Eylül 26, 2021

Ormanda Kaybolan 15 Kişi Yakalanınca Cezalandırıldı!

Ormanda Kaybolan 15 Kişi Yakalanınca Cezalandırıldı!

Ormanda kaybolan 15 kişi yakalanınca cezalandırıldı. Karabük’te meydana gelen olayda 15 kişiye, ormana giriş yasağı kapsamında ceza kesildi. Karabük’te kanlıca mantarı toplamak için ormana giden 15 kişi, orman içerisinde kayboldu. İhbar üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Yapılan arama kurtarma çalışmaları kapsamında, 15 kişi ormanda bulundu. Bulunduğuna sevinen 15 kişiye, ormana giriş yasağını delmelerinden dolayı idari para cezası kesildi. İşte olaya yönelik tüm detaylar…

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

30 Eylül’e Kadar Yasak Devam Ediyordu

Karabük Derin Haber’in içeriğine göre; Karabük‘te ormanlık alanlara girişlerin yasaklanmasına rağmen kanlıca mantarı toplamak isteyen vatandaşlar ormanlık alanlara akın ediyor. Ülkemizde ve Karabük’te meydana gelen orman yangınları nedeni ile Karabük Valiliği tarafından Eylül ayının sonuna kadar ormanlık alana girişler yasaklanmıştı. Buna rağmen mantar toplamak için ormanlık alanlara giden vatandaşlar cezadan kaçamıyor. Bununla beraber her mantar sezonunda kanlıca mantarı toplamak için ormanlık alana giden vatandaşlar yollarını kaybediyor. Karabük’ün iki ilçesinde mantar toplamak için ormanlık alana giden toplam 15 kişi ormanlık alanda kayboldu.

30 Eylül'e Kadar Yasak Devam Ediyordu
30 Eylül’e Kadar Yasak Devam Ediyordu

Mantar Toplamak İçin Gittiler Kayboldular

Eflani Müftüler köyü, Safranbolu Örencik köyü Cemaller Mahallesi ile Ahmet Usta ve Sarıçiçek Tepesi mevkilerinde 15 kişi ormanlık alana mantar toplamak için gitti. 15 kişiden haber alamayan yakınları durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Arama çalışması başlatan jandarma, UMKE ve AFAD ekiplerinden yardım istedi. Ekiplerin saatlerce arama çalışmalarının ardından 15 kişiyi ormanda bulunurken, 30 Eylül tarihine kadar ormanlara giriş yasağından dolayı Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri de idari ceza parası kesti.

Mantar Toplamak İçin Gittiler Kayboldular
Mantar Toplamak İçin Gittiler Kayboldular

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.