Ucuz Uçak Bileti Arama Motorları Listesi 2024

Yurt içi ve yurt dışı uçak seyahatlerinizde size büyük kolaylık sağlayacak yeni bir içerikle daha karşınızdayız. Daha önce ucuz uçak bileti bulma taktikleri 2024 içeriğimizi oluşturmuştuk. Bugün de sizler için, ucuz uçak bileti arama motorları listesi 2024 içeriğimizi paylaştık. Uçak bileti satın alma süreci; otobüs, tren ve gemi gibi ulaşım araçlarına kıyasla daha zorlu ve uğraştırıcı olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise uçak bileti arama motorları devreye girer ve size büyük kolaylık sağlar. Bilgisayar ve telefon başında zaman kaybetmeden, seçtiğiniz konumlar için en iyi uçuşları sizler için bir araya getirecek olan, uçak bileti arama motorları ile ilgili tüm merak edilenlere içeriğimizden erişim sağlayabilirsiniz. Peki ucuz uçak bileti satın alırken, uçak bileti arama motorları ne gibi fayda sağlıyor? İşte tüm merak edilenler kampyerleri.org seyahat blogunda sizler için yazıldı.

UCUZ UÇAK BİLETİ BULMA TAKTİKLERİ 2024 REHBERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ

1- Skyscanner Uçak Bileti Arama Motoru

Skyscanner, ucuz uçak bileti arama motorları listesi 2024 blogumuzun en başında yer almaktadır. Sadece Türkiye’de değil, Dünya genelinde en çok kullanılan, uçak bileti arama motoru olmasından dolayı listemizin en başında Skyscanner uygulamasına yer verdilk. İstanbul veya Ankara gibi, Türkiye’nin neresinden seyahat edecek olursanız olun; tüm yurt içi ve yurt dışı uçuşlarını listeleyen Skyscanner uygulaması, kolay kullanılabilen ara yüzü ile pek çok kişi tarafından beğenilmektedir ve takdir toplamaktadır. Türkçe dil desteği ile Türkiye’de yaşayan veya Türk dili konuşabilen tüm ziyaretçilerine kolaylık sağlayan Skyscanner; ucuz uçak bileti seçenekleri ile her zaman hizmet vermektedir. Uygun fiyatlı uçak bileti seçeneklerinin fazla olması Skyscanner uygulamasının yoğun olarak tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır.

1- Skyscanner Uçak Bileti Arama MotoruPin
1- Skyscanner Uçak Bileti Arama Motoru

2- Hotwire

Hotwire; sadece uçak bileti değil aynı zamanda; otel odaları, tatil paketleri ve kiralık araba hizmetleri ile sık, sık tercih edilen bir uygulamadır. Satılamamış seyahat seçeneklerini indirimli fiyatlar ile ziyaretçilerine sunan Hotwire uygulaması üzerinden yurt dışı ve yurt içi tüm uygun fiyatlı uçak bileti seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Hotwire uygulaması daha çok son dakika seyahatlerinin gözde uygulamalarından bir tanesidir. Acil planlanması gereken seyahatlerde uçak bileti ve seyahat sigortası imkanı da sunmaktadır. Diğer uçak bileti arama motorlarına kıyasla seyahat sigortası hizmeti de sağlayan Hotwire uygulaması, konaklama hizmetlerinde 24 saat içerisinde rezervasyon iptal kolaylığı da sağlamaktadır.

2- HotwirePin
2- Hotwire

3- Kayak

Kayak, isminden dolayı Türkçe bir site gibi algılanabilir ancak Amerika merkezli ucuz uçak bileti arama sitesi olarak hizmet vermektedir. 2 milyarı aşan seyahat aramasına sahip olan Kayak, en uygun fiyatlı uçak bileti seçeneklerini sunarak beğeni kazanmıştır. Ek olarak; tatil paketleri, kiralık araç hizmeti ve aktivite seçenekleriyle de çoklu fonksiyonel hizmet anlayışına sahip olan Kayak uygulaması, yerli ve yabancı milyonlarca kişi tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Kayak uygulaması, Dünya haritası üzerinden de seyahat severlere kolaylık sağlamaktadır. Yurt dışı ve yurt içi uçuşları için yaygın olarak kullanılan Kayak uygulaması, trend olan uçuş noktaları ve güzergâhlar için de kullanıcılarına uyarı göndermektedir.

