Eylül 11, 2021

Tokat Kamp Alanları

Tokat Kamp Alanları

Tokat kamp alanları sizleri bekliyor. Aileniz ve arkadaşlarınızla beraber eğlenceli kamp yapabileceğiniz Tokat kamp alanları listesini sizler için derledik. Tokat ücretli kamp alanları ve Tokat ücretsiz kamp alanları listesine, kampyerleri.org blog adresinden erişim sağlayabilirsiniz. İşte birbirinden güzel Tokat kamp yerleri

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Ballıca Mağarası Tabiat Parkı Kamp Alanı

Büfe, çadır kamp alanı, bekçi gevi, hediyelik eşya satış reyonu, tuvalet, manzara seyir noktası, lokanta, mescit, mağara ve sıhhı tesis imkanları bulunan Ballıca Mağarası Tabiat Parkı sizleri bekliyor. Pazar’a bağlı Ballıca Köyü sınırları içerisinde yer alan Ballıca Mağarası Tabiat Parkı’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Ballıca Mağarası Tabiat Parkı 2019 yılında UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi’ne eklenmiştir. Ballıca Mağarası içerisinde yürüyüş ve fotoğrafçılık aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Kamp için mağaranın dışarısında Tabiat Parkı sahasında bulunan alanları tercih edebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://g.page/ballicamagarasi?share
İletişim bilgisi: 03122075000

Ballıca Mağarası Tabiat Parkı Kamp Alanı
Ballıca Mağarası Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çamiçi Yaylası Kamp Alanı

Niksar’da bulunan Çamiçi Yaylası’nda çadır kampı, karavan kampı ve bungalov konaklaması yapabilirsiniz. Çamiçi Yaylası’nda ücretli ve ücretsiz kamp yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Çamiçi Yaylası’nda ücretli kamp yapmak isterseniz, Niksar Kamping tesisini ziyaret edebilirsiniz. Çamiçi Yaylası’nda ücretsiz kamp yapmak isterseniz, yaylanın çeşitli müsait olan alanlarında kamp yapabilirsiniz. Çamiçi Yaylası’na Ünye – Niksar yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile ulaşmak isteyenler, Ünye – Niksar yolu üzerinden geçiş yapan servislere binebilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/RV1a2DzVJhcDQ3BG8

Çamiçi Yaylası Kamp Alanı
Çamiçi Yaylası Kamp Alanı

Topçam Yaylası Kamp Alanı

Tokat şehir merkezine yürüme mesafesinde yer alan Topçam Yaylası’nda çadır kampı, piknik, karavan kampı, trekking, manzara seyri, bisiklet turu ve fotoğrafçılık yapılabilir. Topçam Yaylası’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Bu yüzden kendi aracınızı kullanmanız gerekmektedir. Topçam Yaylası’nda kamp ve piknik yapacaksanız, tuvalet, elektrik, çeşme, market ve duş gibi imkanların olmadığını belirtmek isteriz. Hazırlığınızı yaparak yola çıkmanız gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/qsnaJDWj6LEEtea79

Topçam Yaylası Kamp Alanı
Topçam Yaylası Kamp Alanı

Almus Barajı Kamp Alanı

Tokat Almus’da bulunan Almus Barajı’nda çadır kampı ve piknilk yapabilirsiniz. Almus Barajı’nda göl manzaralı kamp ve piknik yapmak isterseniz, geç kalmadan yola çıkmanızı öneriyoruz. Almus Barajı’nın Almus’a yakın olan kıyısında birkaç işletme bulunmaktadır. Söz konusu işletmelerden tuvalet, elektrik ve gıda ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Almus Barajı’nda tekne turları da yapılmaktadır. Almus Barajı’nın çeşitli kıyılarında kamp ve piknik yapılabilecek alanlar vardır. İsteğinize göre uygun gördüğünüz alanlara kamp ve piknik yapabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/gny8R2pLazxNt6r36

Almus Barajı Kamp Alanı
Almus Barajı Kamp Alanı

Niksar Kamping

Tokat kamp yerleri denildiğinde, akla ilk gelen bölgelerden olan Niksar Kamping sizleri bekliyor. Tokat’ın Niksar ilçesinde yer alan ve Çamiçi Yaylası’nda hizmet veren kamping tesisi yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Çadır kamp alanı, karavan kamp alanı, bungalov konaklaması ve piknik yapılabilecek kamping tesisi içerisinde; tuvalet, otopark, elektrik, mangal alanı, duş, internet, mutfak, bungalov kiralaması, buzdolabı, bahçe, oturma alanı, manzara seyir noktası ve sıcak su imkanları bulunmaktadır. Ünye – Niksar yolu üzerinde hizmet veren servislere binip, Çamiçi Yaylası yol ayrımında inebilirsiniz. Taksi tutabilirsiniz ancak yürüyerek gitmek isteyenler biraz zorlanabilirler. Kamping tesisine gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız ya da müsaitlik durumu hakkında bilgi almanızı öneriyoruz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/n3fVMbxkaaqnyyhM7
İletişim bilgisi: 03565421010

