Ocak 4, 2023

Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Skipass Fiyatları – Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Ücretleri Ne Kadar?

Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Skipass Fiyatları – Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Ücretleri Ne Kadar?

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde 2023 yılı kayak sezonunda geçerli olacak fiyatlar listesi belli oldu. Sivas Kayak Merkezi olarak da bilinen Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde 2023 yılında geçerli olacağı belirtilen güncel fiyat listesi açıklandı. Aileniz ve arkadaşlarınızla beraber keyifli vakit geçirebileceğiniz Yıldızdağı Kayak Merkezi sizleri bekliyor. Peki Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 skipass fiyatları ne kadar? Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 ücretleri ne kadar oldu? Yıldızdağı Kayak Merkezi pist durumu. Yıldızdağı Kayak Merkezi bungalov evleri. Yıldızdağı Kayak Merkezi hava durumu. Yıldızdağı Kayak Merkezi açılış saatleri. Yıldızdağı Kayak Merkezi kapanış saatleri. Yıldızdağı Kayak Merkezi otobüs saatleri. Yıldızdağı Kayak Merkezi buzpark alanı. Yıldızdağı Kayak Merkezi restoran hizmetleri. Yıldızdağı Kayak Merkezi kafe hizmetleri. Yıldızdağı Kayak Merkezi oyun parkı. Yıldızdağı Kayak Merkezi mekanik tesisleri. Yıldızdağı Kayak Merkezi ulaşım. Yıldızdağı Kayak Merkezi nerede? Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne nasıl gidilir? Yıldızdağı Kayak Merkezi kar durumu. Yıldızdağı Kayak Merkezi otelleri. Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 ücretleri ve daha fazlası kampyerleri.org blogunda.

EĞLENCE VE KAYAĞA DOYACAĞINIZ KAYAK ETKİNLİKLERİ İÇİN TIKLA

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ 2023 KAYAK KİRALAMA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ 2023 SKİPASS FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

YEDİKUYULAR KAYAK MERKEZİ 2023 KAYAK KİRALAMA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YEDİKUYULAR KAYAK MERKEZİ 2023 SKİPASS FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ 2023 KAYAK KİRALAMA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ 2023 SKİPASS FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ERCİYES KAYAK MERKEZİ 2023 KAYAK KİRALAMA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ERCİYES KAYAK MERKEZİ 2023 SKİPASS FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yıldızdağı Kayak Merkezi

Yıldızdağı Kayak Merkezi, Sivas ve Sivas’a yakın olan bölgelerden gelen ziyaretçileri ağırlamaktadır. 26 Temmuz 2010 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; Yıldız Dağı’nın “Kış Sporları Turizm Merkezi” olmasına karar verildi. Yıldızdağı Kayak Merkezi ve sahasının “Kış Sporları Turizm Merkezi” olarak duyurulması ile beraber tesisler hakkında planlar yapıldı ve raporlar oluşturuldu.

Yıldızdağı Kayak Merkezi sahasında; 1 adet teleski hattı, 3 mekanik tesis ve 2 telesiyej hattı yer almaktadır. Bunlara ek olarak; 100 yatak kapasitesine sahip otel işletmeleri, 2 adet kafe ve restoran alanı, park alanı, basketbol sahası, spor alanı, tenis kortu, sağlık merkezi, futbol sahası, ticari tesisler, otopark, kayak evleri, helikopter pisti, idari bina ve ibadethane de yer almaktadır.

Yıldızdağı Kayak Merkezi sahasında; yürüyüş parkurunda doğa yürüyüşü, jeolojik geziler, at binicliği, arkeolojik geziler, yamaç paraşütü ve Yıldızdağı Göleti’nde ise su sporu aktivitesi yapılabilmektedir.

Yıldızdağı Kayak Merkezi
Yıldızdağı Kayak Merkezi
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir? – Yıldızdağı Kayak Merkezi Nerede?

Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne ulaşım oldukça kolaydır. Sivas’ta yer alan Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne Sivas il merkezi üzerinden otobüs ile ulaşım sağlanabilmektedir. Sivas kent meydanında yer alan tarihi Jandarma binası önünden Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne yolcu taşıyan otobüsler bulunmaktadır. Ancak Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne giden otobüslerin güncel hareket saatleri ve hareket günleri ile ilgili net bilgi bulunmamaktadır.

Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne kendi aracınız ile gitmek isterseniz; navigasyon kullanmanızı öneriyoruz. Navigasyon veya harita uygulamasına; Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi veya Yıldızdağı Kayak Merkezi yazarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Navigasyon kullanmak istemiyor ve Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne nasıl gideceğinizi de bilmiyorsanız; Sivas kent merkezi üzerinden Karaçayır yolunu takip etmeniz gerekmektedir. Karaçayır üzerinden; Olukman, Yıldız, Yakupoğlan ve Yıldızdağı mevkiini takip ederek ulaşım sağlatabilirsiniz.

Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne şehir dışından otobüs ile gelecekseniz; Sivas kent meydanında yer alan tarihi Jandarma binası önünden hareket eden otobüslere binebilirsiniz. Uçak ile gelecekler ise; Sivas Nuri Demirağ Havalimanı (VAS) uçaktan indikten sonra, araç kiralaması yapabilir veya VIP transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Dileyenler Sivas kent meydanı tarihi Jandarma binası önünden hareket eden otobüslere binerek de Yıldızdağı Kayak Merkezi’na ulaşabilirler.

Yıldızdağı Kayak Merkezi Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/3hhvRU7T67d2MbCg7
Yıldızdağı Kayak Merkezi İletişim Bilgisi: 0346 282 6001 – 0533 153 19 10

Yıldızdağı Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir? - Yıldızdağı Kayak Merkezi Nerede?
Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir? – Yıldızdağı Kayak Merkezi Nerede?

Yıldızdağı Kayak Merkezi Kar Kalınlığı Ne Kadar? – Yıldızdağı Kayak Merkezi Kar Durumu

Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı her sezon değişkenlik göstermektedir. Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde kar kalınlığının yetersiz olduğu dönemlerde suni kar yağışı yapılan makineler devreye girmektedir. Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı ortalama 80 cm ile 140 cm arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Yıldızdağı Kayak Merkezi Kar Kalınlığı Ne Kadar? - Yıldızdağı Kayak Merkezi Kar Durumu
Yıldızdağı Kayak Merkezi Kar Kalınlığı Ne Kadar? – Yıldızdağı Kayak Merkezi Kar Durumu

Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne Ne zaman Gidilmelidir? – Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne Ne Zaman Gidilir?

Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne gidilmesi gereken en uygun zaman Ocak ayı olarak ön plana çıkmaktadır. Yılbaşı kutlamalarına katılmak ve kar kalınlığı seviyesinin en yüksek orana sahip olduğu dönemlerde verimli bir kayak tatili yapmak açısından Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne Ocak ayında gitmek sağlıklı olacaktır. Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde Aralık ayının son günlerinde başlayan kayak sezonu, Nisan ayının ilk günlerinde sona ermektedir.

Yıldızdağı Kayak Merkezi'ne Ne zaman Gidilmelidir? - Yıldızdağı Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir?
Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne Ne zaman Gidilmelidir? – Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne Ne Zaman Gidilir?

Yıldızdağı Kayak Merkezi Kafe Ve Restoran Hizmetleri – Yıldızdağı Kayak Merkezi Yiyecek Ve İçecek Fiyatları

Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne giderken yanınınzda yiyecek ve içecek götürebilir, dilerseniz de restoran ve kafe tesislerinden temin edebilirsiniz. Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde 2 adet büyük restoran ve kafe alanı mevcuttur. Bunlara ek olarak; 2 adet kütük ev de yer almaktadır. Sıcak ve soğuk menüler tadabileceğiniz restoran ve kafe tesislerinde; tuvalet ve mescit imkanları da vardır. Restoran ve kafelerde; atıştırmalık, ızgara menüler, sıcak içecekler, çorba çeşitleri, soğuk içecekler, mezeler, sandviç çeşitleri, salata çeşitleri, tost çeşitleri, tatlı çeşitleri ve ekmek arası menüler tadabilirsiniz. Yıldızdağı Kayak Merkezi’nin restoran ve kafe alanında yiyecek ve içecek ihtiyacınızı gidermeniz durumunda; 4 kişilik bir aile olarak ödeme yapacağınız ücret en az 180 TL ile 300 TL arasında olacaktır. Ek harcamalar, menü seçimi veya kişi sayısı gibi etkenler bu ücrete dahil edilebilir veya edilemez. Dileyenler otel konaklaması yapmaları durumunda, otel restoranı veya otel hizmeti olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği gibi ücretlere ekstra bir ücret ödemeden de yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını giderebilirler.

Yıldızdağı Kayak Merkezi Kafe Ve Restoran Hizmetleri - Yıldızdağı Kayak Merkezi Yiyecek Ve İçecek Fiyatları
Yıldızdağı Kayak Merkezi Kafe Ve Restoran Hizmetleri – Yıldızdağı Kayak Merkezi Yiyecek Ve İçecek Fiyatları

Yıldızdağı Kayak Merkezi Konaklama İmkanları – Yıldızdağı Kayak Merkezi Otelleri – Yıldızdağı Kayak Merkezi Bungalov Evleri

Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde günübirlik kayak tatili yapmak istemezseniz, konaklama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Yıldızdağı Kayak Merkezi sahasında; otel işletmesi ve bungalov evleri mevcuttur. Yıldızdağı Kayak Merkezi sahasında hizmet veren Yenihan Otel işletmesinde; sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama yapabilirsiniz.

72 oda ile hizmet veren otel işletmesinde; 6 junior suite ve 66 standart oda imkanları mevcuttur. 170 yatak kapasitesi ile misafirlerine hizmet veren otel tesisinde; dağ manzaralı odalar vardır. Ek olarak otel bünyesinde; su ısıtıcısı, sauna, emanet kasa, internet, şömine, minibar, televizyon, telefon, merkezi ısıtma sistemi, saç kurutma makines, lavabo, klima, 24 saat sıcak su ve duşakabin. Yıldızdağı Kayak Merkezi otelinde balayı konaklaması da yapılabilir.

Otel GSM: 0533 153 19 10 – 0505 075 85 80

2022 – 2023 sezonu Yıldızdağı Kayak Merkezi Yenihan Otel konaklama ücretleri alt kısımda yer almaktadır.

A blok için geçerli olan konaklama ücretleri şu şekildedir;

 • Hafta içi tek kişi konaklama ücreti: 1600₺
 • Hafta içi 2 kişi – 3 kişi (kişi başı) konaklama ücreti: 1500₺
 • Hafta sonu tek kişi konaklama ücreti: 1800₺
 • Hafta sonu 2 kişi – 3 kişi (kişi başı) konaklama ücreti: 1600₺

B blok için geçerli olan konaklama ücretleri şu şekildedir;

 • Hafta içi tek kişi konaklama ücreti: 1250₺
 • Hafta içi 2 kişi – 3 kişi (kişi başı) konaklama ücreti: 1100₺
 • Hafta sonu tek kişi konaklama ücreti: 1400₺
 • Hafta sonu 2 kişi – 3 kişi (kişi başı) konaklama ücreti: 1250₺

2022 – 2023 sezonu Yıldızdağı Kayak Merkezi Doğal Yaşam Evleri (bungalov evleri) konaklama ücretleri alt kısımda yer almaktadır.

