Aralık 1, 2022

Yaylalara Ve Kayak Merkezlerine Gidecekler Dikkat! – Yeni Uygulama Başladı

Yaylalara Ve Kayak Merkezlerine Gidecekler Dikkat! - Yeni Uygulama Başladı

Yaylara ve kayak merkezlerine gidecekler dikkat. Türkiye genelinde uygulanmaya başlanan kışlık lastik takma zorunluluğuna uymayanlara cezai işlem uygulanacağı bildirildi. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak; kendi araçları ile kayak merkezlerine gidecek veya yaylalarda kamp yapacak okurlarımız için uyarıları paylaştık. Kışlık lastiklerinizi takmamanız durumunda; cezai işleme maruz kalabilirsiniz. Ayrıca yayla ve kayak merkezi gibi alanlara seyahat ederken, yolların dik ve virajlı olacağını düşünürseniz, önümüzün de karlı bir mevsim olacağını göz önüne alırsanız; kışlık lastik takmamanız durumunda yolda kalma ihtimaliniz %100 olacaktır. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda bazı kayak merkezleri yönetimleri ve yaylalar için Valilikler tarafından “kışlık lastik” takma zorunluluğu getirilmişti. Bu uyarıları da düşünerek hareket etmeliyiz. Peki kışlık lastik takmama cezası ne kadar? İşte tüm Türkiye’yi ilgilendiren genel kural ve detayları.

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Yaylalara Ve Kayak Merkezlerine Gidecekler Dikkat

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu her yıl 1 Aralık’ta başlamaktadır.

Buna göre, yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlar her yıl 1 Aralık ile 1 Nisan tarihlerinde zorunlu olarak kış lastiği kullanmaktadır.

Yük ve yolcu taşımacılığı yapanlar dışındaki hususi araçlar için uygulama zorunlu değil ancak can ve mal güvenliğiyle sorunsuz seyahat için kış şartlarında tüm araçlarda kış lastiği kullanılması önem taşıyor.

Bu uygulamayla kış şartlarına göre önlemini almayan, kış lastiği olmayan araçların yolu kapatması ve insanların mağduriyete uğraması önlenmeye çalışılıyor. Kış lastikleri, 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda, ıslak, karlı ve çamurlu zeminlerde yaz lastiklerine oranla daha iyi yol tutuşu ve yüksek güvenlik sağlıyor.

Yaylalara Ve Kayak Merkezlerine Gidecekler Dikkat
Yaylalara Ve Kayak Merkezlerine Gidecekler Dikkat
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

EDİTÖR NOTU

Kışlık lastik uygulaması ile ilgili istek, görüş ve önerilerinizi iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın…


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.