Eylül 12, 2021

Trabzon Kamp Alanları

Trabzon Kamp Alanları

Ülkemizin en çok ziyaret edilen şehirlerinden olan Trabzon ile ilgili yeni bir blog yayınladık. Trabzon kamp alanları ile ilgili hazırlamış olduğumuz; Trabzon ücretli kamp alanları ve Trabzon ücretsiz kamp alanları bloguna web sitemizden erişim sağlayabilirsiniz. İşte birbirinden güzel Trabzon kamp alanları listesi…

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Altındere Vadisi Milli Parkı Kamp Alanı

Sümela Manastırı’nı da sahasında barındıran Altındere Vadisi Milli Parkı sizleri bekliyor. Tuvalet, güvenlik, çeşme, trekking parkuru, çay bahçesi, tarihi alanlar, büfe, otopark, bisiklet parkuru, sosyal hizmet tesisleri, manzara seyir alanı, bungalov, şelaleler, lokanta, yöresel ürün satış alanları, mescit, piknik masaları, piknik masaları ve oturma alanları bulunmaktadır. Maçka’dan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Altındere Vadisi Milli Parkı’na girişler ücretlidir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/B6urwQJGQyDeANQr9
İletişim bilgisi: 04625311061

Altındere Vadisi Milli Parkı Kamp Alanı
Altındere Vadisi Milli Parkı Kamp Alanı

Karester Yaylası Kamp Alanı

Çaykara’ya bağlı Karester Yaylası’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. 2280 metre rakıma sahip olan Karester Yaylası’nda doğa ile iç içe vakit geçirmek uygundur. Karester Yaylası’nda; çadır kamp alanı, karavan kamp alanı, trekking parkuru ve manzara seyir noktası imkanları bulunmaktadır. Karester Yaylası’nda yiyecek ve içecek tedarik edebileceğiniz işletmeler de bulunmaktadır ancak, her ihtimale karşı hazırlığınızı yapıp yola çıkmanız sağlıklı olacaktır. Karester Yaylası’na Uzungöl üzerinden ulaşım sağlanabilir. Kendi aracınızı kullanmanız ya da Karester Yaylası’na giden yayla araçlarına otostop çekerek ulaşabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://g.page/karester?share

Karester Yaylası Kamp Alanı
Karester Yaylası Kamp Alanı

Livera Camping

Maçka’da doğa ile iç içe çadır kampı ve otantik oba çadırı konaklaması yapabileceğiniz Livera Camping sizleri bekliyor. Tuvalet, sıcak su, su, duş, trekking parkuru, çadır kiralaması, otantik oba çadırı kiralaması, kahvaltı servisi, ateş yakma alanı, oturma alanı ve dinlenme alanı imkanları bulunmaktadır. Maçka’ya bağlı Yazlık mevkiinde yer alan kamping tesisine gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. İşletme içerisinde yatak imkanı da bulunmaktadır. Ayrıca dileyen misafirler için, havalimanı transfer aracı hizmeti de sağlanmaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/6Yzib9HW4pRzf4mb9
İletişim bilgisi: 05322302599

Livera Camping
Livera Camping

Dilektaşı Tatil Köyü

Bungalov ev, çadır kiralaması, aqua park, restoran, fast food alanı, kamelya, tenis sahası, basketbol sahası, futbol sahası, plaj alanı, otopark ve plaj alanı bulunan Dilektaşı Tatil Köyü tesisleri sizleri bekliyor. Trabzon’un Beşikdüzü mevkiinde yer alan Dilektaşa Tatil Köyü içerisinde dilerseniz günübirlik tatil yapabilir, dilerseniz de çadır kampı yapabilir ya da bungalov kiralaması tercih edebilirsiniz. Beşikdüzü Adacık mevkiine giden servisler ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Dilektaşı Tatil Köyü’ne gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Denize sıfır kamp ve bungalov konaklaması yapmak için geç kalmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/3JFMc5Mxbc3rwxUS8
İletişim bilgisi: 04628713576

