Temmuz 30, 2021

Batman’da Ormana Girmek Yasak Mı?

Batman'da Ormana Girmek Yasak Mı?

Ülkemizde pek çok şehirde meydana gelen orman yangını sonrasında, illerden ve ilçelerden orman yasakları haberleri gelmeye başladı. Batman Valiliği’nden yapılan son dakika açıklamasında da orman yasağına yönelik alınan karara yer verildi. Peki Batman’da ormana girmek yasak mı? İşte merak edilenler…

ORMANLARA GİRİŞLERİN YASAK OLDUĞU İLLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Batman’da Ormana Girmek Yasak Mı?

Batman Valiliği, piknik ve mesire yerleri dışında ormanlara girişlerin ikinci emre kadar yasaklandığını duyurdu.

Batman'da Ormana Girmek Yasak Mı?
Batman’da Ormana Girmek Yasak Mı?

Batman Valiliği Açıkladı

Türkiye’nin birçok bölgesinde orman yangınları sürerken, Batman Valiliği’nce kentte olası orman yangınlarına karşı tedbirler alındı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Batman ilinde oluşan meteoroloji şartları dikkate alınarak ormana giriş çıkışları kontrol altına alma ihtiyacı doğmuştur. Piknik ve mesire yerleri dışında ormana giriş çıkışlar ikinci bir emre kadar yasaklanmıştır.

Orman Genel Müdürlüğü programlı çalışmalarının aksatılmaması için ormanlık sahalarda çalışan iş sahipleri kontrollü şekilde giriş çıkış yapacaktır. İş sahipleri en yakın Orman İşletme Şefliğine bilgi verecektir. Bu karar il ve ilçelerde belediyelerce köylerde ise ilçe müftülüklerince halka duyurulacaktır.

Bu tedbir ve yasaklara uymayanlar hakkında 6831 Sayılı Orman Kanunu, 2872 Sayılı Çevre Kanunu, 5271 Sayılı Türk Ceza Kanunu, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu gereği işlem yapılmasına karar verilmiştir” denildi.


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.