Mart 24, 2019

İstanbul Kamp Alanları

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden birisi olmasına rağmen aynı zamanda kamp ve doğa sporları yapmak için muhteşem doğal güzelliklere sahip. Şehrin keşmekeşliğinden kurtulmak ve doğaya çıkmak istiyorsanız İstanbul kamp alanları blogumuza göz atarak dilediğiniz yerde çadır kampınızı yapabilirsiniz. İstanbul’dan otobüs, minibüs, özel araç veya otostopla ulaşabileceğiniz kamp alanlarını sizler için derledik. İsterseniz ormanlık alanlarda, isterseniz deniz kıyısında kamp yapabilirsiniz. İstanbul’da hem ücretli hem de ücretsiz kamp alanlarının sayısı oldukça fazladır. İstanbul’da kamp yapılacak yerleri siz doğa severler için detaylı olarak yazmaya çalıştık umarım beğenirsiniz.

İstanbul Kamp Alanları Listesi

 • Belgrad Ormanı
 • Hacıllı Köyü ve Şelalesi
 • Ağva Kilimli Koyu
 • Kumköy – Kilyos
 • Sofular Plajı – Şile
 • Karacaköy – Şile
 • Akçakese Plajı – Şile
 • Bıçkıdere Köyü ve Deresi – Şile
 • Esenceli Köyü
 • Ömerli Barajı
 • Darlık Barajı
 • Fatih Ormanı Tabiat Parkı
 • Çiftalan Köyü – Kemerburgaz
 • Ormanlı Köyü – Çatalca
 • Marmaracık Koyu Tabiat Parkı
 • Riva Elmas Burnu Plajı
 • Çilingöz Ormanı Tabiat Parkı
 • Madam Martha Koyu – Burgazada
 • Danamandıra Tabiat Parkı
 • Sinekli Göleti
 • Polonezköy Tabiat Parkı

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYIN

İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları

İstanbul ücretsiz kamp alanları listemizde gerek deniz kenarı gerekse orman için tesis bulunmayan noktalar yer almaktadır. Ücretsiz kamp yapmak istiyorsanız aşağıdaki keşif noktalarına göz atabilirsiniz. İşte İstanbul’da ücretsiz kamp yapılacak yerlerin listesi…

Belgrad Ormanı Kamp Alanı

İstanbul’un en büyük ormanı olan Belgrad Ormanı kamp ve doğa sporları yapmak için oldukça idealdir. Doğal oluşumlar sonucunda meydana gelmiş Belgrad Ormanı, İstanbul’da yaşayan doğa severlerin sık sık uğradığı yeşil alanların başında yer alıyor. Mesire alanları, su kemerleri, doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Belgrad Ormanı’nda normal şartlarda kamp yapmak yasaktır. Çatalca Yarımadası’nın en doğusunda bulunan Belgrad Ormanı’nın doğusu İstanbul Boğazı’na, kuzeyi ise Karadeniz’e kadar uzanmaktadır. Belgrad Ormanı’nda kamp yapmak yasal değildir. Fakat ateş yakmadan, çevreyi kirletmeden ve doğaya zarar vermeden kampınızı yapabilirsiniz. Belgrad Ormanı’nda içme suyu kaynakları ve tuvalet bulunmaktadır.

Belgrad Ormanı’na Nasıl Gidilir?

Belgrad Ormanı’na şahsi aracınızla ulaşmak için Maslak-Sarıyer istikametine doğru gidip, Tarabya sapağından U dönüşü yapmalı ve Bahçeköy tabelalarını takip etmelisiniz. Takip edeceğiniz yol sizi Belgrad Ormanı’nın girişine kadar götürecektir. Toplu taşıma kullanarak gelecekler ise; 42T, 42R, 42M, 42HM veya 153 numaralı otobüs hatlarını kullanabilirler.