Dilektaşı Tatil Köyü
Dilektaşı Tatil Köyü

Beşik Dağı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Beşikdüzü’nün Bayırköy mevkiinde yer alan Beşikdağ Tabiat Parkı’nda doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Tuvalet, kamelya ve piknik alanı imkanları bulunan Tabiat Parkı içerisinde; ağaçlarla çevrili ferah bir ortamda kamp ve piknik deneyimleyebilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır ancak kendi aracınız var ise kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Beşikdağı Tabiat Parkı içerisinde; çadır kampı ve karavan kampı yapılabilecek uygun alanlar bulunmaktadır. Beşikdağı Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/h2wh7jYjEVkL78WG9

Beşik Dağı Tabiat Parkı Kamp Alanı
Beşik Dağı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Karadağ Yaylası Kamp Alanı

Çadır kamp alanı, karavan kamp alanı, piknik alanı, kafe, bakkla, yürüyüş yolu ve lokanta imkanları bulunan Karadağ Yaylası sizleri bekliyor. Düzköy – Akçaabat güzergahı üzerinde yer alan Karadağ Yaylası’nda kamp yapılabilecek uygun alanlar bulunmaktadır. Ağaçlar arasında manzaralı bir kamp yapabilirsiniz. Karadağ Yaylası’na yayla araçları ile ulaşım sağlamak mümkündür. Tuvalet ve elektrik ihtiyaçlarınızı, yayla çevresinde yer alan tesislerde giderebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/PWiY6WesqKTTgA7f8

Karadağ Yaylası Kamp Alanı
Karadağ Yaylası Kamp Alanı

Acısu Kamp Alanı

Akçaabat’a bağlı Acısu’da kamp ve piknik yapabilirsiniz. Zaman zaman yayla şenlikleri gerçekleştirilen Acısu’da orman manzaralı kamp yapabilirsiniz. Acısu’da yayla evleri bulunmaktadır. Ayrıca yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz restoran, kafe ve büfe imkanları bulunmaktadır. Akçaabat – Acısu arası hizmet veren servisler ile ulaşım sağlanabilir ancak güncel sefer saatleri ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Kamp ve piknik için düz bölgeleri tercih edebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/vCAEnPj8NVoubZpy6

Acısu Kamp Alanı
Acısu Kamp Alanı

Sümela Camping

Maçka’ya bağlı Sümela Manastırı Yolu üzerinde yer alan Sümer Restorant Panço Sümela Camping tesisi sizleri bekliyor. Tesis geniş bir bahçeye yayılıdır ve çadır kurabilecek uygun alanlar bulunmaktadır. Derenin yanı başında yer alan kamping tesisi içerisinde; duş, tuvalet, restoran, çadır kamp alanı, karavan kamp alanı ve oturma alanı imkanları bulunmaktadır. Ayrıca tesis içerisinde alabalık menüleri de tadabilirsiniz. Sümela Manastırı’na giden araçlara binerseniz, kamp tesisi önünde inerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp tesisine gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/aoAHq3pqTk41wR4s5
İletişim bilgisi: 04625121581

Sümela Camping
Sümela Camping

Görnek Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çaykara’nın Beşköy mevkiinde yer alan Görnek Tabiat Parkı sizleri bekliyor. Çadır kamp alanı, karavan kamp alanı, restoran ve konaklama tesisi imkanları bulunan Görnek Tabiat Parkı’nda doğa ile iç içe kamp ve piknik yapabilirsiniz. Görnek Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Tabiat Parkı yüksek rakıma sahiptir. Serin havalara karşı dayanıklı uyku tulumu ve kamp ekipmanı kullanmanızı öneriyoruz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/kBa6s2KCs3iWJ5yj9
İletişim bilgisi: 03122075000

Görnek Tabiat Parkı Kamp Alanı
Görnek Tabiat Parkı Kamp Alanı

Mavura Yaylası Kamp Alanı

Akçaabat’ın Cevizlik mevkiinde yer alan Mavura Yaylası’nda doğa ile iç içe kamp ve piknik yapılabilir. Şolma Yaylası’na çok yakın konumda yer alan Mavura Yaylası’nda çadır ve karavan ile kamp yapılabilecek uygun bölgeler vardır. Sis bulutları arasında orman manzaralı kamp ve piknik yapabilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır ancak yaylaya giden araçlar ile ulaşım sağlanabilir. Tuvalet, elektrik ve sıcak su ihtiyaçlarınızı yayla çevresinde yer alan yayla evlerinden temin edebilirsiniz.