3- KayakPin
3- Kayak

4- Agoda

Daha çok konaklama seçenekleri ile ön plana çıkan Agoda uygulaması, uçak bileti arama motoru olarak da sık, sık kullanılmaktadır. İkinci ve daha sonra yapılacak satın alma işlemlerinizde kupon indirimleri ve yüzdelik oranlara sahip indirimler yaparak sizlere sunuyor ve bu şekilde diğer seyahatleriniz için sizi hazırlıyor. Türkçe dil desteğine sahip olan Agoda  uygulaması, konaklama seçeneklerinin hemen altında konaklama yapmak istediğiniz lokasyona seyahat edebileceğiniz ucuz uçak bileti seçeneklerini de sıralayarak, güzel bir tatil planlayıcısı şeklinde hizmet veriyor.

4- AgodaPin
4- Agoda

5- Skiplagged

Uçuş biletleri ve otel konaklamaları için hizmet veren Skiplagged; seyahat acentesi olmakla beraber, meta arama motoru olarak da hizmet vermektedir. Ucuz uçak bileti bulma taktikleri 2024 rehberimiz içerisinde de bahsetmiş olduğumuz, gizli şehir seçeneği ile en uygun fiyatlı uçak biletlerini sizlere sunmaktadır. Skiplagged çalışma şekli; bir hayli farklıdır. İstanbul ve Ankara arası uçak bileti araması yaparken, İstanbul’dan İzmir’e veya Trabzon’a gibi seçenekleri de size sunuyor. Belki buraya da gitmek istersen şeklinde uçak bileti seçenekleri sunan Skiplagged, uçak bileti arama motorları içeriğimiz içerisinde kendisine beşinci sırada yer buluyor. Ayrıca Skiplagged uygulaması, yurt dışı uçak biletlerine ağırlıklı olarak hizmet vermesiyle tanınmıştır. Ek olarak; Skiplagged sayesinde aktarmalı uçuşların en uygun fiyata sahip olanlarını bulabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlarda uygun fiyatlı seçenekleri ile kullanıcılarının karşısına çıkan Skiplagged uygulaması üzerinde aktarmalı ucuz uçak biletlerini bulabilirsiniz.

5- SkiplaggedPin
5- Skiplagged

6- Expedia

Expedia, Dünyanın en büyük turizm şirketlerinden bir tanesidir. Uçak bileti, otel hizmetleri ve araç kiralaması gibi pek çok kategoride hizmet veren Expedia uygulaması, uygun fiyatlı uçak bileti arayışlarınızda size çözümler sunacaktır. Belirli zamanlarda ve ansızın kupon hizmetleri sunan Expedia uygulaması TR uzantılı olmamasından dolayı tepki çekiyor ancak uygun fiyatlı uçak bileti arayışınız var ise; Expedia uygulamasını kullanmanız gerekebilir. Ayrıca Expedia uçak bileti arama motorunun bir diğer güzelliği ise; ödül programının olmasıdır. Otel hizmetleri, uçak bileti veya araç kiralaması gibi tüm hizmetlerden herhangi birini kullanmanız veya kullanmaya devam etmeniz durumunda, ödüller vermektedir.

6- ExpediaPin
6- Expedia

7- Google Flights

2011 yılında Google tarafından geliştirilmiş olan Google Flights uçak arama motoru, açık uçlu uçuş aramalarına da kolaylık sağlamaktadır. Yılın 12 ayında da tüm uygun fiyatlı uçuşları sıralayan Google Flights uygulaması üzerinden tarih ve kişi sayısı seçerek takvim üzerinden fiyatlı inceleyebilirsiniz. Hız konusunda oldukça seri bir uygulama olan Google Flights uçak bileti arama motoru uygulaması, en uygun uçak bileti seçeneklerini sizler için bir araya getirmektedir.

7- Google FlightsPin
7- Google Flights
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1