mı?

Tokat Valiliği’nin açıkladığı karara göre; Tokat il sınırları içerisinde yer alan ormanlık alanlara girmek yasaklandı.

Tokat kent genelinde uygulanacak orman giriş yasağı tarihleri ise; 11 Haziran 2024 ile 30 Ekim 2024 olarak bildirildi.

Tokat'ta Ormana Giriş Yasak Mı?Pin
Tokat’ta Ormana Giriş Yasak Mı?

Tokat’ta Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı

Tokat Valiliği’nin açıkladığı ormanlık alanlara giriş kararında ise şu ifadelere yer verildi;

“Yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte bölgemizde sıcaklık değerlerinin artacağı, buna dayalı olarak oluşabilecek olağanüstü hava durumları nedeniyle ilimizde orman yangınlarının ortaya çıkabileceği değerlendirilerek, ülkemiz ve milletimiz için paha biçilmez değere haiz olan ormanlarımızı yangına karşı korumak amacıyla aşağıdaki kararlar alınmıştır.

Orman yangınlarıyla mücadele kapsamında, 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 74’üncü maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 9 ve 66’ıncı maddeleri uyarınca Tokat İli sınırları içerisindeki yetkili kurumlarca belirlenmiş tescilli piknik ve mesire alanları dışında ormanlık alanlara girişler 11 Haziran 2024 30 Ekim 2024 tarihleri arasında yasaklanmıştır.

Ormanların çevresinde ve içinden geçen yollarda orman kenarında mola vermek ve piknik yapmak, mangal, semaver ve ateş yakmak, orman içinde ATV, UTV, motosiklet kullanmak yasaktır.

Orman Yasasının 31 ve 32’inci maddeleri kapsamında olan köyler ve mahalleler başta olmak üzere, orman içi, orman bitişiği ve ormanla ilişiği olmayan köyler ve mahalleler de dahil olmak üzere anız, bağ-bahçe, zeytinlik ve tarla temizliğinden meydana gelen dalların ve her türlü bitki örtüsünün yakılması yasaklanmıştır.

Bu karar Tokat İl sınırları içerisindeki tüm ormanlık alanlarda uygulanır.

Belirtilen karar ve önlemlere aykırı hareket edenler hakkında 6831 sayılı Orman Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve Kabahatler Kanunu uyarınca idari ve adli işlem yapılacaktır.”

Tokat'ta Ormanlık Alanlara Giriş YasaklandıPin
Tokat’ta Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1