Konum bilgisi:  https://goo.gl/maps/UBW5wnX2cN4DhjZm9

Mavura Yaylası Kamp Alanı
Mavura Yaylası Kamp Alanı

Lapazan Yaylası Kamp Alanı

Maçka ilçesine bağlı Ocaklı mevkiinde yer alan Lapazan Yaylası’nda doğa ile iç içe kamp yapabilirsiniz. Maçka ilçesinden Ocaklı’ya giden taksilerle ya da yaylaya çıkan araçlar ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Lapazan Yaylası’nda çadır kampı ve karavan kampı yapabilirsiniz. Yayla içerisinde tuvalet, elektrik ve duş ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz işletmeler bulunmamaktadır. Bu yüzden yiyecek ve içecek anlamında hazırlığınızı yapmış olmanız gerekmektedir. Yayla geceleri oldukça serin olmaktadır. Kamp ekipmanlarınızı sıcak ve soğuk dengesini ayarlayabilecek olmasına özen göstermeniz yararınıza olacaktır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/QvRvzSdcu7sD2aXU9

Lapazan Yaylası Kamp Alanı
Lapazan Yaylası Kamp Alanı

Sümelas Camping

Maçka’ya bağlı Coşandere mevkiinde hizmet veren Sümelas Camping sizleri bekliyor. Coşandere köyüne giden araçlar ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Sümelas Camping tesisi içerisinde; tuvalet, elektrik, sıcak su, karavan kampı, çadır kampı, piknik alanı ve oturma alanı imkanları bulunmaktadır. Tesise yakın konumda restoran, kafe, market ve büfe imkanları bulunmaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi temin edebilirsiniz veya giderken yanınızda götürebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/wGeT1KA6Ki3ZvwTB7
İletişim bilgisi: 05386103845

Sümelas Camping
Sümelas Camping

Pala Dayı Kamp

Trabzon – Gümüşhane yolu üzerinden ulaşım sağlanabilen Pala Dayı Kamp alanı, Maçka yolu üzerinde yer almaktadır. Maçka Kamping karavan parkı olarak da bilinen kamping tesisinde doğa ile iç içe kamp yapabilirsiniz. Çadır kampı ve karavan kampı yapabileceğiniz işletme içerisinde ferah bir kamp yapabilirsiniz. Otopark, tuvalet, güvenlik, sıcak su, duş, restoran, kafe, oturma alanı, internet ve manzara seyir alanı imkanı bulunmaktadır. İşletme içerisinde köfte, salata, tatlı ve çeşitli ızgara menüleri tadabileceğiniz restoran bulunmaktadır. Kamp yapmasanız bile, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için Pala Dayı Kamp tesisini ziyaret edebilirsiniz. Maçka yolu üzerinde hizmet veren servisler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://g.page/PARKKARAVAN?share
İletişim bilgisi: 05379146961

Pala Dayı Kamp
Pala Dayı Kamp

Kadıralak Tabiat Parkı Kamp Alanı

Tonya’nın yeni mevkiinde yer alan Kadıralak Tabiat Parkı’nda çadır kampı, piknik, karavan kampı, doğa yürüyüşü, manzara seyri ve fotoğrafçılık gibi aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Kadıralak Tabiat Parkı çevresinde yöre halkına ait yayla evleri de bulunmaktadır. Tabiat Parkı içerisinde; sıcak su, elektrik, büfe, restoran, tuvalet ve duş gibi temel imkanlar bulunmuyor. Hazırlıklı gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca toplu taşıma imkanı da bulunmamaktadır. Kendi aracınız ile çevrimdışı kullanabileceğiniz navigasyon ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/gEz4y3cAztC9Ysj89
İletişim bilgisi: 03122075000