Belgrad Ormanı Kamp Alanı
Kaynak: https://www.instagram.com/yucinn/

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

İstanbul’un en güzel köşelerinden Şile’de bulunan Hacıllı Köyü, şehir merkezine 90 km uzaklıktadır. Hacıllı Köyü’ne 2 farklı güzergahtan ulaşım sağlayabilirsiniz. Şile/Ağva üzerinden veya Şekerpınar/Gebze üzerinden asfalt yol ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Binek araçlarla kolay bir şekilde Hacıllı Şelalesi kamp alanının bulunduğu köye ulaşabilirsiniz. Hacıllı Şelalesi’ne ve akarsu kenarına kadar aracınızla inemiyorsunuz. Hacıllı Köyü’nde bulunan Koca Deresi kenarında ve şelale yakınında istediğiniz noktada kamp yapabilirsiniz. Hacıllı Şelalesi’nde kamp için herhangi bir ücret yok, telefon çekiyor, internet çekmiyor. Güvenli bir şekilde ateş yakabilirsiniz, tuvalet yok ve içme suyu yoktur. İstanbul kamp alanları listesinde en güzel noktalardan birisi Hacıllı Şelalesi’dir.

HACILLI ŞELALESİ KAMP ALANI HAKKINDA DETAYLI BLOGUMUZU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

İstanbul’da ücretsiz kamp yapılabilecek bir diğer doğa harikası yer ise Kilimli Koyu’dur. Kilimli Koyu’na ulaşmak için ilk olarak Ağva’ya gitmeniz gerekiyor. Üsküdar’dan hareket eden 139A otobüslerine binerek, Ağva’ya varabilirsiniz. Öğrenciler için otobüs ücreti 9₺ iken, siviller için ise 14₺’dir. Otobüsten Ağva son durakta indikten sonra Kilimli Koyu’na; dilerseniz 5 km yürüyerek dilerseniz ise taksiyle 20₺’ye 10 dakika yolculuk sonrasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Kilimli Koyu kamp alanına şahsi aracınızla gitmek istiyorsanız koya giden yol sahile kadar uzanmaktadır. Aracınızı sahilde bulunan tesislerin yanına bırakarak koya ulaşabilirsiniz. Kilimli Koyu sahilinde kamp yapmak yasaktır fakat sahilin sağ ve sol tarafındaki tepelerin üzerinde çadır kampı yapabilirsiniz. İstanbul ücretsiz kamp alanları listesindeki en güzel yerlerden birisi de Kilimli Koyu’dur. Orman ve denizle iç içe bir kamp yapmak istiyorsanız bu koyu mutlaka görmelisiniz.

Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı
Kaynak: https://www.instagram.com/mucahitmuglu/

Kumköy – Kilyos Kamp Alanı

İstanbul’da deniz kenarında kamp yapmak için oldukça ideal olan Kumköy, Sarıyer ilçesine bağlı yerleşim yeridir. Bir tarafı orman bir tarafı ise deniz olan Kumköy, doğal güzelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Sahilde bulunan işletmelerden temel ihityaçlarınızı temin edebilirsiniz. Ulaşımı oldukça kolay olan Kumköy kamp alanında duş ve tuvalet ihtiyacınızı da işletmeden karşılayabilirsiniz. İstanbul’da haftasonu kaçamak yapmak için Kumköy Kilyos kamp alanını tercih edebilirsiniz.

Kumköy – Kilyos Kamp Alanı
Kaynak: https://www.gezenlerden.com/kilyos-kumkoy

Sofular Plajı Kamp Alanı

İstanbul’a 50 km uzaklıkta bulunan Sofular Plajı; Şile otobanı üzerinde Sofular Köyü Mevkii’nde yer almaktadır. İstanbul’da yaşayanların haftasonu kaçamağı yaptığı mesire yeri, plaj ve aktivite alanı olarak bilinen Sofular’da kamp ve doğa sporları yapabilirsiniz.

Karacaköy Kamp Alanı – Şile

İstanbul’a 83 km Şile’ye ise 24 km uzaklıkta bulunan Karacaköy, İstanbul’un sakin tatil beldelerinden birisidir. Denizin içinde adeta gizli kalmış bir koyu anımsatan Karacaköy, İstanbul’da deniz kenarı kamp yapmak isteyenlerin mutlaka çadır kampı yapması gereken noktalardan biridir. İstanbul’da kamp yapmak istiyorsanız Karacaköy’ü mutlaka değerlendirmelisiniz.

