Uzungöl’de Balon Turu Başladı – Uzungöl Balon Turu Fiyatları 2024

Karadeniz Bölgesi kentlerimizden Trabzon’un Çaykara ilçesi sınırları içerisinde yer alan Uzungöl’de yeni gelişmeler yaşanıyor. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı misafirin ziyarette bulunduğu Uzungöl’de balon turu başladı. Ülkemizde Nevşehir Kapadokya ile özdeşleşen balon turu, Trabzon’da da başladı ve büyük bir ilgiye sahne oldu. Trabzon Uzungöl’de başlayan balon turu, ülkemizde balon turu yapılabilen nadir lokasyonlar arasında da ilk sıralarda kendisine yer buldu. Peki, Uzungöl balon turu fiyatları 2024 ne kadar? İşte Uzungöl’de başlayan balon turu ile ilgili tüm detaylar.

Uzungöl’de Balon Turu Başladı

Trabzon’un Çaykara ilçesi sınırları içerisinde yer alan turizm cenneti Uzungöl’de balon turu başladı. Çaykara’nın eşsiz güzelliği Uzungöl’de başlayan balon turları; 2 kişi ve 12 kişi kapasiteli olacak şekilde gerçekleştiriliyor.

2 hava balonunun hizmet verdiği Uzungöl’de, ilerleyen günlerde bordo – mavi renklerde balonların da havalanacağı bildirildi.

Balonlara binmek isteyenlerin yanı sıra, balon turu uçuşlarını izlemek isteyenlerin de yoğunluk oluşturduğu Uzungöl’de gerçekleştirilen balon turlarında, balonlar ortalama 60 metre yüksekliğe kadar çıkabilmektedir.

Trabzonlu iş insanı Mustafa Erdi Çakır tarafından hizmete geçirilen söz konusu balon turu projesi kapsamında; turizmde çeşitliliğin artırılması ve ziyaretçilere daha zengin bir deneyim sunulması hedefleniyor.

Trabzon’da Uzungöl’de turizme büyük katkı sağlaması beklenen balon turu projesi ise Uzungöl Ballons Firması tarafından yürütülecek. Ayrıca Uzungöl’de gerçekleştirilen balon turları için tüm yasal izinlerin de alındığı bildirildi.

Trabzonlu iş insanı ve aynı zamanda işletme sahibi Mustafa Erdi Çakır konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında;

“Hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisi büyük. Özellikle yabancı turistler yoğun ilgi gösteriyor. Hava koşulları uygun olduğu sürece, balonlarımızın uçuşu devam edecek.

Gerçekten çok güzel bir çalışma oldu. Trabzon için, şehrimiz için hava koşulları uygun olduğu müddetçe uçuşlarımız devam edecek.

Şu anda 60 metre yükseklikten balon ile Uzungöl manzarası izlenebiliyor. Turistlerimiz de bu yükseklikten Uzungöl’ın manzarasını izleyerek adeta hayran kalıyorlar. Ne mutlu bize ki şehri böyle bir hizmet ile tanıştırdık” ifadelerini kullandı.

Uzungöl'de Balon Turu BaşladıPin
Uzungöl’de Balon Turu Başladı

Uzungöl Balon Turu Fiyatları 2024

Uzungöl balon turu fiyatları 2024 listesi ise; kişi başı 100 dolar ücret şeklinde açıklandı.

Diğer yandan yerli turistler için özel indirim imkanlarının da sunulacağı belirtildi. Balon turları 2 kişilik ve 12 kişilik kapasiteler ile gerçekleştiriliyor.

Uzungöl Balon Turu Fiyatları 2024Pin
Uzungöl Balon Turu Fiyatları 2024
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1