Yeni Nesil Soba: Portatif Roket Soba Kamp Sobası Listesi

Sonbahar ve kış mevsiminin, ülkemiz genelinde etkisini göstermesiyle beraber; kış kamplarına olan ilgi arttı. Yağmurlu mevsimde ve karlı hava şartlarında kamp yapmak elbette güzel ancak ısınmak ve yemek pişirmek için ekstra çaba harcamak gerekiyor. Özellikle; rüzgarın yoğun olduğu ve yağışın hızını artırdığı mevsimsel durumlarda; kamp yemeği yakmak da oldukça zorlaşıyor. Fakat bu durumu yeni nesil soba olarak da bilinen portatif roket soba kamp sobası listesi içerisinde yer alan modeller ile mücadele etmek oldukça kolay. Kurulumu basit olduğu gibi kullanımı da bir o kadar kolay olan roket soba modellerini sitemizden incelemeyi unutmayınız.

Kolay Kurulumu Sayesinde Oldukça Pratik Kullanım Sağlar

Roket soba modelleri, tasarımlarına göre; birbirinden ayrılabilen parçalar ile dizayn edilmiştir. Bazı modellerinde kalıp tek parça halinde iken, bazı modellerde ise birbirine geçmeli sistem üzerine kurulduğu için, kolayca kurulabilir ve kullanıma uygun hale gelebilir.

Kamp, piknik ve çeşitli outdoor aktiviteler de gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz roket soba modelleri; yemek pişirmek, ısınmak ve çeşitli içecekler hazırlamak için size seyyar mutfak deneyimi sunacaktır.

Kolay Kurulumu Sayesinde Oldukça Pratik Kullanım SağlarPin
Kolay Kurulumu Sayesinde Oldukça Pratik Kullanım Sağlar

Roket Soba Özellikleri

Roket soba modelleri, dışarıda her zaman kullanılabilir bir ekipmandır. Pratik olmasının yanı sıra; tasarruflu ve verimli bir ateş kaynağı olmasından dolayı ilgi çekmektedir.

Ergonomik tasarıma sahip olan roket sobalar, hava akışı sağlamasından dolayı; daha az yakacak ekipman ile daha fazla enerji sağlanmasına yardımcı olur.

Birkaç parça odun ve kömür parçası sayesinde; seri ve oldukça verimli bir ateş püskürtmesi oluşturmak mümkündür.

Kamp ve pikniklerde görsel olması açısından ya da yiyecek ile içecek hazırlanması açısından rahatlıkla kullanılabilir.

Portatif roket soba modelleri, ufak ebatlı olması ve portatif olmasından dolayı; taşıma ve muhafaza etme durumlarında herhangi bir mağduriyete yol açmamaktadır.

Baca bölümüne koyacağınız; tencere, tava ve sac gibi ekipmanlar sayesinde; her türlü yiyecek ve içeceği odun ateşi sayesinde hazırlayabileceksiniz.

Yanma işlemini başlattıktan sonra, altında bulunan hava ayarı modu sayesinde; ateşin harlanması için hava akışını artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Rüzgarlı zamanlarda bile roket soba yakmak oldukça kolaydır. Ufak bir tutuşturma işlemi yaptıktan sonra hava sirkülasyonu sayesinde yanma işlemi devam edecek ve ateşin gücü artacaktır.

Roket sobaların pek çoğu ortalama 600 ile 800 dereceye kadar dayanıklı boya kaplamasına sahiptir. Bazı modellerde ise dış boyası bulunmadığı gibi metal veya paslanmaz çelik malzeme direkt olarak uygulanmıştır.

Tutma kulpları olan modellerin, kulp kısımları masif ağaç modelinden tasarlanırken, diğer roket soba modellerinde ise tutma kulpları yoktur.

40 x 40 ve modele göre 50 x 50 gibi farklı boyutlarda üretilmiştir ve sizler roket soba alırken, ölçü bilgilerine dikkat etmelisiniz.

Roket sobaları; 3,5 kg ile 8 kg arasında değişen ağırlığa da sahiptir.

ROKET SOBA MODELLERİNİ İNCELEMEK İÇİN: TIKLAYINIZ

Roket Soba ÖzellikleriPin
Roket Soba Özellikleri
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1