Haziran 12, 2023

Gaziantep’te Yeni Karavan Kamp Alanı Açıldı!

Gaziantep'te Yeni Karavan Kamp Alanı Açıldı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziantep’te yeni karavan kamp alanı açıldı. Karavan turizmine destek sağlanması ve bölgede yaygınlaşan karavan sayısına yönelik olarak hazırlanan proje, an itibariyle kullanıma açıldı. İşte Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan karavan parkı ile ilgili tüm merak edilenler.

GAZİANTEP KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Gaziantep’te Yeni Karavan Kamp Alanı Açıldı

Karavan kampına yönelik güzel gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından, Gaziantep’in Şahinbey ilçe sınırları içerisinde yer alan Yamaçtepe bölgesinde bulunan Burç Tabiat Parkı’na karavan parkı kuruldu.

Söz konusu karavan kamp alanı ve bir diğer adıyla karavan parkı projesi kapsamına göre; karavan turizminin Gaziantep ilinde gelişmesi, yerli ve yabancı turistlerin değişen tatil anlayışına karşılık verilmesi kapsamında projenin yapıldığı belirtildi.

Gaziantep'te Yeni Karavan Kamp Alanı Açıldı
Gaziantep’te Yeni Karavan Kamp Alanı Açıldı

Gaziantep’in Yeni Karavan Kamp Alanı Burç Tabiat Parkı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan ve yeni hizmete açılan karavan kamp alanı, Gaziantep’te yer alan Burç Tabiat Parkı’nda bulunmaktadır ve Burç Karavan Park olarak bilinmektedir.

5 bin 450 metrekarelik büyük bir alan üzerine kurulu karavan kamp alanı, 40 karavan kapasitesine sahiptir.

Karavan park sahası kapalı ortak alanı içerisinde; su, elektrik, tuvalet ve banyo imkanları bulunmaktadır. Ayrıca karavan parkı içerisinde, her karavana bir manzara düşünülerek teras alanı da oluşturulmuştur.

Burç Tabiat Parkı’nın tüm halka açık olan günübirlik kullanım alanında ise; piknik alanı, oyun parkı ve oturma grupları bulunmaktadır.

Gaziantep'in Yeni Karavan Kamp Alanı Burç Tabiat Parkı
Gaziantep’in Yeni Karavan Kamp Alanı Burç Tabiat Parkı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.