Niksar Kamping
Niksar Kamping

Batmantaş Yaylası Kamp Alanı

1850 metre rakıma sahip olan Batmantaş Yaylası kamp ve piknik için uygundur. Gür ve sık çam ormanları ile bezeli Batmantaş Yaylası’nda ferah bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Tokat Batmantaş’ta bulunan Batmantaş Yaylası’nda buz gibi yayla sularının aktığı çeşme bulunmaktadır. Batmantaş Yaylası’nda tuvalet, elektrik ve sıcak su imkanları bulunmamaktadır. Bu yüzden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/F1ULtSqD53jZ5wov5

Batmantaş Yaylası Kamp Alanı
Batmantaş Yaylası Kamp Alanı

Zinav Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Reşadiye’ye bağlı Yolüstü mevkiinde yer alan Zinav Gölü Tabiat Parkı’nda kamp ve piknik yapılabiliyor. Çeşme, tuvalet, oyun parkı, Zinav Gölü, bekçi evi, piknik masaları, piknik alanı, giriş kontrol noktası, manzara seyir noktası, yürüyüş parkuru ve bisiklet yolu imkanları bulunmaktadır. Zinav Gölü Tabiat Parkı’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Kendi aracınızı kullanmanız gerekmektedir. Zinav Gölü Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/vqYCgcHNiF97eMNz8
İletişim bilgisi: 03122075000

Zinav Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı
Zinav Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kurt Gölü Kamp Alanı

Reşadiye’ye bağlı Kızılcaören mevkiinde yer alan Kurt Gölü’nde çadır kampı, karavan kampı ve piknik yapılabilir. Kurt Gölü’ne toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Bu yüzden kendi aracınızı kullanmanız ya da araç kiralaması yapmanz gerekmektedir. Kurt Gölü’nde tuvalet, çeşme, elektrik ve duş imkanları bulunmamaktadır. Restoran ve kafe imkanı da bulunmamaktadır. Bu yüzden yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/jvb4cqfcqLW2qtvP9

Kurt Gölü Kamp Alanı
Kurt Gölü Kamp Alanı

Akbelen Yaylası Kamp Alanı

Tokat – Niksar yolu üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz Akbelen Yaylası, Çamağzı ve Boyalı bölgeleri arasında yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamayan Akbelen Yaylası’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Akbelen Yaylası’nda tuvalet, elektrik, sıcak su ve duş gibi imkanlar yoktur. Akbelen Yaylası, şehirden uzaklaşmak ve doğa ile kucaklaşmak isteyen doğa severlerin yoğun olarak ziyaret ettikleri bölgelerden bir tanesidir. 1700 rakıma sahip olan Akbelen Yaylası’na giderken yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/QnceJWsWJqbgRe5R8

Akbelen Yaylası Kamp Alanı
Akbelen Yaylası Kamp Alanı

Ocaklı Munamak Şelalesi Kamp Alanı

Pazar ilçesine bağlı Ocaklı Köyü sınırları içerisinde yer alan Munamak Şelalesi’ne toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Bu yüzden kendi aracınızı kullanmanız gerekmektedir. Munamak Şelalesi’ne giderken yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekiyor. Munamak Şelalesi ve çevresinde; tuvalet, market, restoran, kafe ve büfe gibi herhangi bir ihtiyacınızı giderebileceğiniz işletme ya da tesis yoktur. Ayrıca Munamak Şelalesi’nde kamp yapacaksanız, Munamak Şelalesi çevresinde yer alan bölgeleri tercih etmeniz gerekiyor. Munamak Şelalesi’nin hemen yanı başında kamp yapılacak uygun alan bulunmamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/gGdAg799tyXshrC29

Ocaklı Munamak Şelalesi Kamp Alanı
Ocaklı Munamak Şelalesi Kamp Alanı

Düden Gölü Kamp Alanı

Erbaa’ya bağlı Çatalan bölgesinde yer alan Düden Gölü’nde kamp yapılabiliyor. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanılamayan Düden Gölü’nde çadır kampı, karavan kampı ve piknik yapabilirsiniz. Düden Gölü ve Düden Gölü mesire alanı arası oldukça yakındır. Düden Gölü’nde kamp ve piknik yapmak isteyenler, mesire alanını ya da Düden Gölü’nün bulunduğu alanları tercih edebilirler. Düden Gölü’nde tuvalet, elektrik, sıcak su, restoran, market ve büfe imkanları yoktur. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/RqM6NAmuZbdRS35x9