Karacaköy Kamp Alanı – Şile Kaynak: https://www.instagram.com/gulsumerdik/

Akçakese Plajı Kamp Alanı

Şile’ye yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Akçakese Plajı, İstanbul’da deniz kampı yapmak isteyenlerin görmesi gereken güzellikte bir plajdır. İstanbul’a yakın en güzel plajlardan birisi olan Akçakese Plajı,

Bıçkıdere Köyü ve Deresi – Şile

İstanbul’da sessiz bir köyde kamp yapmak isteyenlerin görmesi gereken bir köy olan Bıçkıdere Köyü, tüm doğallığıyla doğa severleri bekliyor. Ömerli Barajı’nı besleyen Bıçkıdere, kamp ve doğa sporları yapmak için harika bir kaçamak noktasıdır. Bıçkıdere’de güzel bir noktada kamp yapmak için “N 41.051909 E 29.468966” koordinatlarına göz atabilirsiniz.

Bıçkıdere Köyü ve Deresi – Şile Kaynak: https://www.instagram.com/ormandakiayi/

Esenceli Köyü Kamp Alanı – Şile

Şile’nin en şirin köylerinden birisi olan Esenceli Köyü; doğaya karışarak kamp yapmak isteyenlerin görmesi gereken güzelliktedir. İstanbul’da Ömerli Barajı manzarasında kamp yapmak istiyorsanız Eseceli Köyü’ne gidebilirsiniz. Esenceli Köyü; İstanbul’da kamp yapılabilecek en sessiz köşelerden birisidir. Kalabalık olma ihtimali yoktur. Tuvalet, içme suyu ve elektrik bulunmamaktadır. İstanbul ücretsiz kamp alanları arasındaki en güzel noktalardan birisi olan Esenceli; trekking ve diğer doğa sporları için de oldukça idealdir. Buraya kamp yapmak için geliyorsanız Avcıkoru yolu üzerinde bulunan marketlerden alışverişinizi yapabilirsiniz. Esenceli Köyü kamp alanında telefon çekiyor ve kamp ateşi yakabilirsiniz.

Ömerli Barajı Kamp Alanı

Şehir merkezine 1 saat uzaklıkta bulunan Ömerli Barajı, İstanbul’a en yakın kamp yerlerinden birisidir. Ömerli Barajı’nda kamp yapabilir, balık tutabilir, bisiklet sürebilir ve trekking parkurlarında yürüyüş yapabilirsiniz. Ormanla iç içe baraj kıyısında kamp yapayım istiyorsanız Esenceli Köyü’nü tercih etmelisiniz. İstanbul’da ücretsiz kamp alanları arasında manzarası en güzel noktalardan birisi olan Ömerli Barajı, tüm doğa severlerin görmesi gereken doğal güzelliğe sahip.

Ömerli Barajı Kamp Alanı
Kaynak: https://www.instagram.com/zamani.durduran.adam/

ÖMERLİ BARAJI KAMP ALANI HAKKINDA DETAYLI BLOGUMUZU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Darlık Barajı Kamp Alanı

İstanbul’a 60 km uzaklıkta bulunan Darlık Barajı; sessiz ve huzurlu bir kamp yapmak için ideal. Şile Saklıgöl’e oldukça yakın olan Darlık Barajı, balık tutmak, kamp yapmak, piknik yapmak ve doğa sporları yapmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken noktalardan birisi. Kamp ateşinizi yakarak huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

Darlık Barajı Kamp Alanı
Kaynak: https://www.instagram.com/doruksimsek/

DARLIK BARAJI KAMP ALANI HAKKINDA DETAYLI BLOGUMUZU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Fatih Ormanı Tabiat Parkı – Sarıyer

Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı; İstanbul’un orman bakımından zengin olan Sarıyer ilçesinde bulunan Fatih Ormanı içinde yer almaktadır. Normalde kamp yapmanın yasak olduğu Fatih Ormanı’nda görevlilerden izin alarak kamp yapabilirsiniz. Güvenli olması şartıyla ateş yakabilir ve kamp yapabilirsiniz.

Fatih Ormanı Tabiat Parkı
Kaynak: https://www.instagram.com/salihersoyy/

Riva Elmas Burnu Plajı Kamp Alanı

İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan Riva Elmas Burnu Plajı, deniz kenarında kamp yapmak isteyenler için oldukça ideal. Tuvalet ve duş imkanı bulunan plajda kamp yapabilirsiniz. Plajda bulunan işletmelerden yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Riva Elmas Burnu kamp alanında belirlenen yerlerin haricinde ateş yakmak yasaktır.

