Kasım 24, 2022

Tuz Gölü’nden Korkutan Manzara: Flamingolar Tuz Gölü’nü Terk Ediyor

Tuz Gölü'nden Korkutan Manzara: Flamingolar Tuz Gölü'nü Terk Ediyor

Türkiye’nin en büyük ikinci gölü Tuz Gölü‘nden korkutan manzara… Flamingolar Tuz Gölü’nü terk ediyor. Ülkemizin en büyük ikinci gölü Tuz Gölü, kuraklık nedeniyle su kaybetmeye devam ediyor. Tuz Gölü’nde yaşam süren flamingolar ise, yiyecek bulabilmek için sulak alana uçtular. İşte tüm detaylar.

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Flamingolar Tuz Gölü’nü Terk Ediyor

Türkiye’nin 2’nci büyük gölü olan Tuz Gölü’nde, kuraklık nedeniyle suların azalmasıyla göçe hazırlanan flamingolar, Aksaray’ın en sulak alanlarından olan Mamasın Barajı’nı mesken tuttu. Aksaray, Konya ve Ankara sınırlarındaki, kapalı havza özelliği taşıyan Tuz Gölü, Türkiye’nin tuz ihtiyacının büyük bölümünü karşılamanın yanında doğal güzelliğiyle de dikkat çekiyor.

Göl, yaz aylarında yaklaşık 30 bin flamingoya ev sahipliği yapıyor. Göldeki kuraklık ve suların iyice azalması nedeniyle flamingolar yiyecek bulmak için Mamasın Barajı’na akın etti. O anlar, doğa fotoğrafçıları tarafından görüntülendi.

Flamingoların fotoğraflarını çekmek için bölgeye gelen Ömer Yiğit, “Tuz Gölü’nün misafirlerinin Mamasın Barajı’na gelmesi bizleri sevindirdi. Flamingoları ürkütmeden çok güzel fotoğraf kareleri çektik. Bu yıl kuluçkadan çıkan yavruların da kanat çırpması görsel şölen oluşturdu” dedi.

Flamingolar Tuz Gölü'nü Terk Ediyor
Flamingolar Tuz Gölü’nü Terk Ediyor

Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.