Teksen Köyü ve Gölü Kamp Alanı – Kocaeli
Kamp Yeri keşif ekibimizden @negezdinbeözlem Kocaeli Kandıra’da bulunan Teksen Gölü kamp alanıyla ilgili deneyimlerini blog olarak yazdı. “Teksen Köyü’nde kamp yapılıyor mu, Tekse Köyü kamp için uygun mu ve tesis var mı?” gibi soruların cevaplarını bu blogta bulabileceksiniz.

Teksen Gölü Kamp İçin Uygun Bir Alan

Yine bir hafta sonu geldi çattı. Bu kez nerede kuş sesleriyle  huzur dolu bir sabaha uyanayım diye düşünürken, arkadaşlarımı kaptığım gibi Teksen Köyü’nde buluverdim kendimi. Teksen Köyü, İzmit’ten yaklaşık olarak 45 km, Kandıra’ya 25 km uzaklıkta bir köy. Teksenliler; aydın, Atatürkçü, düşünebilen, sosyal, konuksever insanlar. Şimdilerde pek mutlular. Neden derseniz uzun zamandır İstanbul’un su ihtiyacını karşılamak için bir proje vardı Sungurlu Barajı Projesi. Bu Projeyle Teksen Köyü sular altında kalacaktı ama köylüler; “Köyümüzü İstanbul’a kurban etmeyeceğiz.” dediler ve etmediler. Çok da iyi ettiler.

Teksen Gölü Hakkında Genel Bilgi

Teksen Gölü Hakkında Genel Bilgi

Her yıl festival tarzı bir etkinlik düzenliyorlar Teksen’de. Köyün hemen yanındaki göletin çevresinde eğleniyorlar, kültürel etkinlikler gerçekleştiriyorlar. Ve işte ben de o gölün kenarına kuruverdim kamp çadırımı. Bizden başka çadır yoktu. Gündüz biraz hareketliydi haliyle. Araba dolusu inanlar gölü görüp fazla durmadan gidiyorlardı neyseki. Gün batarken artık kimsecikler kalmadı. Kurbağa sesleri başlangıçta iyi gelse de bir süre sonra gerçekten insanın beynini yakıyor. Galiba yanlış bir zaman seçmişim Teksen Gölü’nde kamp yapmak için. Kurbağaların çiftleşme dönemine denk geldim ve bütün gece seslerinden uyuyamadım. Ben biraz karanlık ve sessiz bir ortamda uyumaya alışkınım, kurbağa sesleri ve gölün yemen yanındaki Tatil Köyü’nün ışıklandırmalarından dolayı zor bir geceydi ama iyi ki gitmişim dedim çok güzel bir yer çünkü kesinlikle görmelisiniz. Tatil Köyü demişken, evet gölün hemen yanında bir de Teksen Tatil Köyü var. 3 adet bungalovu olan bu küçük ve şirin yerin de fotoğrafından bir tane bırakıyorum buraya sizler için. Oraya gidip de çadırda kalmak istemezseniz Bungalov ücreti Hafta içi 120, Hafta sonu 150 lira.

Teksen Tatil Köyü Bungalovları

Gelelim Teksen Köyü ve Gölü Nerededir? Nasıl gidilir? ve tüm merak edilen sorulara…

Teksen Köyü ve Gölü Nerededir? Nasıl gidilir? 

İzmit Kandıra ilçesine bağlı Teksen Köyü, Kartal’dan 96 km uzaklıkta, yani İstanbul’a yaklaşık 1 saat 40 dk. uzaklıkta. Anadolu Otoyolundan Kandıra çıkışından çıkıp, 25 km daha devam ederseniz Köyü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Teksen Gölü’nde Neler Yapılır?

 • Kamp yapabilirsiniz.
 • Piknik yapabilirsiniz.
 • Doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.
 • Fotoğraf çekebilirsiniz.
 • Bungalovlarda kalabilirsiniz.
 • Balık tutabilirsiniz.
Teksen Gölü – Kocaeli

Teksen Köyü Ve Kamp Alanı ile ilgili Merak Edilenler

 • Kamp yapmak ücretli mi?
  – Hayır ücretli değil.
 • Kamp alanında ateş yakılıyor mu?
  – Evet kamp alanında ateş yakabilirsiniz.
 • Kamp alanında telefon çekiyor mu?
  – Bir tek Turkcell telefon ve internet çekiyor, diğer hatlar çekmiyor.
 • Yakınlarda market var mı?
  – Kamp alanına gelmeden önce köyden ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.
 • Kamp alanında çeşme var mı?
  – Kamp alanında çeşme var ama akmıyordu biz gittiğimizde.
 • Araç ile kamp alanına kadar gidiliyor mu?
  – Evet araçla kamp alanına kadar gelebilirsiniz.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için doğayı koruyalım.

Bir sonraki keşifte görüşmek üzere.

Teksen Köyü ve Gölü Kamp Alanı hakkında merak edilen tüm soruları sizin için cevapladım. Bloga eklemeyi unuttuğum detayları yorum kısmından ekleyebilirsiniz. Beni @negezdinbeözlem Instagram hesabımdan takip edebilirsiniz. Doğayla kalın…


TAVSİYELERİMİZ

Bodrum Gümüşlük Gezi Rehberi - Gümüşlük'te Ne Yenir

Bodrum Gümüşlük Gezi Rehberi – Gümüşlük’te Ne Yenir

Bodrum Gümüşlük gezi rehberi blogumuzda Gümüşlük'te gezilecek yerler, Gümüşlük'te ne yenir gibi tüm konular hakkında bilgi edinebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.