Kadıralak Tabiat Parkı Kamp Alanı
Kadıralak Tabiat Parkı Kamp Alanı

Şolma Yaylası Kamp Alanı

700 metre rakıma sahip olan Şolma Yaylası’nda doğa ile iç içe kamp yapmak mümkündür. Çadır kamp alanı, karavan kamp alanı, trekking parkuru ve oturma alanı imkanları bulunmaktadır. Şolma Yaylası’nda yöre halkına ait bakkal, büfe, manav ve kasap işletmeleri bulunmaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi söz konusu işletmelerden temin edebilirsiniz. İçecek suyunuzu yanınızda götürebilirsiniz. Dileyenler yiyecek ve içeceklerini yanlarında götürebilirler. Şolma Yaylası’na Maçka’dan giden servisler ile ulaşım sağlanabilir ancak güncel sefer saatleri ile ilgili güncel bir bilgi bulunmamaktadır.

Konum bilgisi: https://g.page/SolmaYaylasi?share

Şolma Yaylası Kamp Alanı
Şolma Yaylası Kamp Alanı

Coşandere Kamp Alanı

Maçka ilçesine bağlı Coşandere köyü sınırları içerisinde ücretli ve ücretsiz kamp yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Altıntaş Deresi yanı başında veya ücretli kamping tesislerinde keyifli bir kamp yapabilirsiniz. Coşandere’de ücretli ve ücretsiz kamp yapmak isterseniz, tek fark imkanlar olacaktır. Ücretli kamp alanlarında elektrik ve su gibi temel imkanlarınız olurken, Coşandere’de dere kenarında ya da ormanlık alanlarda kamp yaparken, herhangi bir sosyal imkandan faydalanamayacaksınız. Ayrıca Maçka’dan Coşandere köyüne giden köy araçları ile ulaşım sağlanıyor. Ancak sefer saatleri ile ilgili güncel bir bilgi bulunmadığı için kendi aracınız ile ulaşım sağlamanız faydalı olacaktır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/PHYNsZMm2KUaqncc9

Coşandere Kamp Alanı
Coşandere Kamp Alanı

Kayabaşı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çeşme, tuvalet, yağmur barınağı, otopark, mescit, kafe, büfe, oyun parkı, giriş kontrol noktası, yürüyüş yolu ve manzara seyir noktası imkanları bulunan Kayabaşı Tabiat Parkı sizleri bekliyor. Kayabaşı Tabiat Parkı içerisinde kamp, piknik ve gezi gerçekleştirebilirsiniz. Kayabaşı Tabiat Parkı Akçaabat’a bağlı Işıklar mevkiinde yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır ancak kendi aracınız var ise kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/75MFp7LxzVxC3Qoh8
İletişim bilgisi: 03122075000

Kayabaşı Tabiat Parkı Kamp Alanı
Kayabaşı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Demirli Kamp Alanı

Çaykara’ya bağlı Demirli mevkiinde kamp yapabilirsiniz. Uzungöl yolu üzerinde yer alan Demirli’ye, Uzungöl’e giden servisler ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ormanlık alanlarında ve dere kenarında kamp yapmaya uygun alanlar bulunmaktadır ancak imkanlar açısından oldukça yetersizdir. Demirli’de kamp ve piknik yapacak doğa severlerin, yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Dileyenler Demirli çevresinde hizmet veren tesislerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını temin edebilirler ancak her ihtimale karşı hazırlıklı gitmek yararlı olacaktır. Demirli’de kamp yapmak ücretsizdir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/KXekAdkap4wt3F6e8

Demirli Kamp Alanı
Demirli Kamp Alanı

Sera Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Akçaabat ilçesinde yer alan Sera Gölü Tabiat Parkı sizleri bekliyor. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilen Sera Gölü’nde tuvalet, kafe, çeşme, giriş kontrol noktası, oyun parkı, yöresel ürün satış noktası, büfe, kamelya, kafe, lokanta, mescit, ahşap köprüler ve otopark imkanı bulunmaktadır. Göl kenarında çadır kampı, piknik ve karavan kampı yapılabilir. Sera Gölü Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/6jkWK6LzsBtDhaLHA
İletişim bilgisi: 04622487009