Tip 1 bungalov ev için geçerli olan konaklama ücretleri şu şekildedir;

 • Hafta içi 3 kişi konaklama ücreti: 5500₺
 • Hafta sonu 3 kişi konaklama ücreti: 6000₺

Tip 2 bungalov ev için geçerli olan konaklama ücretleri şu şekildedir;

 • Hafta içi 3 kişi konaklama ücreti: 6500₺
 • Hafta sonu 3 kişi konaklama ücreti: 7000₺

Tip 3 bungalov ev için geçerli olan konaklama ücretleri şu şekildedir;

 • Hafta içi 3 kişi konaklama ücreti: 9750₺
 • Hafta sonu 3 kişi konaklama ücreti: 10500₺
Yıldızdağı Kayak Merkezi Konaklama İmkanları - Yıldızdağı Kayak Merkezi Otelleri - Yıldızdağı Kayak Merkezi Bungalov Evleri
Yıldızdağı Kayak Merkezi Konaklama İmkanları – Yıldızdağı Kayak Merkezi Otelleri – Yıldızdağı Kayak Merkezi Bungalov Evleri

Yıldızdağı Kayak Merkezi Pist Durumu – Yıldızdağı Kayak Merkezi Pist Bilgileri

Yıldızdağı Kayak Merkezi, her seviyeden kayakçılar için uygundur. Kolay, orta ve zor kayak derecelerine sahip kayak pistlerinde keyifle kayak yapabilir ve gününüzü gün edebilirsiniz.

 • M1 teleski pisti 804 metre uzunluğa ve %19 eğime sahiptir,
 • M2 telesiyej pisti 2226 metre uzunluğa ve %27 eğime sahiptir,
 • M3 telesiyej pisti 1636 metre uzunluğa ve %30 eğime sahiptir,
 • P1 pisti 870 metre uzunluğa ve %18 eğime sahiptir,
 • P2 pisti 870 metre uzunluğa ve %18 eğime sahiptir,
 • P3 pisti 2160 metre uzunluğa ve %28 eğime sahiptir,
 • P4 pisti 1650 metre uzunluğa ve %32 eğime sahiptir,
 • P4/B pisti 1150 metre uzunluğa ve %19 eğime sahiptir,
 • P5 pisti 1600 metre uzunluğa ve %32 eğime sahiptir,
 • Kızak pisti 356 metre uzunluğa sahiptir,
 • Acemi kayak pisti uzunluğu 356 metre uzunluğa sahiptir.
Yıldızdağı Kayak Merkezi Pist Durumu - Yıldızdağı Kayak Merkezi Pist Bilgileri
Yıldızdağı Kayak Merkezi Pist Durumu – Yıldızdağı Kayak Merkezi Pist Bilgileri

Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 T- Bar Ücretleri – Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Yürüyen Bant Fiyatları

Yıldızdağı Kayak Merkezi sahasında; T-bar ve yürüyen bant hizmetleti mevcuttur. Yürüyet bant ücretleri günlük olarak belirlenmiştir. T- bar hizmetleri ise; 1 çıkış ile 200 çıkış arasında ücretlendirilmektedir. Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde 1 adet telesiyej hattı da mevcuttur. 2331 metre uzunluğa sahip olan telesiyej hattı, 20 dakika sürecek seyahat süresine sahiptir. 2 adet yürüyen bant hizmeti de bulunan Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde 1 numaralı yürüyen bant 200 metre uzunluğa sahip olurken, 2 numaralı yürüyen bant ise 156 metre uzunluğa sahiptir. Ek olarak; 1 adet 804 metre uzunluğa sahip T-bar hizmeti de mevcuttur.

Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 T-Bar ücretleri şu şekildedir;

 • Gece kayağı ücreti: 75₺
 • 1 çıkışlık ücret: 30₺ (öğrenciler için: 20₺)
 • 5 çıkışlık ücret: 140₺ (öğrenciler için: 80₺)
 • 10 çıkışlık ücret: 250₺ (öğrenciler için: 140₺)
 • 15 çıkışlık ücret: 345₺ (öğrenciler için: 180₺)
 • 20 çıkışlık ücret: 400₺ (öğrenciler için: 200₺)
 • 30 çıkışlık ücret: 510₺ (öğrenciler için: 240₺)
 • 100 çıkışlık ücret: 1400₺ (öğrenciler için: 600₺)
 • 200 çıkışlık ücret: 2000₺ (öğrenciler için: 1000₺)

Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 yürüyen bant ücreti şu şekildedir;

 • Yürüyen bant 5 çıkışlık ücret: 40₺ (öğrenciler için: 40₺)
 • Yürüyen bant 10 çıkışlık ücret: 80₺ (öğrenciler için: 80₺)
 • Yürüyen bant 15 çıkışlık ücret: 105₺ (öğrenciler için: 105₺)
Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 T- Bar Ücretleri – Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Yürüyen Bant Fiyatları
Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 T- Bar Ücretleri – Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Yürüyen Bant Fiyatları

Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Kayak Kiralama Ücretleri – Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Kayak Takımı Kiralama Fiyatları

Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde kayak yapmak istiyorsanız ve kendinize ait kayak ekipmanınız yok ise; Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde hizmet veren kayak evlerinden kayak takımı kiralaması yapabilirsiniz. Alt kısımda Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 kayak takımı kiralama ücretleri listesini paylaştık. Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde kayak kiralaması yaparken; ekipmanların kırık ve herhangi bir yerinde sorun olup olmamasına dikkat ediniz.

Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 kayak takımı kiralama ücretleri şu şekildedir;

 • Kayak takımı kiralama ücreti: 125₺ (öğrenciler için: 150₺)
 • Kayak kaskı kiralama ücreti: 30₺ (öğrenciler için: 30₺)
 • Snowboard kiralama ücreti: 180₺ (öğrenciler için: 150₺)
 • Kiralık dolap günlük ücreti: 30₺ Sezonluk dolap ücreti: 500₺
 • Kayak elbise takımı kiralama ücreti: 100₺ (öğrenciler için: 80₺)
Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Kayak Kiralama Ücretleri – Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Kayak Takımı Kiralama Fiyatları
Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Kayak Kiralama Ücretleri – Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Kayak Takımı Kiralama Fiyatları

Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Kızak Kiralama Ücretleri

Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde kayak ve snowboard yapmak istemiyorsanız, kızak kiralaması yaparak da keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 • Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 kızak kiralama ücreti: 1 saatlik kiralama ücreti 40₺
Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Kızak Kiralama Ücretleri
Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Kızak Kiralama Ücretleri

Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Skipass Fiyatları – Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Ücretleri Ne Kadar?

Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 skipass fiyatları belli oldu. Alt kısımda Yıldızdağı Kayak Merkezi’nde 2023 yılında geçerli olacak skipass fiyat listesini görebilirsiniz. 2023 yılı teleski ve telesiyej ücretleri Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi web adresinden alınmıştır.

Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 skipass fiyatları şu şekildedir;

 • Gece kayağı: 75₺
 • 1 çıkış ücreti: 30₺ (öğrenciler için: 20₺)
 • 5 çıkış ücreti: 140₺ (öğrenciler için: 80₺)
 • 10 çıkış ücreti: 250₺ (öğrenciler için: 140₺)
 • 15 çıkış ücreti: 345₺ (öğrenciler için: 180₺)
 • 20 çıkış ücreti: 400₺ (öğrenciler için: 200₺)
 • 30 çıkış ücreti: 510₺ (öğrenciler için: 240₺)
 • 100 çıkış ücreti: 1400₺ (öğrenciler için: 600₺)
 • 200 çıkış ücreti: 2000₺ (öğrenciler için: 1000₺)
Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Skipass Fiyatları – Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Ücretleri Ne Kadar?
Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Skipass Fiyatları – Yıldızdağı Kayak Merkezi 2023 Ücretleri Ne Kadar?

EDİTÖR NOTU

Daha önce Yıldızdağı Kayak Merkezi’ne gittiniz mi? Yıldızdağı Kayak Merkezi ile ilgili deneyimlerinizi YORUM GÖNDER ekranı üzerinden ya da iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.