Düden Gölü Kamp Alanı
Düden Gölü Kamp Alanı

Almus Harami Yaylası Kamp Alanı

Almus Harami Yaylası, Almus’a bağlı Kurtuluş mevkiinde yer almaktadır. Harami Yaylası’na, Almus merkezinden servisler ile ulaşım sağlanabilir. Dileyenler taksi tutabilirler. Özellikle kamp yapmak isteyen doğa severlerin yoğunluk oluşturdukları Almus Harami Yaylası’nda çadır kampı ve karavan kampı yapılabilir. Almus Harami Yaylası içerisinden Yeşilırmak geçmektedir. Irmak kenarında yer alan oturma alanlarında kamp ve piknik yapabilirsiniz. Almus Harami Yaylası’nda kamp ve piknik yapacaklar için tek sorun; tuvalet ve duş gibi imkanların bulunmamaktadır. İçeceğiniz su, yiyeceğiniz yemeğe kadar kendiniz götürmek zorundasınız. Bu yüzden yiyecek ve içeceklerinizi hazırlamadan, kısacası hazırlık yapmadan yola çıkmamanızı öneriyoruz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/N3dMqdg6bGT3Kcbg9

Almus Harami Yaylası Kamp Alanı
Almus Harami Yaylası Kamp Alanı

Çatalkaya Şelalesi Kamp Alanı

Tokat’ın Çatalkaya mevkiinde yer alan Çatalkaya Şelalesi çevresinde kamp ve piknik yapılabiliyor. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamayan Çatalkaya Şelalesi’ne kendi aracınız ile ulaşım sağlamanız gerekmektedir. Şehir merkezi ve ilçe merkezine uzak konumda yer alan Çatalkaya Şelalesi ve çevresi kamp için elverişlidir. Tuvalet, elektrik, duş, market, restoran, sıcak su ve büfe gibi imkanlar bulunmayan Çatalkaya Şelalesi’ne giderken hazırlık yapılmadan gidilmemesi gerekmektedir. Çatalkaya Şelalesi’nde kamp ve piknik yapmak istiyorsanız, yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/TkwAv5nz3LEhsnML6

Çatalkaya Şelalesi Kamp Alanı
Çatalkaya Şelalesi Kamp Alanı

Selemen Yaylası Kamp Alanı

Tokat – Ordu il sınırında yer alan Selemen Yaylası’nda doğa ile iç içe kamp ve piknik yapabilirsiniz. Tuvalet, çeşme, elektrik, market ve büfe imkanları bulunmayan Selemen Yaylası bakir bir yayladır. Toplu taşıma araçları da bulunmayan Selemen Yaylası’na kendi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Selemen Yaylası şehir merkezine uzak konumda olmasından dolayı sakin ve sessiz bir yayladır. Selemen Yaylası’nda doğa yürüyüşü aktivitesi de yapılabilir. Selemen Yaylası’nın hemen her köşesi, çadır kampı ve karavan kampı için uygundur.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/j2uUJB17DrKXY2aD9

Selemen Yaylası Kamp Alanı
Selemen Yaylası Kamp Alanı

Dumanlı Yaylası Kamp Alanı

Tokat ve Sivas illerinin sınırında yer alan Dumanlı Yaylası; doğa yürüyüşü, manzara seyri, çadırlı kampçılık, fotoğrafçılık, bisiklet turu, karavanlı kamp ve piknik için uygundur. İhsaniye’de bulunan Dumanlı Yaylası 2800 rakıma sahiptir. Dumanlı Yaylası’nın en büyük özelliği ağaçlarla çevrili olmasının yanı sıra 360 derece manzarasının tamamının orman manzarasına sahip olmasıdır. Şehirden uzaklaşmak ve doğa ile kucaklaşmak isterseniz, Dumanlı Yaylası’nı ziyaret edebilirsiniz. Dumanlı Yaylası’nda elektrik, tuvalet, duş ve sıcak su imkanları bulunmamaktadır. Dumanlı Yaylası’nda yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz market ve restoran da bulunmadığı için, yiyecek ve içeceğinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız. Dumanlı Yaylası’na gitmek için İhsaniye’ye giden servislere binebilirsiniz ancak yayla ya toplu taşıma aracı çıkmıyor. Taksi tutabilirsiniz ancak maliyeti biraz fazla olabileceğinden dolayı, kendi aracınızı kullanmanız faydalı olacaktır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/LssjmR2wm66d4gy69

Dumanlı Yaylası Kamp Alanı
Dumanlı Yaylası Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Kampyerleri.org ekibi olarak; Tokat ücretli kamp yerleri ve Tokat ücretsiz kamp yerleri listesini paylaştık. Tokat kamp alanları ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgilere, blogumuzdan erişim sağlayabilirsiniz. Tantıım, marka ve işbirliği için: iletisim@kampyerleri.org mail adresine mail gönderebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.