Riva Elmas Burnu Plajı Kamp Alanı

İstanbul Ücretli Kamp Alanları

İstanbul’da ücretsiz kamp alanlarının yanısıra ücretli kamp alanları da bulunmaktadır. İstanbul’da ücretli kamping alanları ise başlıca şu şekildedir. Bu kamp alanlarının genelinde restaurant, elektrik, duş, tuvalet, otopark, kamp ekipmanı kiralama hizmeti, doğa sporları faaliyetleri hizmetleri gibi birçok imkan bulunmaktadır.

 • İstanbul Kamp,
 • Sahil Kamp İstanbul,
 • Seferoğulları Kamping,
 • Şile Saklı Göl,
 • Ağva Greenpark Camping,
 • Semizkum Mocamp,
 • Woody Ville Kamp Alanı
 • Fava Camp Çekmeköyİstanbul kamp alanları listemize eklemek istediklerinizi yorum kısmından bizimle paylaşırsanız listemizi güncelleyerek daha fazla doğa severin faydalanmasını sağlayabiliriz. İstanbul kamp alanlarıyla ilgili tüm sorularınızı yorum kısmından bizlere sormayı unutmayın. Doğayla kalın, kendinize iyi bakın…

Sponsorlu Bağlantılar

10 Yorumlar

 1. Mecit YILMAZ

  Nisan 9, 2019

  Çok güzel bir yazı olmuş dostum, tebrik ederim. 🙂

  Cevapla
  • admin

   Nisan 16, 2019

   Biz teşekkür ediyoruz.

   Cevapla
 2. İrem

  Mayıs 23, 2019

  Polonezköyü yazmamışsınız sanırım istanbul için

  Cevapla
  • admin

   Mayıs 25, 2019

   Evet orayı da ekleyelim teşekkür ediyoruz.

   Cevapla
 3. Özlem

  Haziran 16, 2019

  İstanbul yakınlarında kaçış yeri arayanlar için harika bir yazı olmuş, tebrik ediyorum

  Cevapla
 4. recep

  Haziran 20, 2019

  güzel elinize sağlık iyi bir bilgilendirme

  Cevapla
 5. Şeyda Kayalı Avcı

  Eylül 10, 2019

  Yazı çok güzel olmuş emeğinize ve fikrinizle sağlık. Yalnız düzeltmem gerektiğini düşündüğüm bir değişim var Riva elmasburnu plajı bizim çok tercih ettiğimiz hoş bir kamp alanıydı fakat bu sene ihaleyi belediye aldığı için kampa gittiğimizde geri çevrildik artık sadece mesire alanı ve plaj olarak günübirlik kullanıma açık durumda. Bununla beraber yine Riva da ücreti mukabilinde 2 koy adlı bir kamp alanı mevcut plajlı ve sabit çadırları da mevcut ama tavsiyem kendi çadırınızla gitmeniz aksi taktirde yağışlar da yatakların su içinde kaldığını gormuslugumuz var.

  Cevapla
 6. Rıdvan

  Ocak 17, 2020

  istanbul için cok güzel bir yazı ancak şile agva kilimli kamp alanı artık ücretli ve gecelik kişi bası kendi cadırınızla 50 tl kum tarafına cadır kurmak isterseniz 35tl. Duş ve wc kabini cok pis. kilimli hafta sonları asırı kalabalık günü birlik tatilciler asırı pis bırakıyorlar sahili 10 lu 20li gruplar halinde gelen gencler ne yazıkkı tatsız anların olmasına sebebiyet veriyorlar. gidecekler için buranın tadı son 2 senede kactı bilginiz olsun.

  Cevapla
 7. Gökhan TOKTAY

  Nisan 7, 2020

  Adalarda kamp yapmak istiyorum ama yazınızda adalarda herhangi bi kamp yeri görmedim herhangi bir adada kamp yapabileceğim bildiğimiz güzel bir yer var mı ?

  Cevapla
  • Kampyerleri.org

   Nisan 7, 2020

   Gökhan Bey, İstanbul kamp alanları arasında Adalar’ı eklememizin sebebi güvenlik nedeniyle maalesef kamp yasaklandı. Geçtiğimiz yıllarda Madam Martha Koyu’nda kamp yapan 54 kişiye güvenlik güçleri müdahale etmişti. Fakat blogumuzda bulunan Burgazada Kamp ve Gezi Rehberi yazısına göz atabilirsiniz. Burgazada’da kamp yapılabiliyor.

   Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.