Fethiye Plajları Ve Koyları 2024 – Fethiye’de Denize Girilecek Yerler 2024 Listesi

Fethiye, Akdeniz Bölgesi’nin Batı tarafında Muğla ilinin bir ilçesidir. Turizm potansiyeli oldukça yüksek olan Fethiye, Ölüdeniz gibi eşi benzeri bulunmayan kumsala ve Af Kule gibi çok dğeerli dalış alanlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu gibi doğa harikası yerlerin yanı sıra, tarihi geçmişi ile adından sıkça söz ettiren pek çok antik kente de ev sahipliği yapmaktadır. Bizlerde Kampyerleri.org ekibi olarak, Fethiye’de tatil yapmak isteyen okurlarımıza rehber olması adına, Fethiye’de yer alan koyları ve plajları listeledik. Fethiye ücretli plajlar, Fethiye ücretsiz plajlar, Fethiye en güzel koyları, Fethiye en güzel plajları ve Fethiye’de yüzülebilecek yerler gibi potansiyele sahip pek çok plaj ve koy, listemiz içerisinde yer almaktadır. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz, Fethiye’de denize girilecek yerler 2024 listesi. Fethiye plajları ve koyları 2024 listesi. Fethiye’nin denizi nasıl? Fethiye’nin plajları nasıl? İşte Fethiye hakkında en güncel ve kapsamlı bilgiler.

MUĞLA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA’NIN EN GÜZEL KOYLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kabak Plajı (Kabak Koyu)

Kabak Plajı, Fethiye ilçesinin Uzunyurt mevkiinde yer almaktadır. Uzunyurt, Faralya Köyü olarak da bilinmektedir. Kabak Koyu veya Kabak Plajı olarak da söylenen Kabak Plajı’na ulaşım sağlamak oldukça zordur. Kendinize ait araç var ise zorlanabilir ve aracınıza zarar gelmesi muhtemeldir. Kabak Koyu’na giden dolmuşlara binebilirsiniz ancak Kabak Plajı’na gitmek için yürümeniz gerekmektedir. Kabak Plajı’nın plaj alanı çakıl taş yapısına sahiptir. Tarihi Likya Yolu’nun bir parçası olan Kabak Plajı’nda kamp kurmak yasaktır. Kabak Plajı’nın üst tarafında bungalov ev tesisleri ve camping işletmeleri bulunmaktadır. Suyu çok güzel olan Kabak Plajı’nın denizi temizdir. Kabak Plajı’nın denizi 3 – 5 metre sonra derinleşmektedir. Otopark hizmetleri ise ücretlidir ancak Kabak Plajı’na giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralaması yapmak isterseniz de ücret ödemeniz gerekmektedir. Yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz işletme vardır. Kabak Plajı, manzarasından dolayı ziyaret edilebilir ancak ulaşımından ve imkanlarından dolayı çocuklu ailelere uygun değildir.

Kabak Plajı (Kabak Koyu) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/6q5GDgCZMAEkepM76

Kabak Plajı (Kabak Koyu)Pin
Kabak Plajı (Kabak Koyu)

Çukuryurt Plajı

Fethiye ilçesinin Uzunyurt mevkiinde yer alan Çukuryurt Plajı’nda herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Faralya Köyü olarak da bilinen Uzunyurt üzerinden patika ile yürüyerek zorlu bir parkur deneyimleyerek ulaşım sağlanabilen Çukuryurt Plajı’na tekne turları ile ulaşım sağlamak daha kolaydır. Çukuryurt Plajı’nın plaj alanı, kum ve çakıl olacak şekilde karışık yapıdadır. Kendine ait küçük bir şelalesi de bulunan Çukuryurt Plajı’na giriş ücretsizdir. Denizi temiz ve güzel olan Çukuryurt Plajı’nın plaj alanı oldukça küçüktür. Hiçbir imkanın bulunmamasından dolayı çocuklu ailelere uygun değildir. Çocuklu aileler tekne turları ile Çukuryurt Plajı’nı ziyaret edebilirler.

