Ücretsiz Kamp İmkanı: Kaptanın Mezarı Kamp Alanı

Ücretsiz Kamp İmkanı: Kaptanın Mezarı Kamp Alanı


İstanbul ücretsiz kamp alanları arasında bulunan, Kaptanın Mezarı kamp alanı; çadır ve karavan kampı yapmak isteyenler tarafından ziyaret edilmektedir. İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Riva bölgesinde bulunan bölgenin kıyısı, Karadeniz’e bağlıdır. Günübirlik piknik veya kamp yapmak isterseniz, Kaptanın Mezarı kamp yerini tercih edebilirsiniz. İstanbul’da bakir kalmış doğa güzellikleri arasında da bulunan bölye, şehir merkezine yakın konumda bulunmasından dolayı sık sık ziyaret edilmektedir.

Bölge, daha çok günübirlik piknik yapan misafirlerden dolayı kalabalık hale gelebilmektedir. Sakinlik ve sessizlik arıyorsanız kamp için tercih edebilirsiniz. Ancak elektrik, tuvalet ve içme suyu gibi temel imkanlar bulunmuyor. Kamp ya da piknik yapmak isterseniz de; yamaçlarda bulunan alanları veya denize yakın olan bölgeleri tercih edebilirsiniz. Ancak unutmadan hatırlatmak isteriz ki; ağaç gölgesi bulmadığınız zaman güneş yanığına maruz kalabilirsiniz. Şemsiyenizi yanınızda getirmeyi ve güneşten korunmayı unutmayın. Yakın bölgede hizmet veren işletmeler bulunmaktadır.

Kaptanın Mezarı Nerede? – Nasıl Gidilir?

Kaptanın Mezarı, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Riva’da bulunmaktadır. Riva’nın Karadeniz’e kıyısı olan bölgede yer alan kamp alanına şahsi aracınızla veya toplu taşıma araçlarıyla da kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanının İstanbul şehir merkezine olan uzaklığı; 42,4 kilometre, Beykoz’a ise; 21,2 kilometredir. Kamp alanı bulunduğu Riva’ya ise; 2,3  kilometredir.

Kamp alanına toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’un tüm ilçelerinden Beykoz – Riva bölgesine giden otobüs ve minibüslere binebilirsiniz. Ayrıca Beykoz – Riva – Kavacık bölgesine İETT seferleri bulunmaktadır. 137 hat numarasına sahip İETT otobüslerine binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde Beykoz – Riva – Kavacık bölgesine yolcu taşıyan minibüslerde bulunmaktadır. Dileyenler Riva’ya geldiklerinde taksi tutarak kamp alanına gidebilirler. Kendi aracıyla ulaşım sağlayacak misafirler için alt kısımda navigasyon bağlantısı paylaştık.

Kaptanın Mezarı Nerede? - Nasıl Gidilir?
Kaptanın Mezarı Nerede? – Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Kaptanın Mezarı Kamp Alanı Ücretli Mi?

İstanbul ücretsiz kamp alanları arasında yer alan Kaptanın Mezarı’na girişler ücretsizdir. Bölge halka açıktır ve bu yüzden hiçbir ücret talep edilmemektedir. Kamp alanı ücretsiz ancak daha çok günübirlik kullanım için tercih ediliyor. Bunun nedeni; ağaçlık alanların az olması ve market, duş, tuvalet ve elektrik gibi imkanların bulunmamasıdır. Kaptanın Mezarı, ücretsiz olmasından dolayı tercih ediliyor gibi görünse bile, temel imkanların yetersizliğinden dolayı pek çok kişi tarafından ziyaret edilmemektedir. Bu yüzden bakir kalmıştır ve doğallığını korumaktadır.

Kaptanın Mezarı Kamp Alanı Ücretli Mi?
Kaptanın Mezarı Kamp Alanı Ücretli Mi?