Sera Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı
Sera Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Karadağ Şelalesi Kamp Alanı

Sümela Manastırı’nın hemen yanı başında yer alan Karadağ Şelalesi’nin çevresinde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Sümela Manastırı’na giden araçlar ile ulaşım sağlanabiliyor. Şelale çevresinde; restoran, kafe, lokanta, büfe, market, konaklama tesisi ve yürüyüş yolu imkanları bulunmaktadır. Dileyenler yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirebilirler. Dileyenler de yakın çevrede yer alan tesislerden yiyecek ve içeceklerini temin edebilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/kikhX5hf9ZXLr95g8

Karadağ Şelalesi Kamp Alanı
Karadağ Şelalesi Kamp Alanı

Sürmene Çamburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çeşme, konaklama tesisis, büfe, tuvalet, mescit, bungalov, manzara seyir noktası, soyunma kabini, duş, kamelya, yöresel ürün satış noktası, orman evleri, lokanta, kafe ve oturma alanı imkanları bulunan Sürmene Çamburnu Tabiat Parkı sizleri bekliyor. Denize sıfır kamp ve piknik yapmak isterseniz, Sürmene Çamburnu Tabiat Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. Sürmene’ye bağlı Çamburnu mevkiinde yer alan Çamburnu Tabiat Parkı’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/jPtwNqqmi8PxpaLi6
İletişim bilgisi: 03122075000

Sürmene Çamburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı
Sürmene Çamburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Hıdırnebi Yaylası Kamp Alanı

Trabzon kamp alanları denildiğinde, akla ilk gelen bölgelerden olan Hıdırnebi Yaylası’nda çadır kampı ve karavan kampı yapabilirsiniz. Akçaabat ilçesine bağlı olan Hıdırnebi Yaylası’na yaylaya giden araçlar ile ulaşım sağlamak mümkündür. Tuvalet, sıcak su, su, elektrik ve yiyecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Yayla çevresinde yöre halkına ait ahşap evler ve yayla evleri bulunmaktadır. Hıdırnebi Yaylası’nda Hıdırnebi Gölü’de bulunmaktadır. Yakın çevrede restoran, kafe, büfe ve lokanta mevcuttur.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/MawG6jtGLwujw7BJ8

Hıdırnebi Yaylası Kamp Alanı
Hıdırnebi Yaylası Kamp Alanı

Uzungöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Konaklama tesisi, mescit, gezi parkuru, ziyaretçi merkezi, dere, yöresel ürün satış alanı, tanıtım merkezi, büfe, manzara seyir noktası, lokanta, yürüyüş yolu ve bisiklet parkuru imkanları bulunan Uzungöl Tabiat Parkı sizleri bekliyor. Çaykara’dan ve ilçe merkezlerinden Uzungöl’e giden servisler ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Tabiat Parkı içerisinde kamp ve piknik yapılabilecek alanlar bulunmaktadır. Ayrıca Uzungöl çevresinde çok sayıda bungalov tesisi ve konaklama tesisi imkanları bulunmaktadır. Uzungöl Tabiat Parkı’nı günlük ziyaret edip, başka tesisler de de konaklama yapabilirsiniz. Uzungöl Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/1wXNGpJoZ8ZQGbGX6
İletişim bilgisi: 03122075000

Uzungöl Tabiat Parkı Kamp Alanı
Uzungöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çalcamili Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çeşme, trekking parkuru, giriş kontrol noktası, piknik alanı, yöresel ürün satış alanı, kamelya, piknik masaları, tuvalet, manzara seyir alanı, pergola ve bulaşık yıkama alanı imkanları bulunan Çal CamiliTabiat Parkı sizleri bekliyor. Düzköy’e bağlı Çalköy mevkiinde yer alan Tabiat Parkı’nda çadır kampı ve karavan kampı yapabilirsiniz. Çalcamili Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirebilir, dilerseniz Tabiat Parkına yakın konumda yer alan tesislerden temin edebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/RsQS4fsFTGXAMFdz9
İletişim bilgisi: 03122075000