Çukuryurt Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/HUtV5kwGtoKtj5X48

Çukuryurt PlajıPin
Çukuryurt Plajı

Kelebekler Vadisi

Fethiye plajları ve koyları 2024 listemiz içerisinde ilk sıralarda yer alan Kelebekler Vadisi, Fethiye’de mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölgelerden bir tanesidir. Kelebekler Vadisi, Fethiye’nin Faralya Köyü olarak da bilinen Uzunyurt mevkiinde yer almaktadır. Tekne turlarına katılarak ulaşım sağlanan Kelebekler Vadisi’nin, manzarası ve doğası harikadır. Kelebekler Vadisi’nde drone ve video çekimleri yapan kişiler de bulunmaktadır. Kelebekler Vadisi’nın küçük taşlı bir plajı vardır. Ayrıca küçük bir market var ancak pahalı olmasından dolayı şikayet alıyor. Likya Yolu’nun önemli bölgelerinden olan Kelebekler Vadisi’nde doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Yaz sezonunda teknelerin yoğunluk oluşturduğu Kelebekler Vadisi’nde yüzecek yer kalmamaktadır. Yanınızda mutlaka su götürmenizi önerdiğimiz Kelebekler Vadisi çevresinde; camping tesisleri ve bungalov ev işletmeleri mevcuttur. Kelebekler Vadisi’nın denizi taşlık ve kayalık alanlara sahip olmasından dolayı deniz ayakkabısı giymek gerekmektedir. Kelebekler Vadisi’nde şelale bulunuyor ve ziyaret için ücret isteniyor ancak şelale oldukça küçük ve ziyaret ettiğiniz durumda beklentinizi karşılamayabilir. Çocuklu aileler de tekne turlarına katılarak Kelebekler Vadisi’ni ziyaret edebilirler. Kelebekler Vadisi’ne giriş ücretsizdir. Sadece tekne turu ücreti ödemeniz yeterli olacaktır. Çocuklu aileler Kelebekler Vadisi’nin tepe manzarasını izlemek istiyorlar ise çok dikkatli olmalıdır. Dik bir yamaç olması bakımından, çocuklu ailelere önermiyoruz.

Kelebekler Vadisi Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Uvmh2WxznWC2M6JZ8

Kelebekler VadisiPin
Kelebekler Vadisi

Kıdrak Koyu

Fethiye’ye bağlı Ölüdeniz’de yer alan Kıdrak Koyu, Fethiye’de mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölgelerin başında yer almaktadır. Milli Parklar sahasında yer alan Fethiye’ye bağlı Ölüdeniz’de yer alan Kıdrak Koyu’na girişler ücretlidir. Kendinize ait şezlong ve şemsiye kullanabilir veya ücretli karşılığında şemsiye ve şezlong kiralaması yapabilirsiniz. Tuvalet, duş ve soyunma kabinleri mevcuttur. Denizi ince çakıl yapısına sahip ancak ayaklarınızı rahatsız etmeyecek kadar konforludur. Fethiye’ye bağlı Ölüdeniz’de yer alan Kıdrak Koyu’nun denizi turkuaz rengindedir ve denizi temizdir. Fethiye’ye bağlı Ölüdeniz’de yer alan Kıdrak Koyu’nda yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz işletme mevcuttur. Kıdra Koyu’nun denizi hemen derinleşmesinden dolayı çocuklu ailelere ve yüzme bilmeyen arkadaşlara uygun değildir.

Kıdrak Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/USUWgXUv89u137GY7

Kıdrak KoyuPin
Kıdrak Koyu

Belcekız Plajı

Fethiye’nin Ölüdeniz mevkiinde yer alan Belcekız Plajı, Ölüdeniz Plajı üzerinde yer almaktadır. Fethiye’nin Ölüdeniz mevkiinde yer alan Belcekız Plajı’nın denizi çabuk derinleşen ve dalgalı bir deniz yapısına sahip olmasından dolayı, çocuklu ailelere ve yüzme bilmeyenlere uygun değildir. Belcekız Plajı’nda tuvalet ve duş alanları vardır. Belcekız Plajı’nın arka tarafında restoran, kafe ve bar imkanları da bulunmaktadır. Belcekız Plajı’na giriş ücretsizdir ancak şemsiye ve şezlong kiralamak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı Belcekız Plajı’nın arka tarafında yer alan tesislerden temin edebilirsiniz. Belcekız Plajı’nda yürürken dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü yamaç paraşütü ile iniş yapılan bir alan olması bakımından, bu öneriyi dikkate almalısınız.

Belcekız Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/sPRWYeCe5fiTCLbb9

Belcekız PlajıPin
Belcekız Plajı

Ölüdeniz Plajı

Muğla’da nerede tatil yapılır sorusuna yanıt arıyorsanız, Ölüdeniz Plajı’na gitmenizi öneriyoruz. Yaz aylarında çok kalabalık olan Ölüdeniz Plajı’na girişler ücretlidir. Ölüdeniz Plajı’nda beach tesislerinden şezlong ve şemsiye kiralaması yapabilir aynı zamanda yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da giderebilirsiniz. Ölüdeniz Plajı; sağ ve sol kısım olarak ikiye ayrılmaktadır. Sağ kısımda deniz kum yapısına sahip ve kumludur. Çocuklu aileler burayı tercih edebilirler. Sol kısım ise taşlık ve hemen derinleşen yapıya sahiptir. Bu yüzden plajda nerede yüzmek isteyeceğinize dikkat etmenizde fayda var. Ölüdeniz Plajı’nın arka tarafında, Ölüdeniz Tabiat Parkı, bungalov tesisleri, camping tesisleri ve çeşitli konaklama tesisleri de bulunmaktadır.

