Şubat 16, 2021

Murat Dağı Kayak Merkezi Fiyatları- Kütahya Gediz

Murat Dağı Kayak Merkezi Fiyatları- Kütahya Gediz

Murat Dağı, Ege Bölgesinin en yüksek dağıdır. Dağın yüksekliği 2312 metredir. 400 hektar büyüklüğünde ormanlık alana da ev sahipliği yapan bölge, 2003 yılında Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı tarafından bitki ve kuş alanı ilan edilmiştir. Bakanlar Kurulu’nca alınan karara göre; 1987 yılında Termal Turizm Merkezi ilan edilen bölge günümüzde yaz ve kış sezonunda da yoğun şekilde misafir ağırlamaktadır. Ceviz, kavak, kiraz, çınar ve çam ağaçlarının yoğun olduğu bölgede ters lale gibi ender bulunan bitki çeşitlerini de gözlemleyebilirsiniz. 1450 metre yükseklikte hizmet veren Murat Dağı Kayak Merkezi’nde 800 kişi kapasiteli teleferik bulunmaktadır. 1376 metre uzunluğa sahip pistleriyle hizmet veren tesiste günübirlik ya da konaklamalı kayak tatili yapabilirsiniz.

EĞLENCE VE KAYAĞA DOYACAĞINIZ KAYAK ETKİNLİKLERİ İÇİN TIKLA

TÜRKİYE KAYAK MERKEZİ SKİPASS ÜCRETLERİ TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Murat Dağı Kayak Merkezi Nerede? – Nasıl Gidilir?

Kütahya – Uşak sınırında yer alan Murat Dağı Kayak Tesisleri, Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlıdır. Murat Dağı Yolu Uğurluca bölgesinde hizmet veren tesisin, kent merkezi ile arasında olan uzaklığı ise; 123 kilometredir. Kütahya şehir merkezinden şahsi aracıyla gelecek misafirlerin yapacakları yolculuk 1 saat 50 dakika sürecektir. Kütahya – Gediz yolu üzerinden ulaşım sağlanan kayak merkezi, Göynük bölgesine giden yol üzerinden sağ tarafta yer almaktadır. Göynük ve Murat Dağı’na ait yön tabelaları size yardımcı olacaktır. Kayak merkezine toplu taşıma aracıyla ulaşım sağlamak isteyenler, Göynük bölgesine giden servisleri kullanabilirler. Ancak kayak merkezi yol ayrımında inmeniz gerekecektir. Bu nedenle araç kiralamanızı ya da şahsi aracınızla gelmenizi tavsiye ederiz. Dileyen misafirler, tur firmalarınca düzenlenen turlar ile kayak merkezine ulaşabilirler. Havalimanı ve otobüs ile gelecek misafirler de; VIP transfer hizmetlerinden faydalanabilirler.

Murat Dağı Kayak Merkezi Nerede? - Nasıl Gidilir?
Murat Dağı Kayak Merkezi Nerede? – Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Murat Dağı Kayak Merkezi Fiyatları Ve Konaklama Fiyatları

Murat Dağı Kayak Tesisleri içerisinde kayak ekipmanı kiralaması yapacağınız işletme bulunmaktadır. Kendinize ait kayak ekipmanınız var ise; yanınızda getirebilirsiniz. Dileyenler kayak tesisinden ekipman kiralaması yapabilirler. Kayak ekipmanı kiralamak için ödeyeceğiniz ücret minimum 90 TL ve 120 TL arasında değişmektedir. Kızak kiralaması 20 TL’dir. Mekanik tesisleri kullanmak için ödeyeceğiniz ücret ise; günlük olup, 120 TL’dir.

Kayak tesisi içerisinde konaklama ve restoran imkanları da oldukça fazladır. Gediz Belediyesi tarafından işletilen bungalov evlerin yanı sıra kamping alanı da bulunmaktadır. Ayrıca kayak merkezi içerisinde; termal hamam, apart evler, kafe, kamp alanları ve piknik alanları bulunmaktadır. Alt kısımda yer alan telefon numaraları ve web adresleri üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Murat Dağı Kayak Merkezi Fiyatları Ve Konaklama Fiyatları
Murat Dağı Kayak Merkezi Fiyatları Ve Konaklama Fiyatları
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Murat Dağı Kayak Tesisleri Pist Bilgileri

Murat Dağının 1850 metre yüksekliğinde yer alan Sarıçiçek Yaylası’nda 600 metrelik kayak pisti bulunmaktadır. Amatör, yarı profesyonel ve profesyonel kayakçılar diledikleri gibi kayak yapabilirler. Ancak kayak yapmaya yeni başladıysanız; antrenman yapmadan veya kendinize güvenmeden çıkmamanızı öneririz. Olası bir kazada yaralanabilirsiniz.

Murat Dağı Kayak Tesisleri Pist Bilgileri
Murat Dağı Kayak Tesisleri Pist Bilgileri

Murat Dağı Kayak Tesisleri İletişim Bilgileri

  • Websitesi: https://muratdagi.gediz.bel.tr/kayak-merkezi-319.html & https://kulturportali.gov.tr/turkiye/kutahya/TurizmAktiviteleri/gediz-muratdagi-kayak-merkezi
  • Instagram: https://www.instagram.com/muratdagitermalkayakmerkezi/
  • Telefon: 02744127496
  • Adres: https://goo.gl/maps/HFLcZaAMtFQjEDUVA

Kütahya Murat Dağı Kayak Tesisleri ile ilgili deneyimleri olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.