Çalcamili Tabiat Parkı Kamp Alanı
Çalcamili Tabiat Parkı Kamp Alanı

Hamsiköy Kamp Alanı

Maçka ilçesine bağlı bir köy olan Hamsiköy’de kamp yapılabilecek çok güzel lokasyonlar bulunmaktadır. Tamamen ormanlık alan olan Hamsiköy’de çadır kampı yapılabilecek uygun alanların yanı sıra, karavan kampı yapılabilecek alanlar da bulunmaktadır. Hamsiköy’de doğa ile iç içe vakit geçirmek isterseniz, Maçka – Hamsiköy arası hizmet veren servisleri kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Hamsiköy’de restoran, kafe, lokanta, çay bahçeleri, dinlenme tesisleri, ve konaklama tesisleri bulunmaktadır. Tuvalet, elektrik, su ve çeşitli ihtiyaçlarınızı Hamsiköy’de hizmet veren tesislerden karşılayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/5m9YSxEP9Tc6xtQF9

Hamsiköy Kamp Alanı
Hamsiköy Kamp Alanı

Sis Dağı Yaylası Kamp Alanı

Giresun ve Trabzon il sınırında yer alan Sis Dağı Yaylası’nda çadır kampı, karavan kampı ve piknik yapabileceğiniz uygun alanlar bulunmaktadır. Hem Giresun’ndan hem de Trabzon’dan ulaşım sağlayabileceğiniz Sis Dağı Yaylası, Giresun Görele’ye bağlı Yeşildere mevkiinde bulunmaktadır. 2182 metre rakıma sahip olan Sis Dağı Yaylası’nda Köklü Sis Dağı Festivali gerçekleştirilmektedir. Yayla yürüyüşü ve manzara seyri için uygun olan Sis Dağı Yaylası’nda yayla halkına ait evler bulunmaktadır. Yaylanın çevresinde restoran ve kafe tesisleri de bulunmaktadır. Tuvalet ve su ihtiyacınızı hizmet veren tesislerden temin edebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/Nyz6PaQqvstZg62s8

Sis Dağı Yaylası Kamp Alanı
Sis Dağı Yaylası Kamp Alanı

Sultan Murat Yaylası Kamp Alanı

Çaykara ilçesine bağlı Sultan Murat Yaylası’nda çadır kampı, piknik, bungalov konaklaması ve karavan kampı yapabilirsiniz. 2300 metre rakıma sahip olan Sultan Murat Yaylası’nda yöre halkına ait evler bulunmaktadır. Sultan Murat Yaylası’nda konaklama yapmak isterseniz, yaylanın birkaç farklı noktasında yer alan bungalov tesisine rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yayla çevresinde çadır kampı ve karavan kampı yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Tuvalet, elektrik ve sıcak su gibi imkanlarınızı çevrede hizmet veren tesislerden giderebilirsiniz. Dileyenler kendi yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirebilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/LD664Eek3VDkQ4HE8

Sultan Murat Yaylası Kamp Alanı
Sultan Murat Yaylası Kamp Alanı

Kadırga Yaylası Kamp Alanı

Trabzon – Gümüşhane il sınırına çok yakın konumda yer alan Kadırga Yaylası’nda çadır kampı ve karavan kampı yapılabilecek uygun alanlar bulunmaktadır. Yılın belirli dönemlerinde yayla şenlikleri düzenlenmektedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak istiyorsanız, yayla araçlarına binebilirsiniz. Kadırga Yaylası’nda yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Dileyenler yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirebilirler. Yayla içerisinde yayla evleri bulunmaktadır. Zaman zaman kiralama ilanları görebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/b9xF4PZ9CDxSEtHp7

Kadırga Yaylası Kamp Alanı
Kadırga Yaylası Kamp Alanı

Pazarcık Yaylası Kamp Alanı

Araklı’da bulunan Pazarcık Yaylası doğa ile iç içe vakit geçirmenize imkan sağlamaktadır. Araklı üzerinden yaylaya giden servisler ile ulaşım sağlayabileceğiniz Pazarcık Yaylası’nda, çadır kamp alanı, trekking parkuru, karavan kamp alanı ve manzara seyir noktası imkanları bulunmaktadır. Tuvalet, çeşme ve duş gibi imkanlar bulunmamaktadır. Yedek batarya ve taşınabilir şarj cihazları kullanabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarının giderilebileceği herhangi bir tesiste bulunmamaktadır. Bu yüzden yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/ydHSFKD1fxYoWCfSA