Ölüdeniz Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/w46HiNNJyHNg7MEu9

Ölüdeniz PlajıPin
Ölüdeniz Plajı

Kumburnu Plajı

Ölüdeniz’de harika manzaraya ve doğaya sahip bir bölge olan Kumburnu Plajı, Ölüdeniz Plajı’nın sağ tarafında yer almaktadır. Sabah erken saatlerde yer bulabileceğiniz ancak öğle vakitlerine doğru hiç yer bulamayacağınız harika bir plaj olan Kumburnu Plajı’na giriş ücretlidir. Tuvalet, soyunma kabini ve duş imkanları var. Kano kiralaması veya deniz bisikleti kiralaması yapabilirsiniz. Kumburnu Plajı’nın denizi dalgasızdır. Kumburnu Plajı’nda şezlong ve şemsiye kiralaması yapmak isterseniz de ücreti karşılığında hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Deniz suyu temiz olan Kumburnu Plajı’nın plaj alanı ince çakıl taşlarına sahiptir. Ayaklarınızı rahatsız etmemektedir ancak isteğe göre; terlik ya da deniz ayakkabısı kullanılabilir. Çocuklu ailelere de uygundur. Yüzerken balıkları görebilirsiniz.

Kumburnu Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/1UP9Tu38yc3uTX1Q8

Kumburnu PlajıPin
Kumburnu Plajı

Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesisleri

Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesisleri; Fethiye, Ölüdeniz’de yer almaktadır. Kalabalık ve kargaşadan uzakta, Ölüdeniz Tabiat Parkı’nın doğası eşliğinde huzurlu bir tatil yapmak için Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesisleri tercih edebilirsiniz. Çocuklu ailelere de gayet uygun olan Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesislerinde; yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz restoran ve kafe bulunmaktadır. Fethiye’de denize girebileceğiniz en sakin beach tesislerinden bir tanesi olan Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesislerinin, denizi dalgasızdır. Şezlong ve şemsiye imkanları da bulunmaktadır. 2024 yılı giriş ücreti 550 TL’dir. Otopark ücretsizdir.

Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesisleri Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/oGwaLfrFevv2sFJj6

Sun City Beach Club Plaj Sahil TesisleriPin
Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesisleri

Bozyiğit Burnu

Fethiye’nin, Kayaköy mevkiinde yer alan Bozyiğit Burnu’na Ölüdeniz Plajı’ndan ve Kumburnu Plajı’ndan yüzerek ulaşım sağlamak mümkündür. Hiçbir tesis bulunmayan Bozyiğit Burnu’nu Ölüdeniz’i karşıdan izlemek için yüzerek keşfedebilirsiniz. Kayalık bir bölge olan Bozyiğit Burnu’na giderken deniz ayakkabısı götürmeyi unutmayınız.

Bozyiğit Burnu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/CdxCpWVfRV2uGQgb9

Bozyiğit BurnuPin
Bozyiğit Burnu

Camel Beach

Camel Beach, Fethiye’ye bağlı Kayaköy’de yer almaktadır. Sadece tekne turları ile ulaşım sağlanan Camel Beach alanında hiçbir tesis ve imkan yoktur. Beach olarak bahsediliyor ancak gittiğinizde de göreceksiniz ki; hiçbir işletme ve tesis yok. Çok küçük bir plaj alanı olan Camel Beach’in plaj alanı ise taşlık. Çabuk derinleşmiyor ve tekne turları ile en az 30 dakika durulduğu için yüzmeye alan kalmıyor. Tekne turları ile ziyaret edebilirsiniz, onun haricinde karadan ulaşımı olmaması halinde bile denizi kirletilmiş. Tekne turunun uğrak noktasıdır ancak beklentiniz fazla olmasın. Camel Beach’e giriş ücretsizdir ancak tekne turu için ücreti ödemeniz gerekmektedir. Çocuklu ailelere önermiyoruz. Çocuklu aileler tekne turu ile ziyaret edebilirlerse, çocukların deniz kirliliğinden dolayı denize girmelerini önermiyoruz.

