İznik Gölü’nden Üzücü Manzara: İskele Karada Kaldı

Ülkemizde yaşanan kuraklık İznik Gölü’nden üzücü manzara izlememize neden oldu. Ülkemizin 5. büyük gölü olan İznik Gölü, kuraklıktan nasibini alırken İznik’te yer alan en büyük iskele karada kaldı. Yirmi yıldır böyle bir kuraklık görmediğini ifade eden bölge işletmecisi Bekir Uslu, kuralığın hayra alamet olmadığını vurguladı. İşte İznik Gölü’nde yaşananlar.

İznik Gölü’nden Üzücü Manzara: İskele Karada Kaldı

Türkiye’nin en büyük tatlı su kaynaklarından İznik Gölü’nde mevsimsel kuraklık nedeniyle su çekilmesi korkutucu boyutlara ulaştı. Kıyıdan 400 metre çekilen İznik Gölü günden güne kötüye gidiyor. Gölün en büyük iskelesi ise tamamen karada kaldı.

İznik Gölü Kıyısında plaj işletmesi bulunan Bekir Uslu yaptığı açıklamasında;

“İznik Gölü kenarında yaklaşık yirmi yıldır işletmeciyim. Yirmi yıldır ben böyle bir kuraklık görmedim. İznik Gölü’nün en büyük iskelesi karada kaldı. 2014 yılında dünyanın en önemli on buluşu arasında olan İznik’teki bazilika kilisesi suyun altında bulunmuştu şimdi ise karada kaldı. Maalesef suyun bizim orada yaklaşık elli metre yüz metre arası ama diğer bölgeleri de yüz, yüz eli, iki yüz metre kadar çekildiği yerler var” dedi.

İznik Gölü Kıyısında plaj işletmesi bulunan Bekir Uslu kuraklığın hayra alamet olmadığını ifade ederek;

“Ocak ayı bitmek üzere. Ne yağmur ne kar gördü bu topraklar. Maalesef bu kuraklık hayra alamet değil. İnşallah önümüzdeki günlerde düzgün kar ya da yağmur yağar da birazcık bu kuraklık telafi olur. Çünkü çok aşırı bir çekilme oldu. Aşırı bir kuraklık var. Önümüzdeki on gün daha yağış olmadığı gözüküyor” açıklamasında bulundu.

İznik Gölü'nden Üzücü Manzara: İskele Karada KaldıPin
İznik Gölü’nden Üzücü Manzara: İskele Karada Kaldı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


2