Mart 31, 2023

Fethiye Yanıklar’da Denize Girilecek Yerler – Yanıklar Plajları Ve Koyları 2023

Fethiye Yanıklar'da Denize Girilecek Yerler - Yanıklar Plajları Ve Koyları 2023

Yanıklar, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir bölgedir. Doğa harikası bir bölge olan Yanıklar’ın ziyaretçi potansiyeli, yaz aylarında artış göstermektedir. Özellikle gizli kalmış koyları ve plajları ile adından sıkça söz ettiren Yanıklar‘da denize girilecek yerler 2023 listemizi paylaştık. İşte Yanıklar plajları ve koyları 2023 listesi.

FETHİYE PLAJLARI VE KOYLARI 2023 LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA’NIN EN GÜZEL KOYLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Yanıklar Plajı

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Yanıklar mevkiinde yer alan Yanıklar Plajı’nda doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Denize girilen ilk bölümünün büyük taşlara ev sahipliği yaptığı Yanıklar Plajı’nda bazı bölümlerde küçük taşlar da yer almaktadır. Ancak Yanıklar Plajı’nın çeşitli bölümlerinde ince kum yapısına sahip yerleri de mevcuttur. Tuvalet ve duş imkanı da bulunan Yanıklar Plajı, çocuklu aileler için de uygundur. Yanıklar Plajı’nda Belediyeye ait işletme bulunmaktadır. Çadır kampı ve karavan kampı yapılabilen Yanıklar Plajı’nda yiyecek ve içecek satın alınabilecek büfe bulunduğu gibi; şemsiye ve şezlong kiralaması da yapılabilmektedir.

Yanıklar Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/SQbwC5EaBUyoV13p8

Yanıklar Plajı
Yanıklar Plajı

Karaot Plajı

Yanıklar plajları ve koyları 2023 listemiz içerisinde yer alan Karaot Plajı, Fethiye’nin Yanıklar mevkiinde sakinlik arayanlar tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Çadır kampı ve karavan kampı da yapılabilen bir plaj olan Karaot Plajı’nın sahil alanı taşlık yapıya sahiptir. Deniz ayakkabısı ya da terlik kullanılması gereken Karaot Plajı’nın denizi 3 metre boyunca boyu geçmemektedir. Karaot Plajı’na giriş ücreti yoktur ve denizi oldukça temizdir. Berrak görünüme sahip olan Karaot Plajı’nın denizi doğa ile iç içe olmanıza imkan sağlayacaktır. Yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz herhangi bir işletme olmadığı gibi; duş ve tuvalet imkanları da bulunmamaktadır. Karaot Plajı’na giderken yiyeceklerinizi ekipmanlarınızı yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Karaot Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/BrS91iqNJLF3TFyr5

Karaot Plajı
Karaot Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Katrancı Koyu Tabiat Parkı

Fethiye ilçesinin Yanıklar mevkiinde yer alan Katrancı Koyu Tabiat Parkı, Katrancı Orman Kampı olarak da bilinir. Yanıklar’da denize girilecek yerler arasında yer alan Katrancı Koyu Tabiat Parkı sahasında; masa ve sandalye seti, oturma alanları, tuvalet ve soyunma kabini imkanları da bulunmaktadır. Katrancı Koyu Tabiat Parkı’nın plaj alanı ile deniz zemini kum yapısına sahip olmakla beraber çocuklu aileler için de verimlidir. Mangal kiralama hizmeti de sunulan Katrancı Koyu Tabiat Parkı’na giriş ücretlidir ve 40 TL ücret talep edilmektedir. Katrancı Koyu Tabiat Parkı’nın denizi hemen derinleşmemektedir ve oldukça temizdir.

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/usn3tSkWWhHGtYny7

Katrancı Koyu Tabiat Parkı
Katrancı Koyu Tabiat Parkı

Koçan Koyu

Fethiye’nin Yanıklar mevkiinde yer alan Koçan Koyu eşsiz bir doğaya sahiptir. Koçan Koyu’nun hemen sağ tarafında yer alan doğal havuz çocuklar için uygundur. Denizi ve plaj alanı taş yapısına sahip olan Koçan Koyu’nda deniz ayakkabısı ya da terlik kullanmak gerekmektedir. Koçan Koyu’nda herhangi bir işletme yoktur ve ateş yakılması yasaktır. Koçan Koyu’na ulaşım sağlanan yolun kötü olmasından dolayı 4×4 arazi tipi araçlar kullanmanız gerekmektedir. Koçan Koyu’na, Katrancı Koyu üzerinden yüzerek de ulaşım sağlanabilmektedir. Ancak iyi bir yüzücü olmanız verimli olacaktır.

Koçan Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/zuoyy3cL699KkxXF6

Koçan Koyu
Koçan Koyu

EDİTÖR NOTU

Daha önce Yanıklar’da tatil yaptınız mı? Yanıklar’da tatil yapmış okurlarımızın deneyimlerinizi iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.