Camel Beach Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/MxqhhDJr7j3ESRwr9

Camel BeachPin
Camel Beach

Soğuk Su Koyu

Fethiye’ye bağlı Kayaköy’de yer alan Soğuk Su Koyu’nun denizi çok güzel ve harika doğaya sahiptir. Karayolu ile ulaşımın zor olduğu Soğuk Su Koyu’nu tekne turu ile keşfetmek daha sağlıklı olacaktır. Soğuk Su Koyu’nun denizinin cam gibi olmasından dolayı yoğun ilgi görüyor. Zorlu karayolu üzerinden gelirseniz, özel işletme sizi karşılıyor. İşletmenin imkanlarından faydalanmak isterseniz, içeri girebilirsiniz. Ücretsiz şekilde imkanlardan faydalanmak istemiyorsanız, Soğuk Su Koyu’nu tekne turları ile ziyaret edebilirsiniz. Suyu soğuk ve güzel olan Soğuk Su Koyu’nda sıcak yaz günlerinde serinlemek için geç kalmayınız. Çocuklu aileler de Soğuk Su Koyu’nu tekne turu ile ziyaret edebilirler ancak suyu çok soğuk olmasından dolayı, dikkat edilmesinde fayda var. Çocuklu aileler Soğuk Su Koyu’na kara yolu üzerinden gelmemelidir. Yol zorlayıcı ve aracınıza zarar verici durumdadır.

Soğuk Su Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/bhj6qEzPr8A9f23H7

Soğuk Su KoyuPin
Soğuk Su Koyu

Gemiler Koyu (Gemile Plajı)

Fethiye’nin Kayaköy mevkiinde yer alan Gemiler Koyu, Gemiler Adası manzarasına da sahiptir. Bol virajlı ve ormanlık yol üzerinden ulaşım sağlanabilen Gemiler Koyu’na tekne turları tercih ederek de ulaşım sağlanabilir. Giriş ücretlidir ancak Gemiler Koyu’nda ücretsiz vakit geçirebileceğiniz uygun alanlarda var. Şezlong ve şemsiye kiralaması yapmak isterseniz de ücret ödemeniz gerekmektedir. Duş, soyunma kabini ve tuvalet imkanları da bulunmaktadır. Gemiler Koyu’nun deniz içi kayalık ve plaj alanı da taşlıktır. Bu yüzden deniz ayakkabısı kullanmak sağlıklı olacaktır. Gemiler Koyu’nda kamp yapmak yasak ancak zaman, zaman kamp kuranlar olabilmektedir. Denizi çok güzel ve tertemiz olan Gemiler Koyu’nu çocuklu aileler de ziyaret edebilir ancak taşlık alanlarda çocuklarınıza deniz ayakkabısı veya terlik giydirmeniz sağlıklı olacaktır.

Gemiler Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/oZiZsMjVUedWvkf89

Gemiler Koyu (Gemile Plajı)Pin
Gemiler Koyu (Gemile Plajı)

Darboğaz Koyu

Darboğaz Koyu; Fethiye’nin Kayaköy mevkiinde yer almaktadır. Gemiler Koyu’na aracınzıı park edip, 20 dakikalık patika üzerinden ya da tekne turları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Darboğaz Koyu’nda taşlık ve kumluk yapıya sahip denize girilebilir alanlar vardır. Ulaşımının sadece patika olmasından dolayı; yanınızda fazla eşya götürmemenizi öneriyoruz. Ayrıca Darboğaz Koyu’na çocuklu ailelerin gitmesini de önermiyoruz. Patika yürüyüşü zorlayıcı ve mağdur edici olacaktır. Herhangi bir işletme bulunmayan Darboğaz Koyu’na giderken, suyunuzu ve aperatif yiyeceklerinizi yanınızda götürmenizi öneriyoruz. Darboğaz Koyu’na giriş ücretsizdir.

Darboğaz Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/aLLHEZri1y9X71L19

Darboğaz KoyuPin
Darboğaz Koyu

Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu, Fethiye’ye bağlı Kayaköy’de 12 adalar tekne turu ile ziyaret edebileceğiniz harika bir koydur. 4 – 5 metre derinliğe sahip olan Akvaryum Koyu’nun denizi çok temiz ve yüzerken balıkları izlemek mümkündür. Sadece tekne turları ile keşfedebileceğiniz harika bir koy olan Akvaryum Koyu’nda restoran hizmeti de bulunmaktadır. Çevresinde irili ufaklı adalar bulunan Akvaryum Koyu’na giriş ücretsizdir.

Akvaryum Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/PYQJ1niPXM264u6z8

Akvaryum KoyuPin
Akvaryum Koyu

Aziz Ağa Koyu

Kayaköy’de yer alan Aziz Ağa Koyu, dalış yapmak isteyenler tarafından yoğun olarak ilgi görmektedir. Fethiye’de tüplü dalış yapılan bölge olan Aziz Ağa Koyu’nda herhangi bir imkan ve tesis yoktur. Sadece tekne turu ile ulaşım sağlanan Aziz Ağa Koyu’nda tüplü dalış veya tüpsüz dalış yapabilirsiniz. Denizi çok güzel olan Aziz Ağa Koyu’nun doğası da muhteşemdir. Aziz Ağa Koyu’na giriş ücreti yoktur ve çocuklu aileler de tekne turu ile ziyaret edebilir.

