Aralık 6, 2022

Atatürk Barajı Hakkında Korkutan Açıklama: Erozyon Tehdidi Altında

Atatürk Barajı Hakkında Korkutan Açıklama: Erozyon Tehdidi Altında

Tema Vakfı Adıyaman Temsilcisi Ahmet Çelik, Dünya Toprak Günü nedeniyle çeşitli konularda açıklamalarda bulundu. Tema Vakfı Adıyaman Temsilcisi Ahmet Çelik, Atatürk Baraj hakkında korkutan açıklama da bulundu. Tema Vakfı Adıyaman Temsilcisi Ahmet Çelik açıklamasında; “Atatürk Barajı büyük bir erozyon tehdidi altındadır” ifadelerini kullandı. İşte tüm detaylar.

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Atatürk Barajı Hakkında Korkutan Açıklama

Tema Vakfı Adıyaman Temsilcisi Ahmet Çelik, Dünya Toprak Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Atatürk Barajı büyük bir erozyon tehdidi altındadır” dedi.Tema Vakfı Adıyaman Temsilcisi Ahmet Çelik, Ülkemizin her yıl milyonlarca ton toprağını erozyon ve arazi bozunumu ile kaybettiğine açıklamasında dikkat çekti.

Tema Vakfı Adıyaman Temsilcisi Ahmet Çelik açıklamasında;

“Tüm canlıların yaşamını sürdürebilmesi için toprak, su ve hava hayati bileşenlerdir. Toprak ve su olmadan hiç bir üretim yapmak mümkün değildir. Yaşam kalitemiz toprak ve suya bağlıdır. Elde edilmesi imkansız oluşumu için binlerce yıl gereken en değerli varlığımız topraktır. Artan nüfusumuzla birlikte artık gıda üretimi konusunda kendi kendimize yetemiyoruz.

Dünyadaki bir çok coğrafyadan iklim, topografya ve bitki çeşitliliği açısından çok şanslı ve üstün durumdayız. Ama topraklarımızı iyi yönetemiyoruz. Büyük bir toprak zenginliğimiz var. Büyük bir değere sahibiz. Çevresel sorunların hızla arttığı bir süreçte acil önlemlerin alınması alınması gerekmektedir. Bu faaliyetleri ve çalışmaları gönüllülük esasına göre yapan Tema Vakfı olarak yıllardan beri gündeme taşıdığımız Atatürk Barajı büyük bir erozyon tehdidi altındadır.

Adıyaman’ın yukarı bölgelerinden aşağıya doğru taşınan ve baraj kıyılarında yaşanan mikro ölçekli erozyon Atatürk Barajı gibi büyük bir yatırımın ekonomik ömrünü kısaltabilmektedir. Bu konuda acil önlemlerin alınması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Atatürk Barajı Hakkında Korkutan Açıklama
Atatürk Barajı Hakkında Korkutan Açıklama

İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.