Konya’da Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı! – Konya’da Ormana Giriş Yasak Mı?

Konya’da ormanlık alanlara giriş yasaklandı. Konya Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’ne ait resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayımlanan; “Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı” duyurusu kapsamına göre; Konya kent sınırları içerisinde yer alan ormanlık alanlarda; kamp, piknik, doğa yürüyüşü ve her türlü açık hava etkinliğinin yasaklandığı bildirildi. İşte Konya orman giriş yasağı karar metni ve yasak ile ilgili tüm detaylar sitemizde.

2024 YILI ORMANLARA GİRİŞLERİN YASAKLANDIĞI İLLER TAM LİSTESİ İÇİN – TIKLAYINIZ

ORMAN YASAĞINDA KAMP YAPABİLECEĞİNİZ KONYA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN – TIKLAYINIZ (Gitmeden Önce Kolluk Kuvvetlerinden Teyit Ediniz)

Konya’da Ormana Giriş Yasak Mı?

Konya Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi tarafından yapılan açıklamanın kapsamına göre; Konya il sınırları içerisinde yer alan ormanlık alanlara girmek yasaklandı.

Konya kent genelinde uygulanacak orman giriş yasağı tarihleri ise; 1 Temmuz 2024 ile 30 Eylül 2024 olarak belirtildi.

Konya'da Ormana Giriş Yasak Mı?Pin
Konya’da Ormana Giriş Yasak Mı?

Konya’da Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı

Konya Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’ne ait resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklanan ormanlık alanlara giriş kararında ise şu ifadelere yer verildi;

“Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı!

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle ormanlarımızı olası yangınlardan korumak için Konya sınırları içerisinde bulunan ormanlık alanlara girişler 1 Temmuz – 30 Eylül tarihleri arasında yasaklanmıştır.

Ormanlara giriş konusunda uyarıları dikkate almayan kişilere idari ve adli işlem uygulanacaktır. Gelin, hep birlikte ülkemiz ve milletimiz için paha biçilemez ormanlarımızı koruyalım.”

Konya'da Ormanlık Alanlara Giriş YasaklandıPin
Konya’da Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1