Aziz Ağa Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/J9ViD8Ux4ZZbM9Qa7

Aziz Ağa KoyuPin
Aziz Ağa Koyu

Dalgıç Koyu

Fethiye’ye bağlı Kayaköy’de tekne turları ile keşfedebileceğiniz ücretsiz bri koy olan Dalgıç Koyu’nda dalış ve yüzme aktiviteleri bol bol yapılmaktadır. Profesyonel dalgıç ekipleri tarafından sık, sık tüplü dalış ve tüpsüz dalış faaliyetleri gerçekleştirilen Dalgıç Koyu’nun suyu berraktır ve yüzerken balıklar size eşlik etmektedir. Herhangi bir imkan ve tesis yok ancak tekne turu ile yüzme veya dalış yapmak için ziyaret edebilirsiniz. Çocuklu aileler de Dalgıç Koyu’nu tekne turu ile ziyaret edebilirler.

Dalgıç Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/NcTnR1mj2t3JU77c9

Dalgıç KoyuPin
Dalgıç Koyu

Akvaryum Bay

Kayaköy’de yer alan Akvaryum Bay, tekne turu ile keşfedebileceğiniz harika bir lokasyonda yer almaktadır. Tertemiz bir koy olan Akvaryum Bay, denizinin mavi ve berrak olmasından dolayı ilgi görmektedir. Akvaryum Bay’da deniz rengi maviden turkuaz renge doğru dönmektedir. Denizin dibini dahi görebileceğiniz kadar güzel olan Akvaryum Bay’da yeraltı suyu bulunmasından dolayı denizin bazı yerlerinde su soğumaktadır. Sıcak yaz günlerinde Akvaryum Bay’ı tekne turu ile ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz bir koy olan Akvaryum Bay’da herhangi bir tesis ve imkan yoktur. Çocuklu aileler de Akvaryum Bay’ı tekne turu ile ziyaret edebilirler.

Akvaryum Bay Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/JYzMBVTs8NqfxiLC9

Akvaryum BayPin
Akvaryum Bay

Tarzan Koyu

Fethiye’ye bağlı Kayaköy’de tekne turu ile keşfedebileceğiniz harika bir koy olan Tarzan Koyu’nun denizi turkuazdır ve harika bir doğaya sahiptir. Tertemiz suyu bulunan Tarzan Koyu, Fethiye’de tüplü dalış yapılan en iyi koylardan bir tanesidir. Ücretsiz bir koy olan Tarzan Koyu’nda doğanın yeşili ve denizin maviliği arasında eşsiz bir tatil yapabilirsiniz. Herhangi bir imkan ve tesis olmayan Tarzan Koyu’nu, çocuklu aileler de tekne turları ile keşfedebilirler.

Tarzan Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/NZmXM6gJunPr7xKdA

Tarzan KoyuPin
Tarzan Koyu

Boncuklu Koyu

Boncuklu Koyu, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Keçiler mevkiinde yer almaktadır. Çok temiz bir koy olan Boncuklu Koyu, ücretli ve ücretsiz olarak iki bölüme ayrılmıştır. Boncuklu Koyu’nun ücretsiz bölümünden faydalanmak isterseniz, aracınızı yol kenarında park etmeniz gerekmektedir. Boncuklu Koyu’nun ücretli bölümünden faydalanmak isteyenler; beach tesislerini tercih edebilirler. Boncuklu Koyu’nda tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları yoktur. Ancak ücretli bölümde imkanlar dahilinde tatil yapılabilir. Suyu temiz olan Boncuklu Koyu’nun plaj alanı ise taşlık ve kumluk karışık bir yapıya sahiptir. Çocuklu aileler de Boncuklu Koyu’na gelebilir ancak ücretli veya ücretsiz kısım tercihi tamamen size aittir.

Boncuklu Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/5S3PKJQSVyVkk1kv6

Boncuklu KoyuPin
Boncuklu Koyu

Kuleli Plajı

Fethiye’nin Keçiler mevkiinde yer alan Kuleli Plajı, muhafazakar tatil yapmak isteyenler için oldukça uygundur. Kadınlar plajı olarak ayrı bir bölüm sunulan Kuleli Plajı’nda erkek ve kadınların bir arada tatil yapmalarına imkan sağlanan bölümde ise kadınlar için haşema zorunluluğu bulunmaktadır. Özel bir plaj olmasından dolayı 200 TL civarında giriş ücreti bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek satın alınabilecek işletme var. Suyu temiz ve berrak olan Kuleli Plajı’nın plaj alanı kum ve çakıl karışık yapıya sahiptir. Şemsiye ve şezlong imkanları da bulunan Kuleli Plajı; çocuklu aileler tarafından da tercih edilebilir.

