Kayaköy Plajları Ve Koyları 2024 – Kayaköy’de Denize Girilecek Yerler 2024

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir bölge olan Kayaköy, birbirinden farklı iki yerleşim alanından oluşmaktadır. Tarihi geçmişi ile ünlenen ve günümüzde ise kimsenin yaşamadığı Hayalet Köye ev sahipliği yapan Kayaköy’de birbirinden güzel ve ulaşımın sadece tekne ile sağlandığı koylar ve plajlar bulunmaktadır. Kayaköy’ün tarihi mekanlarını keşfedip; bol, bol fotoğraf çektikten sonra, gününüzün geriye kalan kısmını da Kayaköy’ün plajlarında ve koylarında yüzerek geçirebilirsiniz. Kampyerleri.org ekibi olarak, sizler için Kayaköy’de denize girilecek yerler 2024 listesini hazırladık. İşte Kayaköy plajları ve koyları 2024 listesi.

FETHİYE PLAJLARI VE KOYLARI 2024 LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA’NIN EN GÜZEL KOYLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bozyiğit Burnu

Fethiye ilçesinin Kayaköy mevkiinde yer alan Bozyiğit Burnu’na, Kumburnu Plajı ve Ölüdeniz Plajı’ndan yüzerek ulaşım sağlanmaktadır. Ölüdeniz’in hemen yanı başında yer alan Bozyiğit Burnu, Kayaköy’e bağlı olsa bile daha çok Ölüdeniz üzerinden yüzerek keşfedilmektedir. Herhangi bir tesis olmayan Bozyiğit Burnu’nda kayalıklardan Ölüdeniz ve Kumburnu manzarasını izleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bozyiğit Burnu, kayalık bir bölge olmasından dolayı deniz ayakkabısı kullanmanız sağlıklı olacaktır. Çocuklu aileler, tekne turlarına katılarak Bozyiğit Burnu’nu keşfedebilir.

Bozyiğit Burnu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/yYMNRMr5y54QKK8v8

Bozyiğit BurnuPin
Bozyiğit Burnu

Camel Beach

Fethiye ilçesinin Kayaköy mevkiinde yer alan Camel Beach sadece tekneler ile ulaşım sağlanan bir koydur. Herhangi bir tesis ve sosyal imkan bulunmayan Camel Beach sadece doğa ile iç içe olmanıza imkan sağlayacaktır. Plaj alanı çok küçük ve taşlık olan Camel Beach’de terlik ya da deniz ayakkabısı kullanmanız sağlıklı olacaktır. Camel Beach’in denizi çabuk derinleşmemektedir ve tekne turları ile ziyaret edilmektedir. Karadan ulaşımı olmayan Camel Beach’in denizi oldukça kirlidir. Denizinin kirli olmasından dolayı çocuklu ailelere önermiyoruz. Yetişkin bireyler, tekne turuna katılarak manzara seyri açısından ziyaret edebilirler. Camel Beach’e giriş ücretsizdir. Sadece katıldığınız tekne turu ücretini ödemeniz gerekmektedir.

Camel Beach Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/ZZcNZX8qpuSZE2PYA

Camel BeachPin
Camel Beach

Soğuk Su Koyu

Fethiye ilçesine bağlı Kayaköy’de yer alan Soğuk Su Koyu; eşsiz bir doğaya sahiptir. Denizi çok güzel olan Soğuk Su Koyu’na karayolu üzerinden ulaşım neredeyse imkansızdır. Bu yüzden tekne turu ile ziyaret etmek gerekmektedir. Denizinin cam gibi olmasından dolayı, yüzerken balıkları görmeniz mümkündür. Sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyeceğiniz Soğuk Su Koyu’nun deniz suyu, isminden de anlaşılacağı üzere oldukça soğuktur. Çocuklu aileler de Soğuk Su Koyu’nu tekne turu ile keşfedebilirler. Karayolu üzerinden gelirseniz, özel işletme karşınıza çıkacaktır. İşletme imkanlarından faydalanmak istemiyorsanız, tekne turu ile Soğuk Su Koyu giriş ücretini ödemeden, Soğuk Su Koyu’na giriş yapabilirsiniz. Sadece tekne turu ücreti ödemeniz yeterli olacaktır.

Soğuk Su Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/NmJQLLKp6J7aqnM49

Soğuk Su KoyuPin
Soğuk Su Koyu

Gemiler Koyu (Gemile Plajı)

Fethiye ilçesinin Kayaköy mevkiinde yer alan Gemiler Koyu; Gemiler Adası manzarası ile harika bir doğa güzelliğine sahiptir. Orman içerisinden virajlı yol ile ulaşım sağlayabileceğiniz Gemiler Koyu’nu tekne turlarına katılarak da ziyaret edebilirsiniz.  Gemiler Koyu’nda ücretsiz vakit geçirebileceğiniz yerler olduğu gibi ücret karşılığında ücretli giriş yapabileceğiniz alanları da bulunmaktadır. Gemiler Koyu’nda şemsiye ve şezlong kiralaması yapmak için de ödeme yapmanız gerekmektedir. Tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları da bulunan Gemiler Koyu’nun denizi kayalık ve plaj alanı ise taş yapısına sahiptir. Deniz ayakkabısı kullanmanızı önerdiğimiz Gemiler Koyu’nda kamp yapılması yasaklanmıştır ancak belirli dönemlerde kamp yapanlar da olmaktadır. Gemiler Koyu’nun denizi temiz ve çok güzeldir. Gemiler Koyu’na çocuklu aileler de gidebilirler ancak taşlık alanlarda dikkatli olmaları gerekmektedir.

