Sultandağı Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Sultandağı Tabiat Parkı, Afyonkarahisar’ın en yeni Tabiat Parklarından bir tanesidir. 2020 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilen Sultandağı Tabiat Parkı’nın projeleri ve vaziyet planı hazırlanma aşamasındadır. 97 hektarlık büyük bir alana sahip olan Sultandağı Tabiat Parkı, günümüzde halen devlet ormanı statüsünde yer almaktadır. Sultandağı Tabiat Parkı sahasında; karaçam, katran ardıcı ve laden türlerinin kapladığı harika bir orman manzarası bulunmaktadır. Ayrıca Sultandağı Tabiat Parkı sahasında yapılan araştırmalar ve çalışmalarda; yaban domuzu, tilki, tavşan, çakal, şahin, karga, atmaca ve çeşitli canlılarında yaşam sürdüğü gözlemlenmiştir. Sultandağı Tabiat Parkı’nda kamp ve piknik gibi aktiviteler için henüz uygun tesis ve imkanlar bulunmamaktadır. Sultandağı Tabiat Parkı’nda yapılması düşünülen tesis ve imkanların hazırlanarak ziyaretçilerin kullanımına açılacağı ifade edilmektedir. Ancak günümüzde, doğa yürüyüşü ve imkanlar olmadan kamp ile piknik yapmak isteyenler, Sultandağı Tabiat Parkı’nı ziyaret ederek günlerini değerlendirebilmektedirler. Peki, Sultandağı Tabiat Parkı nerede ve nasıl gidilir? İşte tüm detaylar.

Sultandağı Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Sultandağı Tabiat Parkı, Afyonkarahisar ilinin Sultandağı ilçesine bağlı Kurtini mevkiinde yer almaktadır. Sultandağı Tabiat Parkı’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamasından dolayı, kendi araçlarınız ile Sultandağı Tabiat Parkı’na ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Ayrıca Sultandağı Tabiat Parkı, henüz internet üzerinde hiçbir harita kaydında yer almamaktadır. Bu yüzden Sultandağı ilçesi üzerinden Kurtini mevkiini takip ederek Sultandağı Tabiat Parkı’na ulaşım sağlanabilmektedir.

Ayrıca alt kısımda sizlerle paylaştığımız Sultandağı Tabiat Parkı konum bilgisi de yine aynı şekilde Sultandağı ilçesinin konum bilgisidir.

Sultandağı Tabiat Parkı’nın sınırları içerisinde yer aldığı, Sultandağı ilçesine giderek, Kurtini mevkiine giden yolu takip ederek Sultandağı Tabiat Parkı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sultandağı Tabiat Parkı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/mkq5ayoEWHEvdcFD7
Sultandağı Tabiat Parkı Güncel İletişim Bilgisi: 0272 215 40 16

Sultandağı Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?Pin
Sultandağı Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


2