Kuleli Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/bJARiEgPTFD1Pby47

Kuleli PlajıPin
Kuleli Plajı

Gazi Koyu

Fethiye’ye bağlı Keçiler mevkiinde yer alan Gazi Koyu, oldukça küçük bir koydur. Aracınızı yol kenarında park edip, 30 metrelik patika yürüyüşü ile ulaşım sağlayabileceğiniz Gazi Koyu’na giriş ücretsizdir. Hiçbir tesis ve sosyal imkanın bulunmadığı Gazi Koyu’nda günübirlik ateşsiz piknik yapabilir ve Gazi Koyu’nun temiz sularında yüzerek zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Gazi Koyu’nun plaj alanı oldukça küçüktür. Hem plaj alanında, hem de denizinde kum bulunmayan Gazi Koyu, genel yapısı itibariyle taşlıktır ve deniz ayakkabısı ile terlik giymek gerekmektedir. Çocuklu aileler de Gazi Koyu’na gidebilir ancak çocukların terlik ya da deniz ayakkabısı giymesi sağlıklı olacaktır.

Gazi Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/je4KogKt16XkVaMB7

Gazi KoyuPin
Gazi Koyu

Büyük Samanlık Plajı

Büyük Samanlık Plajı, Fethiye ilçesinin Karagözler mevkiinde yer almaktadır. Büyük Samanlık Plajı, turizm ve otelcilik öğrencileri için uygulama ve eğitim tarzında işletilmektedir. Yiyecek ve içecek satın alınabilmektedir. Her öğüne özel menüler servis edilmektedir. Büyük Samanlık Plajı’na giriş ücretlidir. Ayrıca şezlong, şemsiye ve loca kiralama hizmetleri de ücretlidir. Büyük Samanlık Plajı’nın plaj alanı çakıl taş yapısına sahip olmasından dolayı; çocuklar ve ailelerin terlik ya da deniz ayakkabısı giymesi sağlıklı olacaktır. Tuvalet, duş, ibadethane ve soyunma kabini imkanları da bulunmaktadır. Büyük Samanlık Plajı’nın denizi oldukça güzel ve deniz zemini ise kayalıktır. Derinliği ilk 10 metrede 2 metreyi geçmeyen Büyük Samanlık Plajı’nda çocuklar rahatlıkla eğlenebilir. Büyük Samanlık Plajı’nda yüzecekseniz, sabit durmamanızı öneriyor aksi durumda balıklar tarafından ısırılma ihtimaliniz olduğunu hatırlatmak isteriz.

Büyük Samanlık Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/N8yTWuy2FJK7EZ9V7

Büyük Samanlık PlajıPin
Büyük Samanlık Plajı

Küçük Samanlık Plajı

Fethiye’nin Keçiler mevkiinde yer alan Küçük Samanlık Plajı, Büyük Samanlık Plajı’nın sağ tarafında yaklaşık 1 kilometre ilerisinde yer almaktadır. Küçük Samanlık Plajı’nın denizi sığ ve çocuklu ailelere de uygundur. Tuvalet, duş ve soyunma kabini bulunan Küçük Samanlık Plajı’nda yiyecek ve içecek satışı yapılan restoran ve kafe alanı da bulunmaktadır. Girişlerin ücretli olduğu Küçük Samanlık Plajı’nda; şezlong ve şemsiye kiralaması da ücretlidir. Ek olarak; masa ve sandalye kiralaması da ücretli olan Küçük Samanlık Plajı’nın plaj alanı çakıltaşlı yapıya sahiptir ancak çok rahatsızlık vermemektedir.

Küçük Samanlık Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/JD8roDNXDvo8aLcC6

Küçük Samanlık PlajıPin
Küçük Samanlık Plajı

Aksazlar Koyu

Aksazlar Koyu, Fethiye’nin Keçiler mevkiinde yer almaktadır. Bembeyaz kuma sahip plaj alanı ve harika doğası ile adından sıkça söz ettiren Aksazlar Koyu’nda yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz işletme vardır. Ayrıca Aksazlar Koyu’nda camping tesisi ile düğün ve nişan gibi toplu organizasyonlar düzenlenen işletme de vardır. Giriş ücreti bulunan Aksazlar Koyu’nda piknik yapılacak alanlar da vardır. Çocuklu ailelere uygun olan Aksazlar Koyu’nun denizi oldukça temiz ve huzur vericidir. Aksazlar Koyu’nun sağ tarafında deniz canlılarının yaşam alanı vardır. Denize oradan girilmemesi önerilmektedir.