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Kaptanın Mezarı Kamp Alanı Hakkında Bilgi

İstanbul’da ismi az duyulmuş kamp alanlarından olan, Kaptanın Mezarı; yamaçlar ve uçurumların bulunduğu bir bölgedir. Kamp alanının yamaçları, Karadeniz ile birleşmektedir. Karavanlı kampçılık yapmak isterseniz, düzlük alanları tercih edin. Çadırlı kampçılık için; yamaçları veya denize yakın olan bölgeleri tercih edebilirsiniz. Bölge ormanlık alan değildir. Ağaçlık sahası zayıftır ve bu yüzden boş gölgelik alanlar çok kalabalık olmaktadır. Gölgelik alanlarda boş yer bulmak istiyorsanız hafta içi günlerinde veya günün erken saatlerinde yola çıkın.

Kaptanın Mezarı Kamp Alanı Hakkında Bilgi
Kaptanın Mezarı Kamp Alanı Hakkında Bilgi

Riva Kaptanın Mezarı Kamp Alanınında Ateş Yakılıyor Mu?

Kamp alanında ateş yakılıp, yakılmadığı hakkında kesin bir bilgi yok. Gittiğiniz de de göreceksiniz ki çok sayıda ateş yakan var. Ancak olası bir şikayette mağdur olmamak için; yer üstü ocakları veya mini tüplü hazır ocakları kullanarak yemeklerinizi pişirebilirsiniz. Mangallarınızı da tüplü olanlardan kullanırsanız, doğaya verdiğiniz zarar en aza indirgenmiş olacak. Yerde ateş yakılması başınızı ağrıtabilir. Mağdur olmanızı istemeyiz.

Riva Kaptanın Mezarı Kamp Alanınında Ateş Yakılıyor Mu?
Riva Kaptanın Mezarı Kamp Alanınında Ateş Yakılıyor Mu?

Kaptanın Mezarı Kamp Alanınında Hangi İmkanlar Var?

Kaptanın Mezarı’nda hiçbir imkan bulunmamaktadır. Elektrik, su, internet, market, tuvalet, duş ve büfe gibi hiçbir imkan mevcut değildir. Bu yüzden yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeyi ihmal etmeyin. Karanlıkta kalmamak için aydınlatmanız, olmazsa olmazınız olacak. Gece aydınlatması için; gaz lambaları, el feneri ve kafa lambalarını kullanabilirsiniz. Bölgede elektrik de bulunmuyor. Telefon şarjı için, yanınızda powerbank veya yedek batarya getirmeyi unutmayın. Telefon ile pek işiniz olmayacak. Bölgede telefon çekmiyor. Sadece bazı yamaçlarda çekiyor ancak, sinyal gücü şebekeye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Çadır kiralaması da bulunmuyor. Kendi kamp ekipmanınızı kendinizin götürmesi gerekiyor. Yamaçlarda kamp yaparım derseniz, kalın mat kullanmanızı öneriyoruz. Taşlık alanlarda matınızın kalın olması işinize yarayacak. Masa ve sandalye gibi ekipmanları da yine kendinizin getirmesi gerekiyor. Bunun için katlanır masa ve sandalye tercih edebilirsiniz. Kamp alanına gelirken yanınızda mutlaka olması gereken malzeme, şemsiyedir. Kamp alanında ağaçlık alanlar çok az. Bu yüzden şemsiyeniz yoksa, yola çıkmamanızı öneririz.  Kamp alanında konaklama yapabileceğiniz; bungalov, pansiyon ve apart gibi imkanlar mevcut değil. Bu yüzden sadece çadır kampı ve karavan kampı yapabilirsiniz.

Kaptanın Mezarı Kamp Alanınında Hangi İmkanlar Var?
Kaptanın Mezarı Kamp Alanınında Hangi İmkanlar Var?

Kaptanın Mezarı Kamp Alanı İletişim Ve Adres Bilgisi

  • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
  • Instagram: Instagram adresi bulunmamaktadır.
  • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
  • Adres: https://goo.gl/maps/nokuYHDbBsjHNKVY7
Daha önce Kaptanın Mezarı kamp alanında çadır kampı veya karavan kampı deneyimlemiş olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


TAVSİYELERİMİZ

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri - Trabzon Akçaabat

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri – Trabzon Akçaabat

Trabzon Akçaabat'ta günübirlik gezi ve piknik için uygun olan, Kayabaşı Tabiat Parkı giriş ücretleri listesini paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.