Eylül 13, 2021

Tunceli Kamp Alanları

Tunceli Kamp Alanları

Munzur Vadisi ile adından sıkça söz ettiren Tunceli ile ilgili yeni blogumuzu yayınladık. Tunceli kamp alanları hakkında merak ettiğiniz bilgilere, blogumuz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Tunceli ücretli kamp alanları ve Tunceli ücretsiz kamp alanları listesine göz atmayı unutmayınız. İşte Tunceli kamp alanları listesi…

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Munzur Vadisi Milli Parkı Kamp Alanı

Tunceli denildiğinde, akla ilk gelen bölgelerden bir tanesi olan Munzur Vadisi Milli Parkı’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Munzur Vadisi Milli Parkı sahası içerisinde; piknik masaları, çeşme, piknik alanı, gezi parkuru, Munzur Çayı, tırmanış alanı, manzara seyir noktası, bisiklet parkuru, trekking parkuru ve orman köşkü imkanları bulunmaktadır. Munzur Vadisi Milli Parkı şehir merkezine çok yakın konumdadır. Yürüyerek veya toplu ulaşım araçları ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Munzur Vadisi Milli Parkı’na girişler ücretlidir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/wY4R6HPxqEspK4hq6
İletişim bilgisi: 04282125206

Munzur Vadisi Milli Parkı Kamp Alanı
Munzur Vadisi Milli Parkı Kamp Alanı

Mercan Vadisi Kamp Alanı

Erzincan – Tunceli il sınırında yer alan Mercan Vadisi ve Deresi kamp için uygundur. Tuvalet, duş, sıcak su ve elektrik gibi herhangi bir imkanın bulunmadığı Mercan Vadisi’nde doğa ile iç içe kamp yapmak mümkündür. Gıda ihtiyaçlarınızı ve kamp ekipmanlarınızı yanınızda götürmeniz durumunda doğa ile iç içe kamp yapabileceğiniz Mercan Vadisi’nde eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Mercan Vadisi’nde buzul gölleri de bulunmaktadır. Manzara seyri ve fotoğrafçılık aktiviteleri açısından oldukça verimlidir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/U7fpfMvXAVzsepFv9

Mercan Vadisi Kamp Alanı
Mercan Vadisi Kamp Alanı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Artukbey Kamping Otel

Tunceli’de şehir merkezinde hizmet veren Artukbey Camping Otel Tunceli sizleri bekliyor. Toplu taşıma araçlarıyla ve yürüyerek kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz kamping tesisi içerisinde Munzur Çayı manzaralı güzel bir kamp deneyimleyebilirsiniz. Klima, oturma grubu, televizyon, internet, yatak, kafe, restoran, bahçe, dinlenme alanı, sıcak su, tuvalet, duş, su, market ve çamaşırhane imkanları bulunmaktadır. Tesis içerisinde yer alan çadırlar bungalov modelini anımsatmaktadır. İşletmeye gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Zaman zaman yoğunluk oluşabilmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/x27v8QZuRXCyciCa7
İletişim bilgisi: 05551839024

Artukbey Kamping Otel
Artukbey Kamping Otel

Örenönü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Erzincan – Tunceli yolu üzerinde Pülümür Çayı yanı başında bulunan Örenönü Tabiat Parkı sizleri bekliyor. Toplu ulaşım araçları ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Örenönü Tabiat Parkı içerisinde; büfe, tuvalet, Pülümür Çayı, piknik alanı, giriş kontrol noktası ve kamp alanı imkanları bulunmaktadır. Örenönü Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir. Trekking, fotoğrafçılık, bisiklet turu, doğa yürüyüşü ve manzara seyri aktiviteleri gerçekleştirebilir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/ikwpw7wi6PBjE7Bu8
İletişim bilgisi: 03122075000

Örenönü Tabiat Parkı Kamp Alanı
Örenönü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Anahita Kamp Alanı

