Karavan Park Yasağında Yeni Uygulama: Tahliye Edin Tebligatı

Karavan park yasağında yeni uygulama tartışmalara konu oldu. Yaz sezonunda karavan ile seyahat eden ve belirledikleri rotalar üzerinde kamp yapan karavan sahiplerine yeni uyarı yapıldı. Antalya’nın ünlü turistik bölgesi, Konyaaltı’nda 19 Mayıs 2023 tarihi itibariyle karavanların park halinde durulması yasaklanmıştı. Ancak mevcut karavan yasağına uymayanlara yönelik yeni bir uygulama başlatıldı. Belediye ekipleri tarafından mevcut karavan sahiplerine tebligat gönderildi ve belirlenen süre içerisinde bulundukları alandan ayrılmayan karavanların çekilececeği belirtildi. İşte konu ile ilgili tüm detaylar sitemizde.

Karavan Park Yasağında Yeni Uygulama

Antalya’nın farklı noktalarında özellikle pandemi döneminden bu yana sayıları her geçen yıl biraz daha artan karavan tatilcileri şikayetlere konu oluyor.

Konyaaltı ilçesi Konyaaltı Sahili’ne yürüme mesafesinde ya da sahil bandında park halindeki karavanların çevreye rahatsızlık verdiğini öne süren mahalleli ile zaman zaman karavancılar arasında gerginlik yaşanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin karavan park çalışması sürerken, parkın araç sayısının ihtiyacı karşılayamayacağını iddia eden karavan sahipleri ise mahalle aralarında park ettikleri karavanlarında yaşamaya devam ediyor.

Karavan Park Yasağında Yeni UygulamaPin
Karavan Park Yasağında Yeni Uygulama

Tahliye Edin Tebligatı

Konyaaltı Sahili’ne sıfır noktada park halindeki sayıları 50’yi geçen karavanlarda yaşayanlara Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gece saatlerinde tebligat gönderildi.

Karavanların camına bantla yapıştırılan tebligatta Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı (UKOME) Genel Kurulu’nun kararı gerekçe gösterilerek karavanların kent içinde gelişigüzel park ve bekleme yapmasının yasak olduğu bildirildi.

Karavan sahiplerine 5 gün süre verildiğinin belirtildiği tebligatta, “Kaldırmadığınız takdirde aracınızın çekileceği tarafınıza tebliğ olunur” ifadeleri yer aldı.

Tahliye Edin TebligatıPin
Tahliye Edin Tebligatı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1