Pazarcık Yaylası Kamp Alanı
Pazarcık Yaylası Kamp Alanı

Cami Boğazı Yaylası Kamp Alanı

Trabzon ve Gümüşhane il sınırında yer alan Cami Boğazı Yaylası sizleri bekliyor. Trekking, dağcılık, manzara seyri ve çadır kampı için uygun olan Cami Boğazı Yaylası’nda doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Cami Boğazı Yaylası’na arazi araçları ile ulaşım sağlanabiliyor. Yol üzerinde Cami Boğazı Yaylası’na giden araçlara denk gelirseniz, otostop çekebilirsiniz. Yayla çevresinde yiyecek, içecek ve konaklama ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek bazı tesisler bulunmaktadır. Dileyenler yiyecek ve içeceklerini kendileri de getirebilirler. Çadır kampı ve karavan kampı yapılabilecek uygun alanlar bulunmaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/ZSb4ZXqL5EbtMXLu5

Cami Boğazı Yaylası Kamp Alanı
Cami Boğazı Yaylası Kamp Alanı

Haçka Obası Yaylası Kamp Alanı

Düzköy’e bağlı Gürgendağ mevkiinde yer alan Haçka Obası sizleri bekliyor. 1800 metre rakıma sahip olan Haçka Obası’nda; piknik, çadır kampı ve karavan kampı yapılabilir. Haçka Obası Yaylası’nda Haçkalı Baba Türbesi de bulunmaktadır. Haçka Obası’nda yiyecek, içecek ve konaklama yapılabilecek tesisler bulunmaktadır. Düzköy ilçe merkezinden 12 kilometre mesafede yer alan yaylaya, yaylaya çıkan araçlar ile ya da kendi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp için düz bölgeler bulunmaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/oseXxBHh9Z3JHU65A

Haçka Obası Yaylası Kamp Alanı
Haçka Obası Yaylası Kamp Alanı

Çakırgöl Yaylası Kamp Alanı

Maçka – Meryem Ana yolunun 5. kilometresi üzerinden sağ yöne ayrılan toprak yol ile ayrılan Çakırgöl Yaylası’nda trekking, manzara seyri, doğa fotoğrafçılığı, dağcılık, tırmanış ve kamp yapılabilir. Meryem Ana – Maçka yolu üzerinden ayrılan yol üzerinden yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta yer alan Çakırgöl Yaylası’nın yolu biraz zorludur. Arazi araçları ile kolayca ulaşım sağlanabilen Çakırgöl Yaylası’nda harika bir manzara sizleri bekliyor. Aracınızı belirli bir yerden sonra park edip, trekking yapmanız gerekiyor. Yiyecek ve içecek tedarik etmeden yola çıkmamanızı öneriyoruz. Bunun nedeni; Çakırgöl Yaylası’nda herhangi bir sosyal tesisin bulunmamasıdır. Çakırgöl Yaylası’na girişler ücretlidir. Çakırgöl Yaylası, Trabzon ve Gümüşhane il sınırında yer almaktaıdır. İki şehir üzerinden de ulaşım sağlanabiliyor.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/r21dKXUyCGQJExnLA

Çakırgöl Yaylası Kamp Alanı
Çakırgöl Yaylası Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Kampyerleri.org ekibi olarak; Trabzon kamp alanları listesini paylaştık. Trabzon ücretli kamp yerleri ve Trabzon ücretsiz kamp yerleri listesine blogumuzdan erişim sağlayabilirsiniz. Trabzon kamp yerleri ile ilgili; soru istek ve görüşlerinizi YORUM GÖNDER ekranı üzerinden iletebilirsiniz. Reklam ve işbirlikleri için: iletisim@kampyerleri.org


Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.