Aksazlar Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/vmA4bcLvaCMtd6cF7

Aksazlar KoyuPin
Aksazlar Koyu

Çalış Plajı

Fethiye’de denize girilecek yerler 2024 listemiz ve Fethiye plajları ve koyları 2024 listemiz içerisinde yer alan Çalış Plajı, Fethiye’de en çok ziyaret edilen plajlardan bir tanesidir. 4 kilometre uzunluğa sahip olan Çalış Plajı, Fethiye ilçe merkezine de oldukça yakındır. Çalış Plajı’nın denizi öğlen 12 civarlarına kadar sakin ancak öğlen itibariyle dalgalı olan Çalış Plajı’nda gün batım manzaraları izlemek oldukça keyiflidir. Çalış Plajı’nın denizi çabuk derinleşmektedir ve denize girilen ilk alanlar taşlıktır. Plaj alanı kumlu ve yer, yer ince çakıl taşlarına sahip olan Çalış Plajı’na çocuklu aileler de gidebilir ancak denizin çabuk derinleşmesinden dolayı dikkatli olmak gerekmektedir. Çalış Plajı’na giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralaması yapmak isterseniz, ücret ödemeniz gerekmektedir. Plaj üzerinde yiyecek ve içecek satın alınabilecek işletmeler de yer almaktadır.

Çalış Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/TWBF87RdZ3mPjtUY9

Çalış PlajıPin
Çalış Plajı

Karataş Plajı

Çalış Plajı’nın sağ tarafında yer alan Karataş Plajı; iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Şezlong ve şemsiye kiralaması yapılan bölüm ve şezlong ile şemsiyenin bulunmadığı bölüm olarak ikiye ayrılan Karataş Plajı’na giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralamak için ücret ödenmektedir. Duş, soyunma kabini ve tuvalet bulunmaktadır. Denizin zemini çakıl taşlarına sahip olan Karataş Plajı’nın plaj alanıda çakıl taşlarına sahiptir. Denizde sabit durulması halinde balıkların ısırabileceği hatırlatılan Karataş Plajı’nda denize giriyorsanız, mutlaka yüzmeniz gerekmektedir. Karataş Plajı’nda yiyecek ve içecek satın alınabilecek işletme vardır. Karataş Plajı; çocuklu ailelere de uygundur.

Karataş Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/CqdX9z96fsZD4ruw8

Karataş PlajıPin
Karataş Plajı

Akmaz Plajı

Akmaz Plajı, Fethiye’nin Çiftlik mevkiinde yer almaktadır. Akmaz Plajı’nın denizi sahilden 1 metre kadar ince çakıl taşlarına sahiptir ve devamı ise kumludur. Akmaz Plajı’na giriş ücretsizdir ve otopark da ücretsizdir. Mangal yasak ancak piknik tüpü kullanılarak zaman geçirilebilir. Deniz suyu temiz olan Akmaz Plajı’nın denizi dalgalıdır. Şezlong ve şemsiye kiralamak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Son dönemde tuvalet ve soyunma kabini yapılan Akmaz Plajı; çocuklu ailelere de uygundur. Terlik ve deniz ayakkabısı giyilmesi önerilmektedir.

Akmaz Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/nKaoKDCyfMsN6Uxh7

Akmaz PlajıPin
Akmaz Plajı

Yanıklar Plajı

Yanıklar Plajı, Fethiye’nin Yanıklar mevkiinde yer almaktadır. Yanıklar Plajı’nın denize girilen ilk bölümünde büyük taşlar bulunmaktadır ve yer, yer küçük taşlar bulunmaktadır. Ancak ince kum yapısına sahip alanlar da bulunmaktadır. Duş ve tuvalet imkanları da bulunan Yanıklar Plajı’nda gün batımı manzarasını izleyebilirsiniz. fethiye plajları ve koyları 2024 Çocuklu aileler için de uygun olan Yanıklar Plajı’nda belediye işletmesi vardır. Karavan ve çadır kampı yapmak isteyenler kamp da yapılabilir ancak belirli zamanlarda kamp ve karavan yasağı uygulanabilmektedir. Yiyecek ve içecek satın alınabilecek büfe vardır. Şezlong ve şemsiye kiralaması yapılmaktadır.

