Ana Sayfa / GENEL / Antalya Kaş’ta Kampçıların Çadırları Zabıta Tarafından Parçalandı

Antalya Kaş’ta Kampçıların Çadırları Zabıta Tarafından Parçalandı

Antalya Kaş'ta Kampçıların Çadırları Zabıta Tarafından Parçalandı


Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen doğa severler huzurlu bir tatil geçirmek için Kaş’a geldiler fakat tatilleri zehir oldu. Antalya’nın en turistik ilçesi Kaş İnceboğaz’da çadır kuran kampçıların çadırları Kaş Belediyesi zabıta ekipleri tarafından parçalandı.

@kampyeri Instagram hesabımıza mesaj gönderen doğa severler yaşanan üzücü olayla ilgili görüntüleri bizlere ulaştırdılar. Çadırları parçalanan doğa severler; “Zabıta araçlarıyla İnceboğaz’a gelen şahıslar polis kimliği gösterdi ve uyarmadan çadırlarımızı parçaladı. Konuyla ilgili olarak gerekli mercilere şikayette bulunduk.” ifadelerine yer verdi.

“Çadırlarımızı Uçurumdan Aşağı Attılar”

Bayram tatili için Antalya’nın gözdesi Kaş’ı tercih eden yaklaşık 50 tatilcinin İnceboğaz’a kurdukları çadırların, Kaş Belediyesi zabıta ekipleri tarafından bıçakla parçalanarak uçurumdan aşağı atıldığı iddia edildi. Denize girmek için kamp alanından uzaklaşan doğa severler deniz dönüşünde gördükleri manzara karşısında şok oldular. Zabıtanın çadırları parçaladığı dakikalara tanıklık eden 2 kadın tatilci; “Zabıta aracıyla gelen şahıslar bize polis kimliği gösterdi.” dedi. Çadırları parçalanan tatilciler Kaş Belediyesi ve zabıta ekipleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kampçılara Terörist Muamalesi Yapıldı
Kampçılara Terörist Muamalesi Yapıldı

“Kampçılara Terörist Muamalesi Yapıldı”

Kaş’a bayram tatilini geçirmek için Bursa’dan gelen tatilci, İnceboğaz’a çadır kurduğunu belirterek, “Denizden kamp alanına döndüğümüzde bütün çadırları parçalanmış şekilde bulduk. Polis, zabıta ve belediye çalışanları çadırların içine bakmadan, içinde birileri var mı diye sormadan, uyarıda bulunmadan hepsini uçurumdan aşağı atmış. Sahibi olmayan çadırları ve şişme yatakları bıçaklarla keserek zarar vermişler. Kaş’a huzurlu bir bayram tatili yapmak için gelen bizlere adeta terörist muamelesi yapıldı. Kamp yaptığımız alan kimseye ait değil. Söylendiğine göre yakınlarda ücretli bir kamping alanı varmış ve onun şikayeti üzerine bizim çadırlarımız parçalanmış.” dedi.

Kaş'ta Zabıtalar Çadırları Parçaladı
Kaş’ta Zabıtalar Çadırları Parçaladı

Halka açık alanda kamp kurduklarını belirten Büşra Kökpınar, “Bizler plajda ya da şehir merkezindeyken İnceboğaz ve helikopter pisti tarafındaki çadırlarımız zabıta ekipleri tarafından kesilip uçurumdan aşağı atılmış. Çadırların içinde canlı var mı, eşyalarına zarar gelir mi diye düşünülmemiş, gözü dönmüşçesine böyle bir olaya girişilmiştir” ifadelerini kullandı.

Kaş'ta Çadırları Bıçakla Kestiler
Kaş’ta Çadırları Bıçakla Kestiler

“Yasaksa Ceza Kesseydiniz”

Çadır kurmak suç bile olsa cezasının böyle olmaması gerektiğini belirten Kökpınar, “Yasak tabelası altına araç park ettiğimizde arabanın camları kırılıp lastikleri mi patlatılıyor? Gerekli cezai işlem neyse onun uygulanması gerekiyor. Çadır kurulan yerde de ceza yazılabilirdi. Anons geçilip ‘çadırlar toplatılacak’ denilebilirdi. Bunların hiçbiri yapılmadan, insanlar çadırlarının başında değilken çadırların parçalanması Kaş Belediyesi’nin çok büyük bir ayıbıdır. Yaklaşık 50 kişi mağdur durumda. Karakola şikayet dilekçesi sundular.” açıklamasında bulundu.

Kaş'ta Şişme Yatakları Bile Kestiler
Kaş’ta Şişme Yatakları Bile Kestiler

Kaş Belediyesi: “Kaş’ta Uygunsuz Çadırlar Kaldırıldı”

Kaş Belediyesi’nin resmi internet sitesinde ise konuyla ilgili şu açıklamalara yer verildi;

Kaş  Belediyesi zabıta ekipleri ve emniyet güçleri ile ilçe genelinde kanuna uygunsuz yerlere kurulan çadırlar kontrol edilerek el konulmaksızın kaldırıldı.

Kaş’ta kamp alanları dışında kurulan çadırlar bölge halkının yoğun şikâyetine  neden oldu.  Kamp alanları dışında çadır kurulmasının yasak olduğu bölgelerde konaklayanlar,  burada vatandaşların sahili kullanmasına engel olurken,  su, WC ve duş bulunmaması büyük çevre kirliliğine  neden oluyordu.

Kaş’ta Çadırlar Parçalandı

Konuyla ilgili vatandaşların günlerdir devam eden şikâyetlerini  değerlendiren Kaş Belediyesi ekipleri, emniyet güçlerinin desteği ile çadır kuran kimselere asayiş ve güvenlik uyarısında bulunarak bölgede uyulması gereken kuralları anlattı, çadırların kaldırılmasını talep etti. Kamp alanları dışında kurulması yasak olan çadırlar bir süre sonra sahipleri ile birlikte ekiplerce toplandı. Kaş Belediyesi temizlik ekiplerince bu  alanların temizliği yapıldı.

Haber Kaynağı: Haberimizvar.net

Kaş'ta Çadırlar Kaldırıldı
Kaş’ta Çadırlar Kaldırıldı

Bir önceki yazımız olan Kamp Yeri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Oylar 0]

Hakkında Kamp Yerleri

Kamp Yerleri

TAVSİYELERİMİZ

Corona Virüsü Nedeniyle Kamp Yapmak Yasaklandı Mı?

"Corona Virüsü nedeniyle kamp yapmak yasaklandı mı?" diye merak edenler için Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nden yeni bir açıklama geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Akismet spam korumasına sahiptir. Art arda gönderilen yorumlar engellenir.