Ana Sayfa / GENEL / Yedigöller’de Bungalov Konaklama ve Yeme İçme Tavsiyesi

Yedigöller’de Bungalov Konaklama ve Yeme İçme Tavsiyesi
Yedigöller, Batı Karadeniz’in doğal güzellikler bakımından en zengin şehri olan Bolu’nun 42 km kuzeyinde bulunuyor. Yılın 4 mevsimi yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen Yedigöller’e rağbet her geçen yıl daha da artıyor. Kış aylarında ulaşım nispeten zorlaşsa da Yedigöller’e ulaştığınızda karşılaştığınız manzara karşısında büyülenmemek elde değil. Bu kısımda önemli bir hatırlatma yapalım, kış aylarında kar yağışı veya buzlanma sebebiyle Bolu yolu ulaşıma kapalı oluyor, Mengen yolu üzerinden ise ulaşım devam ediyor. Bolu yoluna göre biraz daha eski bir yol olduğu için hazırlıklarınızı daha iyi yapmanızı tavsiye edebilirim. Kış lastikleriniz ve zinciriniz mutlaka olmalı. Günlerin kısa olduğunu da düşünürsek yola biraz erken çıkıp hava kararmadan Yedigöller’e varmakta fayda var.

Yedigöller Yılın 4 Mevsimi Misafirlerini Ağırlıyor

Yedigöller Yılın 4 Mevsimi Misafirlerini Ağırlıyor

Bu zamana kadar Yedigöller’i Sonbahar ve kış aylarında ziyaret edip oldukça keyifli vakit geçirmiştik, bu sene de ilkbahar da yemyeşil halini görelim dedik ve büyülendik. Doğayla başbaşa birkaç gün geçirip bol oksijen depoladık. Şehir hayatının koşturmasında yeşile hasret kalmışız… Sizlere de tatil planlarınızı yaparken, Yedigöller’i gönül rahatlığıyla rotanıza eklemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Yedigöller’in Drone Fotoğrafı

Yedigöller’de adından anlaşılacağı üzere 7 adet göl var. Bu göllerin isimleri sırasıyla; Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl’dür. Her biri birbirinden güzel,en popüler olanları ise karpostal gibi bizi karşılayan Büyükgöl ve ardından Deringöl, Nazlıgöl. Özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında Yedigöller tam bir renk cümbüşü, seyrine gezmesine doyum olmuyor. Yüzlerce ağaç ve bitki türünü de yakından görmek ayrı bir keyifli oluyormuş. Yedigöller’e yaklaşırken yol üzerinde çok güzel seyir terasları da var, buraya kadar gelmişken onlara da vakit ayırabilirsiniz.

Yedigöller Bungalov Evler

Yedigöller’de Bungalov Konaklama

Yedigöller’de 2015 yılından beri hizmet vermekte olan güzel ve samimi bir  tesis mevcut, Habitat Mesire Bungalov Evleri.Aynı zamanda tesis Yedigöller Millipark içerisindeki ilk ve tek konaklama tesisi. Habitat Mesire’ye ait 3 çeşit bungalov var,Nazlı Evler,Pisagor Evler ve Serin Evler. Hepsi adından anlaşılacağı üzere yakın olduğu yere göre isimlendirilmiş ve kendi içlerinde ufak farkları mevcut.

Yedigöller Bungalov Evlerde Sonbahar

Detaylı olarak evleri incelemek isterseniz web sitesine göz atabilirsiniz fotoğraflar ve açıklamalar gayet anlaşılır. Biz Kampyerleri.org ailesi olarak tercihimizi Pisagor evlerden yana kullandık. Evler metrekare olarak oldukça geniş 4 kişi rahatlıkla konaklamamızı gerçekleştirdik ve tahminimizden çok daha fazla rahat ettik. Tesis kalabalık arkadaş gruplarını,çocuklu aileleri ve çiftleri ağırlıyor,gözlemlediğimiz kadarıyla hemen herkese hitap ediyor. Doğayla iç içe, şehrin gürültüsünden uzak ve Bolu’nun en temiz ormanlarının arasında bulunan Habitat Bungalov Evleri’nde sevdiklerinizle konaklayabilmeniz için her şey düşünülmüş. Evlerin fiyatları tarihe ve ev tipine göre değişiyor, kişi sayısına göre değil. Yani bungalov evlerde isterseniz tek kişi konaklayın, isterseniz arkadaşlarınızla gelin aynı fiyat uygulanıyor siz evi rezerve etmiş oluyorsunuz.

Yedigöller’de Bungalov Konaklama

Yedigöller’de Yeme İçme Önerisi

Habitat Mesire Bungalov Evleri’nde konaklarken veya günü birlik ziyaretinizde Habitat Restoran’ı da ziyaret etmenizi öneririz. Personel çok güleryüzlü, yemekler de oldukça lezzetli ve doyurucuydu, biz özellikle kırmızı etleri ve salataları çok beğendik.

Yedigöller Habitat Restoran’ın Et Yemekleri Oldukça Lezzetli

Gün boyu yürüyüş yapıp enerji harcadıktan sonra restoranda yemeklerin tadını çıkartmak ve dinlenmek gerçekten bize çok iyi geldi. Bir dahaki gelişimizde köy kahvaltısını da denemek istiyoruz.

Yedigöller Habitat Restoran Serpme Köy Kahvaltısı

Restoran oldukça kalabalık, özellikle haftasonları; bizden söylemesi. Unutmadan söyleyelim restoranın içinde şömine var tam kış aylarında karşısında ısınıp sıcak bir kahve içmelik.

Yedigöller Habitat Restoran

Kampyerleri.org ailesi olarak Yedigöller bizi yine hayal kırıklığına uğratmadı, çok güzel bir haftasonu etkinliği yaptık. Bol bol dinlendik, yemyeşil doğanın tadını çıkarttık, onlarca fotoğraf çektik,gözümüzü gönlümüzü doyurarak ayrıldık Yedigöller’den.

Sizde kendinize bir iyilik yapın ve en kısa zamanda bu doğa harikası yerde 2-3 gün kendinizi şımartın.

Tesisle ilgili detaylı bilgi için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz,yine rezervasyonlar da web sitesinden gerçekleştiriliyor.

WEBSİTE: http://www.yedigollermillipark.com

Yedigöller Manzarası

Yedigöller Bungalov Evleri – Habitat Mesire İletişim Bilgileri

Yedigöller’de Habitat Mesire Bungalov Evler’de konaklama ve Habitat Restaurant hakkında bilgi almak için arayabilirsiniz.

  • 0850 241 15 81
  • 0374 229 40 10
  • 0533 146 31 21
  • 0534 770 29 53 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/habitatmesireyerleri/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/habitatmesireyerleri/

Yedigöller’de Bungalov Evler

Bir önceki yazımız olan Antalya Kaş'ta Kampçıların Çadırları Zabıta Tarafından Parçalandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Oylar 0]

Hakkında Kamp Yerleri

Kamp Yerleri

TAVSİYELERİMİZ

Corona Virüsü Nedeniyle Kamp Yapmak Yasaklandı Mı?

"Corona Virüsü nedeniyle kamp yapmak yasaklandı mı?" diye merak edenler için Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nden yeni bir açıklama geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Akismet spam korumasına sahiptir. Art arda gönderilen yorumlar engellenir.