Ramazan Bayramında Gidilecek Yerler – Türkiye’de Bayram Rotaları

Ramazan Bayramı öncesinde önemli bir karar alındı ve Ramazan Bayramı arifesinden önceki ilk iş günü olan 8 Nisan Pazartesi ile Yarım gün mesainin olduğu Ramazan Bayramı arife günü idari izin olarak kabul edildi. Durum böyle olunca da; Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu. 6 Nisan 2024 tarihinde Cumartesi günü başlayacak Ramazan Bayramı tatili, 14 Nisan 2024 tarihinde Pazar günü sona erecek. Özellikle Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasıyla, 9 günlük Bayram tatilini değerlendirmek isteyenler tarafından, Ramazan Bayramında gidilecek yerler araştırılmaya başlandı. Biz de sitemizde; Türkiye’de Ramazan rotaları ile ilgili bilgileri paylaştık. Ramazan Bayramı’nda nereye gidilir? diyorsanız, içeriğimizi incelemeyi ve yakın çevrenizle paylaşmayı unutmayınız. Ayrıca Ramazan Bayramı’nda gidilecek rota önerileriniz var ise; sitemizin alt bölümünde yer alan YORUM GÖNDER kısmından da bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. İşte Ramazan Bayramı’nda gidebileceğiniz birbirinden güzel rotalar.

Mardin

Kasımiye Medresesi, Mardin sokakları, Tarihi Mardin evleri, Dara Antik Kenti, Beyazsu, Midyat, Artuklu, Nusaybin ve Gurs Vadisi gibi pek çok tarihi, kültürel ve doğal rotaya ev sahipliği yapan Mardin, Ramazan Bayramında gidilecek yerler rotamızın ilk sırasında yer almaktadır. Sıcakkanlı insanların bir arada olduğu, kültürel değerlerin zengin ve doğa harikası rotaların bol olduğu Mardin’nde geçmişin izlerine tanıklık etmek ve Mardin’in kültür yapısını yerinde incelemek isterseniz; Ramazan Bayramı’nda Mardin’i ziyaret etmenizi öneriyoruz.

MardinPin
Mardin

Bodrum

Bodrum Kalesi, Bodrum Çarşısı, Bodrum Antik Tiyatrosu, Orak Adası, Gümbet, Yalıkavak, Gümüşlük, Gündoğan, Bitez ve Akyarlar gibi pek çok gezilecek ve keşfedilmesi gereken rotaya ev sahipliği yapan Bodrum’u Ramazan Bayramı’nda ziyaret edebilirsiniz. Bodrum’da gün batımı manzarasının oluşturduğu eşsiz manzarayı ölümsüzleştirmek için mutlaka Bordum’un plajlarını ve sahil şeridini rotanıza eklemeyi unutmayın.

BodrumPin
Bodrum

Rize

Ayder Yaylası, Zil Kale, Pokut Yaylası, Huser Yaylası, Fırtına Deresi, Gito Yaylası, Kaçkar Dağları, Haremtepe Çeçeva Köyü ve Amlakit Yaylası gibi doğanın adeta cennetten bir köşe olduğu Rize’yi Bayram tatili rotanıza eklemenizi tavsiye ediyoruz. Bulutların oluşturduğu bulut denizi manzarası, pencerelerinizin orman ve sis eşliğinde harika bir manzara sunduğu dağ evi ve bungalov ev tatili keyfini yaşamak için en uygun zaman Ramazan Bayramı’nın 9 günlük tatili olacaktır. Rize’nin eşsiz doğasını keşfetmek için geç kalmayın.

RizePin
Rize

Fethiye

Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Likya Yolu, Kabak Koyu, Çalış Plajı, Şövalye Adası, Katrancı Koyu, Faralya Köyü, Dalyan Kaya Mezarları, Hisarönü, Babadağ, Kayaköy ve Girdev Gölü gibi tarihi ve doğal lokasyonların ev sahibi olduğu Fethiye, Ramazan Bayramında gidilecek yerler listemiz içerisinde yer almaktadır. Tekne turu ile Fethiye’nin gizli kalmış koylarını keşfedebilir. Babadağ’dan yamaç paraşütü ile eşsiz Fethiye ve Ölüdeniz manzarasını izleyebilirsiniz. Havaların ısınmasıyla birlikte plaj sezonu erken açmalıyım diyorsanız; Fethiye’nin en güzel plajları sizi bekliyor olacaktır.

FethiyePin
Fethiye

Artvin

Hopa, Arhavi, Şavşat, Karagöl, Murgul, Kaçkar Dağları, Maçahel, Hatila Vadisi, Kamilet Vadisi, Gorgit Yaylası, Kafkasör Yaylası, Papart Vadisi ve Balık Gölü gibi her bir köşesi cennet olan Artvin’in mutlaka ziyaret etmeyi unutmayın. Artvin’de orman manzaralı bir dağ evi tatili, tüm stresinizi alacak ve sizi rahatlatacaktır. 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinizi doyasıya hissetmek istiyorsanız; Artvin’de keyifli vakit geçirmek için geç kalmayın.

ArtvinPin
Artvin

Bozcaada

Bozcaada Sokakları, Polente Feneri ve Rüzgâr Gülleri, Troya Müzesi, Bozcaada Yat Limanı ve Tuzburnu Plajı’nın bulunduğu Bozcaada’yı 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinizde keşfettiğiniz için çok şanslı olacaksınız. Tarihi izleri barındıran ve kültürel yeniliklerin bir arada olduğu Bozcaada, sizi zinde tutacak harika bir lokasyon olacaktır. Şehir stresinin ve kaosun olmadığı nezih bir ortam arıyorsanız; Bozcaada’yı mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

BozcaadaPin
Bozcaada

Van

Van Gölü, Akdamar Adası ve Kilisesi, Van Kalesi, Muradiye Şelalesi, Şeytan Köprüsü, Vanadokya Peri Bacaları, Ayanis Kalesi ve Van Kedisi Evi gibi pek çok gezilecek rotaya ev sahipliği yapan Van, keşfedilmeyi bekliyor. Havaların ısınmasıyla birlikte ağaçların çiçek açtığı ve çiçeklerin oluşturduğu o bahar havası eşliğinde, Ramazan Bayramı tatilini değerlendirmek eşsiz bir deneyim olacaktır. Dilerseniz; Van Gölü Ekspresi turu yaparak da Van’ı keşfedebilir ve meşhur Van kahvaltısının lezzetini yerinde tadabilirsiniz.

VanPin
Van

Kaş

Kekova Adası, Simena Antik Kenti, Antiphellos Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Patara Plajı, Patara Kum Tepeleri ve Kaputaş Plajı’nın eşsiz bir doğa, kültür ve medeniyet oluşturduğu Kaş, Ramazan Bayramında gidilecek yerler listemizde yer almaktadır. Kaş’ın meşhur çarşısından sevdiklerinize Bayram hediyesi alabilir, Kaş’ın birbirinden güzel plajlarında yaz tatilini erkenden yaşayabilirsiniz. Özellikle Kaş’a gittiğiniz de tekne turu deneyimini mutlaka yaşamanızı öneriyoruz.

KaşPin
Kaş
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1