Temmuz 30, 2021

Denizli’de Ormana Girişler Yasaklandı Mı?

Denizli'de Ormana Girişler Yasaklandı Mı?

Ülkemizde meydana gelen yangınlar sonrasında, çeşitli kentlerden orman yasakları ile ilgili haberler gelmeye başladı. Denizli Valiliği’nde de yapılan yazılı açıklamada; orman yasağına değinildi. Peki Denizli’de ormana girişler yasaklandı mı? İşte merak edilen tüm detaylar…

ORMANA GİRİŞLERİN YASAK OLDUĞU İLLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Denizli’de Ormana Girişler Yasaklandı Mı?

Denizli Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan hava tahmini raporlarında sıcaklık değerlerinin artacağı, ilerleyen günlerde oluşabilecek olağanüstü hava halleri nedeniyle, mevsimsel veya insani faktörlere dayalı olarak orman yangınlarının artabileceğinin değerlendirildiği belirtildi. Açıklamada, meydana gelebilecek yangınlara karşı 31 Temmuz’dan, 31 Ekim 2021 tarihine kadar il genelindeki ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığı ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, ormanlık alanlar ile buraların yakınında izin verilen yerlerde önceden belirlenerek ilan edilen kamp yerleri hariç, 31 Ekim tarihlerine kadar mangal, semaver, ateş yakılmasına saat 20.00’den sonra müsaade edilmeyeceği belirtildi. Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan da orman yangınlarıyla mücadele kapsamında, ilçedeki kanyona giriş çıkışların yasaklandığını duyurdu.

Denizli'de Ormana Girişler Yasaklandı Mı?
Denizli’de Ormana Girişler Yasaklandı Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.