Ovacık ilçesine bağlı Sarıtosun Köyü yakınlarında yer alan Anahita kamp alanı sizleri bekliyor. Munzur Vadisi manzaralı kamp yapmak için geç kalmayınız. Anahita kamp tesisine toplu ulaşım araçları ve kendi aracınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Tuvalet, otopark, elektrik, bungalov, internet, çadır kamp alanı, restoran, dinlenme alanı, trekking parkuru, bahçe ve manzara seyir noktası imkanları bulunmaktadır. Kamp tesisine gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/HTRUhWoBwoCYkRNr7
İletişim bilgisi: 05309233691

Anahita Kamp Alanı
Anahita Kamp Alanı

Tahar Çayı Kamp Alanı

Çemişgezek mevkiinde yer alan Tahar Çayı çevresinde çadır kampı ve piknik yapılabilir. Tahar Çayı’nın aktığı alanın her iki kıyısında da yürüyüş yolu ve ağaçlarla çevrili gölgelik alanlar bulunmaktadır. Tuvalet, sıcak su, duş ve elektrik imkanları bulunmuyor. Yakın çevrede yer alan Çemişgezek’den ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz ancak her ihtimale karşı hazırlığınızı yapıp, yola çıkmanız sağlıklı olacaktır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Sıcak yaz günlerinde serinlemek için Tahar Çayı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/RFuW2f1upw8zKuKg6

Tahar Çayı Kamp Alanı
Tahar Çayı Kamp Alanı

Munzur Plajı Kamp Alanı

Pülümür Vadisi’nde yer alan Kutu Deresi’nde yüzme, dalış, kamp ve piknik yapabilirsiniz. Munzur Plajı olarak da bilinen Kutu Deresi doğa ile iç içe vakit geçirmenize imkan sağlamaktadır. Erzincan – Tunceli yolu üzerinden çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz Munzur Plajı çevresinde restoran ve kafeler bulunmaktadır. Yiyecek, içecek, tuvalet ve elektrik ihtiyacınızı söz konusu tesislerden temin edebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/qodnFKzfwMyH9zXS8

Munzur Plajı Kamp Alanı
Munzur Plajı Kamp Alanı

Bağın Kalesi Kamp Alanı

Tunceli’nin Malazgirt ilçesinin doğusunda ve il sınırı bitişinde yer alan Bağın Kalesi çevresinde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Dedebağ Köyü’nde Peri Suyu kenarında bulunan tepe üzerine konumlu Bağın Kalesi’nin yapım tarihi ile ilgili net bir bilgi bulunamamaktadır. Bağın Kalesi’nin giriş kapısı Peri Suyu’na bakan yamaçta yer almaktadır. Günümüzde ise Bağın Kalesi’nin surlarının çoğunluğu yıkılmıştır. Bağın Kalesi çevresinde yer alan düz arazilerde çadır kampı ve karavan kampı yapılabilecek uygun alanlar bulunmaktadır. Kaleye çok yakın konumda kamp yapmak yasak. Tarihi bir alan olması nedeniyle ateş yakılması da yasaktır. Hazır gıdalar ve kamp ekipmaları ile gelindiğinde, kale manzaralı kamp ve piknik deneyimi yaşanabilir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/NVFJQZvXgqx297mU9

Bağın Kalesi Kamp Alanı
Bağın Kalesi Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Tunceli kamp alanları blogumuzu paylaştık. Tunceli ücretsiz kamp yerleri ve Tunceli ücretli kamp yerleri listesine blog sitemizden erişim sağlayabilirsiniz. Tunceli’de şehir merkezinden uzak veya kent merkezine yürüme mesafesinde yer alan kamp alanlarında huzurlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Tunceli kamp yerleri ile ilgili soru, istek ve görüşlerinizi YORUM GÖNDER ekranı üzerinden iletebilirsiniz. Reklam ve tanıtım için: iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.