Kışlık Uyku Tulumu Yaptırmak Çok KolaySoğuk havalarda yapılacak kış kamplarının olmazsa olmazlarından birisi de kışlık uyku tulumudur. Havaların soğumasıyla birlikte kamplarda uyurken kışlık uyku tulumu ve 4 mevsim çadırı olmayan arkadaşların kampları kabus olabilir. Kamp ateşinin başında kamp arkadaşlarınızla sohbet ettikten sonra herkesin çadırına geçme zamanı geldiğinde buz gibi havada uyumak hiç de kolay olmayacaktır.

KIŞLIK UYKU TULUMU YAPTI

Kışlık uyku tulumlarının fiyatları kalitelerinden dolayı oldukça yüksek olduğu için gezgin arkadaşımız Arif Çınkı, Bursa’da kışlık uyku tulumu için malzemeleri satın alarak profesyonel bir terzide kendi imkanlarıyla polar ve elyaftan oluşan bir uyku tulumu yaptırdı.

İLK DEFA KAMP YAPACAKLARA TAVSİYELER – TIKLA OKU

Arif Çınkı arkadaşımızın Kampyerleri.org bloguna gönderdiği açıklamalar şu şekilde;

“Bir uyku tulumunda bahsedilen konfor derecesi geceyi üşümeden geçireceğiniz limit değeri  gösterir. Mesela -10 derece olarak bahsedilen bir uyku tulumunda, -10 dereceye kadar üşümeden kullanabilirsiniz. Bu değerden daha soğuk hava şartları için derecesi daha yüksek uyku tulumlarına ihtiyaç vardır. Kış aylarına uygun bir kaliteli bir uyku tulumu almak için en az 500 TL gözden çıkarmak gerekir kendi çapımda yaptığım bir araştırmayla yaptığım uyku tulumundan bahsetmek istiyorum.

KAMP İÇİN UYKU TULUMU NASIL SEÇİLİR? – TIKLA OKU

KENDİ YAPTIĞIM KIŞLIK UYKU TULUMUNUN ÖZELLİKLERİ

Uyku tulumunun dış kısmı çok önemli olduğu için rüzgar ve yağmur geçirmez bir kumaş tercih ettim. İç kısmı içinde dört katlı bir ısı sistemi kullandım [polar – elyaf –polar –elyaf] olarak tercih ettim ve bu en soğuk kış aylarında bile içini çok sıcak tuttu. Fermuar kısmı içinde içine soğuk almasın diye tek taraflı fermuar yaptım bu uyku tulumunun fotoğrafları da aşağıda var inceleyebilirsiniz. Ben bu kışlık uyku tulumunu 300 TL’ye mal ettim. Bu yaptığım uyku tulumunda malzemeden de önemli olan bir şey vardır o da terzinin işçiliğidir. Benim bu uyku tulumunu yaptırdığım terzinin işçiliğine çok güveniyorum terziyle konuştum isteyen arkadaşlara yaptıra bilirim. Herhangi bir işçilik hatasının da telafisini yapabileceğini bildirmek istiyorum.

Ucuz kışlık uyku tulumu yaptırmak için bana “0507 009 25 47” numaralı telefondan ve Instagram adresimden ulaşabilirsiniz. Uyku tulumunun videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.


TAVSİYELERİMİZ

Kamp Matının Hangi Tarafına Yatılır - Mat Kullanımı

Kamp Matının Hangi Tarafına Yatılır – Mat Kullanımı

Kamp ekipmanları arasında olmazsa olmazlardan birisi mattır. Matın hangi tarafına yatılır ve mat kullanımı ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.