Yanıklar Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/fAYB1nVjKpNDSG2S7

Yanıklar PlajıPin
Yanıklar Plajı

Karaot Plajı

Fethiye’de sakinlik arayanların ilk tercih ettiği yer olan Karaot Plajı’nda karavan kampı ve çadır kampı yaygın olarak yapılmaktadır. Fethiye’nin Yanıklar mevkiinde yer alan Karaot Plajı’nın sahili taşlık yapıya sahiptir. Karaot Plajı’na terlik ya da deniz ayakkabısı kullanmak gerekmektedir. fethiye plajları ve koyları 2024 Denizi 3 metre boyunca boyunuza kadar anca gelebilmektedir. Karaot Plajı’na giriş ücretsizdir. Karaot Plajı’nın denizi temiz ve berraktır. Karaot Plajı’nda yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz tesis yoktur. Ayrıca tuvalet ve duş gibi imkanlarda bulunmayan Karaot Plajı’na giderken ekipman ve malzemelerinizi eksiksiz götürmeye özen gösteriniz.

Karaot Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/pVPxVm5fZTH4L4Uh9

Karaot PlajıPin
Karaot Plajı

Katrancı Koyu Tabiat Parkı

Katrancı Koyu Tabiat Parkı; Fethiye ilçesinin Yanıklar mevkiinde yer almaktadır. Katrancı Koyu Tabiat Parkı, aynı zamanda Katrancı Orman Kampı olarak da bilinmektedir. Masa, sandalye, oturma alanları, soyunma kabini ve tuvalet imkanları bulunan Katrancı Koyu Tabiat Parkı’nın plaj alanı ve denizi kum yapısına sahiptir. fethiye plajları ve koyları 2024 Çocuklar için de uygun olan Katrancı Koyu Tabiat Parkı’nda mangal kiralama hizmeti de bulunmaktadır. Günübirlik piknik yapabileceğiniz Katrancı Koyu Tabiat Parkı’nda kamp da yapabilirsiniz. Katrancı Koyu Tabiat Parkı’na giriş ücretlidir. Denizi hemen derinleşmeyen Katrancı Koyu Tabiat Parkı; çocuklu aileler için de oldukça verimlidir.

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/vp4ebjcYShbsfmFe6

Katrancı Koyu Tabiat ParkıPin
Katrancı Koyu Tabiat Parkı

Koçan Koyu

Fethiye’ye bağlı Yanıklar’da yer alan Koçan Koyu’nun sağ tarafında çocukların girebileceği doğal havuz bulunmaktadır. Denizi ve plaj alanı taşlı olan Koçan Koyu’nda terlik veya deniz ayakkabısı giyilmesi önerilmektedir. Ateş yakılması yasak olan Koçan Koyu’nda herhangi bir işletme yoktur. Koçan Koyu’na giden yol dar ve bozuktur. Bu yüzden 4×4 arazi tipi araca sahip olmanız gerekmektedir. Koçan Koyu’na Katrancı Koyu’ndan da yüzerek ulaşım sağlamak mümkün olacaktır.

Koçan Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/iEhDk4nrj4dreUHM8

Koçan KoyuPin
Koçan Koyu

Günlüklü Plajı (Günlüklü Koyu)

Günlüklü Plajı, Günlüklü Koyu olarak da bilinmektedir. Ömer Eşen Tabiat Parkı’nın hemen yanı başında yer alan Günlüklü Plajı’na giriş ücretlidir. Günlüklü Plajı’nın plaj alanı kumludur ve denizi oldukça temizdir. fethiye plajları ve koyları 2024 Fethiye’nin İnlice mevkiinde yer alan Günlüklü Plajı’nda şezlong ve şemsiye kiralamak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Günlüklü Plajı’nın denizi sığdır ve dalgasızdır. Günlüklü Plajı’nda kamp da yapılabilmektedir. Yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz işletme de bulunmaktadır. Çocuklu ailelere uygundur.

Günlüklü Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/pHnJBDjSRk2jKAHj9

Günlüklü Plajı (Günlüklü Koyu)Pin
Günlüklü Plajı (Günlüklü Koyu)

İnlice Halk Plajı

Fethiye plajları ve koyları 2024 listemizin sonuna geldik. Buraya kadar gelip, okuduğunuz ve incelediğiniz için çok teşekkür ederiz. Fethiye’de denize girilecek yerler 2024 listemiz içerisinde yer alan son plaj olan İnlice Halk Plajı; Fethiye ilçesine bağlı İnlice mevkiinde yer almaktadır. Oldukça uzun ve geniş kumsala sahip olan İnlice Halk Plajı’nın plaj alanı kumludur. Denizin ilk bölümlerinde küçük taşlar bulunmaktadır. Biraz yürüdükten sonra derinleşen yapıya sahip olan İnlice Halk Plajı’na giriş ücretsiz ancak otopark ücretlidir. Duş, tuvalet ve soyunma kabini imkanları bulunan İnlice Halk Plajı’nda yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz Belediye işletmesi de bulunmaktadır. Çocuklu ailelere uygundur. fethiye plajları ve koyları 2024

İnlice Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/A9aw5gDHVRQEBYRf9

İnlice Halk PlajıPin
İnlice Halk Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1