Aralık 16, 2022

Erciyes Kayak Merkezi’nde Son Durum

Erciyes Kayak Merkezi'nde Son Durum

Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri’de yer almaktadır. Erciyes Kayak Merkezi’nin kent merkezine uzaklığı 25 kilometredir. 3916 metre yüksekliğe sahip olan Erciyes Dağı’nda yer alan Erciyes Kayak Merkezi her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen bir kayak merkezidir. Erciyes Kayak Merkezi’nde yer alan tesislerin yüksekliği 2150 metre ile 3400 metredir. Erciyes Kayak Merkezi‘nde pistlerin eğimleri ise %10 ile %50 arasında değişkenlik göstermektedir. Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak sezonunun başlamasıyla beraber en çok merak edilen konuların başında Erciyes Kayak Merkezi’nde son durum merak ediliyor. Erciyes Kayak Merkezi kayak pistlerinin son durumu hakkında en güncel ve en net bilgiyi kampyerleri.org blogumuzda paylaştık. Peki Erciyes Kayak Merkezi’nde son durum ne? Erciyes Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı ne kadar? Erciyes Kayak Merkezi’nin kayak pistlerinde kar var mı? İşte tüm detaylar.

EĞLENCE VE KAYAĞA DOYACAĞINIZ KAYAK ETKİNLİKLERİ İÇİN TIKLA

ERCİYES KAYAK MERKEZİ 2023 SKİPASS FİYATLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ERCİYES KAYAK MERKEZİ 2023 KAYAK KİRALAMA FİYATLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Erciyes Kayak Merkezi’nde Son Durum

Erciyes Kayak Merkezi’nin işletildiği şirket Kayseri Erciyes A.Ş. resmi twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımla beraber, Erciyes Kayak Merkezi’nin son durumu netlik kazandı. Erciyes Kayak Merkezi, 2022 – 2023 kayak sezonuna başlarken yağışlar yetersiz oldu ve bundan dolayı suni kar üretimine karar verildi. 8 bin 750 metreküp suni kar üretimi yapılan Erciyes Kayak Merkezi’nde pistler verimli bir kayak deneyimi için test edildi. Erciyes Kayak Merkezi’nde yapılan suni kar işlemi ile beraber kayak pistleri beyaz örtü ile kaplandı ve harika bir görüntüye büründü.

Erciyes Kayak Merkezi’nde; Develi, Tekir, Hacılar ve Hisarcık gibi bölgelerde 160 karlama makinesi ile yapay kar üretimi yapılarak verim sağlanması hedeflendi. Erciyes A.Ş. yönetim kurulu başkanı Murat Cahid Cıngı ise küresel ısınmaya vurgu yaparak mevsimlerin birer ay kaydığını sözlerine ekledi. Erciyes Kayak Merkezi’nde saatte 8 bin 750 metreküp kar üretimi yapılabilmektedir. Hacılar ve Tekir kapılarında yer alan su kaynaklarından alınan sular, yüksek basınç sayesinde havaya püskürtme işlemi yapılarak kar oluşması sağlanmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezi'nde Son Durum
Erciyes Kayak Merkezi’nde Son Durum

EDİTÖR NOTU

Daha önce Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak yaptınız mı? Erciyes Kayak Merkezi’nde skipass keyfi yaşadınız mı? Erciyes Kayak Merkezi’nde kızak keyfi yaptınız mı? Erciyes Kayak Merkezi ile ilgili tüm deneyimlerinizi iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın…


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.