Ücretsiz Müzekart GNS Uygulaması – Müzekart GNS Başvuru Şartları Ve Başvuru Ekranı 2024

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, gençlerin büyük bir heyecanla beklediği ücretsiz Müzekart GNS uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. 1 Temmuz 2024 tarihinde başlayan uygulama sayesinde; gençlerin Türkiye’de yer alan müze ve örenyerlerini ücretsiz keşfetmeleri sağlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda da uygulanan ve büyük bir talep olan ücretsiz Müzekart GNS uygulaması, 2024 yılında da kullanıma açıldı. Peki, Müzekart GNS uygulamasına kimler başvurabilir? Müzekart GNS nedir? Müzekart GNS başvuruları nasıl yapılır? Müzekart GNS başvuruları nereden yapılır? İşte ücretsiz Müzekart GNS başvuru şartları ve başvuru ekranı 2024 ve Müzekart GNS hakkında en güncel bilgiler.

Müzekart GNS Nedir? – Müzekart GNS Ücretli Mi?

Müzekart GNS, 19 ile 25 yaş arasındaki tüm gençlerin “Genç Ne Sever” platformu tarafından hediye edilmiş bir dijital karttır.

Müzekart GNS sayesinde, 300’den fazla müze ve ören yerini 1 Temmuz 2024 ile 30 Eylül 2024 tarihleri arasında ziyaret gerçekleştirmek mümkündür.

Ayrıca “Genç Ne Sever” ise; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiştir. Gençlerin sevdiği her şeyi gençlere vermeyi hedefleyen proje sayesinde; seyahat, kültür, spor ve sanat imkanlarının tamamını sunan “Genç Ne Sever” kapsamında, gençlerin sosyalleşmelerine de destek verilmesi sağlanmıştır.

Müzekart GNS Nedir? - Müzekart GNS Ücretli Mi?Pin
Müzekart GNS Nedir? – Müzekart GNS Ücretli Mi?

Müzekart GNS Başvuru Ekranı 2024

Müzekart GNS başvuru şartları ve başvuru ekranı 2024 yoğun olarak araştırılıyor.

Müzekart GNS uygulamasına başvuru yapmak isteyenler; “https://www.muzekartgns.com/” internet sitesine giriş yapmalıdır ve “kayıt formu” üzerinde yer alan (ad-soyad, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası, telefon, e-posta adresi, şifre, fotoğraf) gibi tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Paylaşılan bilgiler, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü sistemi üzerinden kontrol edildiği için; tüm bilgileriniz eksiksiz ve doğru olmalıdır.

Sisteme girilen bilgilerin kontrolü sağlandıktan sonra Müzekart GNS başvurusunda kullandığınızda e-posta adresiniz üzerinden bilgilendirileceksiniz.

Aynı şekilde Müzekart GNS başvuru kayıt formu doldurulduktan sonra da başvuru yapan kişinin e-posta adresine bilgilendirme ve yönlendirme amacıyla e-posta gönderimi sağlanacaktır. Bunun yanı sıra; Müzekart GNS kaydınız başarılı mesajı da mail üzerinde görüntülenecektir.

Müzekart GNS başvurusunu tamamladıktan sonra Müzekart GNS dijital kartınızı kullanabilmeniz için ”Türkiye’nin Müzeleri” mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz ve muzekartgns.com adresi üzerinden Müzekart GNS başvurusunda doldurduğunuz form üzerinde belirttiğiniz e-posta adresiniz ve şifreniz ile mobil uygulamaya giriş yapmanız gerekiyor.

Bu madde içinde belirtilen tüm aşamalar, daha önce MÜZEKART sahibi olan veya MÜZEKART sahibi olmayan herkes için geçerlidir.

Müzekart GNS Başvuru Ekranı 2024Pin
Müzekart GNS Başvuru Ekranı 2024

Müzekart GNS Kimler Başvuru Yapabilir?

GSB Müzekart GNS uygulamasına, 19 ile 25 yaş arasında olan (19 yaşından gün almış ve 25 yaşını doldurmamış) ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler başvuru yapabilecektir.

Müzekart GNS Süresi Ne Kadar?

Müzekart GNS başvuru şartlarının eksiksiz ve doğru şekilde yerine getirilmesi ve üyeliğin gerçekleştirilmesinden itibaren kullanım hakkı sunulmaktadır.

Müzekart GNS süresi 1 Temmuz 2024 ile 30 Eylül 2024 tarihleri arasında geçerlidir. Üye olunan andan itibaren kullanıma başlayabilirsiniz.

Müzekart GNS İle Müze Kart Farkı Nedir?

Müzekart GNS Türkiye’de bulunan 300’den fazla müze ve ören yerinde geçerli olurken, aynı zamanda ücretsiz sahip olunan bir dijital karttır.

Müzekart GNS Başkasına Devredilebilir Mi?

Müzekart GNS dijital kart olmasının yanı sıra, ücretsiz kayıt formunda alınan bilgiler üzerinden oluşturulduğu için başka bir kişiye devredilemez veya başka birisi tarafından kullanılamaz. Yasaktır.

Bir Kişi Birden Fazla Müzekart GNS Alabilir Mi?

19 ile 25 yaş arasında olan her bir genç, Müzekart GNS hakkından sadece bir kez yararlanabilir.

Müzekart GNS İle Aynı Müze Ve Ören Yerlerine Kaç Defa Giriş Yapılabilir?

Müzekart GNS sayesinde, her müze ve ören yerine iki defa giriş imkanı sağlanmıştır.

Müzekart GNS İle Giriş Yapılan Müzeye Kaç Saat İçinde Tekrar Girilemez?

Müzekart GNS ile ziyaret ettiğiniz müzeyi 3 saat içinde ikinci kez giriş sağlayamazsınız.

Müzekart GNS’nin Geçerli Olduğu Müze Ve Ören Yerleri 2024 Listesi

Müzekart GNS’nin geçerli olduğu müze ve ören yerleri listesini incelemek ve indirmek için TIKLAYINIZ

Müzekart GNS Türkiye’de bulunan 300’den fazla müze ve ören yerinde geçerlidir.

TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1