Gemiler Koyu Güncel Konum Bilgisi:  https://goo.gl/maps/NWUjbS9vY3UmYBAy6

Gemiler Koyu (Gemile Plajı)Pin
Gemiler Koyu (Gemile Plajı)

Darboğaz Koyu

Fethiye ilçesine bağlı Kayaköy’de yer alan Darboğaz Koyu; Kayaköy plajları ve koyları 2024 listemiz içerisinde en çok tercih edilen koy konumundadır. Kayaköy’de denize girilecek yerler 2024 denildiğinde de akla ilk gelen koylardan bir tanesi olan Darboğaz Koyu’na; Gemiler Koyu üzerinden 20 dakika sürecek patika yürüyüşü ile ulaşım sağlayabilir veya Fethiye’de tekne turlarına katılarak da Darboğaz Koyu’nu ziyaret edebilirsiniz. Darboğaz Koyu’nda kumluk ve taşlık yapıya sahip denize girebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Darboğaz Koyu’na patika üzerinden gidecekseniz; çocuklarınızın zorlanabileceğini ve eşyalarınızı taşırken zorluk yaşayabilirsiniz. Ancak tekne turları ile gidecekseniz, çocuklu aileler için pratik olacaktır. Darboğaz Koyu’nda herhangi bir işletme yoktur. Darboğaz Koyu’na giriş ücretsizdir. Darboğaz Koyu’na giderken atıştırmalıklarınızı ve sularınızı yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Darboğaz Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/dX17AjyGZkpKiQgE9

Darboğaz KoyuPin
Darboğaz Koyu

Akvaryum Koyu

Fethiye ilçesine bağlı Kayaköy’de yer alan Akvaryum Koyu’na 12 adalar tekne turu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 4 – 5 metre derinliğe sahip olan Akvaryum Koyu’nun denizi oldukça temiz ve yüzerken balıkları izlemeniz da mümkündür. Sadece tekne turuna katılarak ulaşım sağlanan Akvaryum Koyu’na giriş ücretsizdir. Ayrıca Akvaryum Koyu’nda restoran işletmesi de bulunmaktadır. Akvaryum Koyu çevresinde; irili ufaklı adalar bulunmaktadır. Çocuklu aileler de Akvaryum Koyu’nu tekne turu ile ziyaret edebilir.

Akvaryum Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/zueccmueE9wiP3Rn9

Akvaryum KoyuPin
Akvaryum Koyu

Aziz Ağa Koyu

Fethiye’ye bağlı Kayaköy’de yer alan Aziz Ağa Koyu’nda herhangi bir işletme ve tesis bulunmamaktadır. Fethiye’de tüplü dalış ve tüpsüz dalış yapabileceğiniz harika bir koy olan Aziz Ağa Koyu’na sadece tekne turu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Denizi oldukça güzel ve doğası harika olan Aziz Ağa Koyu’na giriş ücreti yoktur. Çocuklu aileler de tekne turlarına katılarak Aziz Ağa Koyu’nu ziyaret edebilirler.

Aziz Ağa Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/1J6yp5s3oFFjGVdT6

Aziz Ağa KoyuPin
Aziz Ağa Koyu

Dalgıç Koyu

Fethiye’ye bağlı Kayaköy’de yer alan Dalgıç Koyu’na tekne turu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Fethiye’de tüplü dalış, tüpsüz dalış ve yüzmek için yaygın olarak tercih edilen Dalgıç Koyu’nun denizi berrak ve oldukça temizdir. Balıkların size eşlik edeceği harika bir doğaya sahip olan Dalgıç Koyu’nda herhangi bir tesis yoktur. Çocuklu ailelere uygundur. Dalgıç Koyu’na giriş ücretsizdir.

Dalgıç Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/3KueZYCRVWcoH69D8

Dalgıç KoyuPin
Dalgıç Koyu

Akvaryum Bay

Fethiye’nin Kayaköy mevkiinde yer alan Akvaryum Bay; tekne turu ile ziyaret edebileceğiniz harika bir doğaya sahiptir. Tertemiz bir denize sahip olan Akvaryum Bay’da denizin zemini dahi görülebilmektedir. Yeraltı suyu bulunmasından dolayı suyu oldukça soğuk olan Akvaryum Bay’da sıcak yaz günlerinde serinleyebilirsiniz. Herhangi bir tesis bulunmayan Akvaryum Bay’ı çocuklu aileler de tekne turlarına katılarak ziyaret edebilirler.

Akvaryum Bay Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/U4Jd6uGSJbAvA1XKA

Akvaryum BayPin
Akvaryum Bay

Tarzan Koyu

Fethiye’ye bağlı Kayaköy’de yer alan Tarzan Koyu’nun denizi turkuaz renge sahiptir ve doğası mükemmeldir. Tarzan Koyu’nun suyu temizdir ve tüplü dalış yapılmaktadır. Tarzan Koyu’na giriş ücretsizdir. Tarzan Koyu’nda herhangi bir işletme ve tesis bulunmamaktadır. Çocuklu aileler de tekne turuna katılarak Tarzan Koyu’nu keşfedebilirler. kayaköy plajları ve koyları 2024

Tarzan Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/myYBJbxMxFwygdf4A

Tarzan KoyuPin
Tarzan Koyu
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1