Sivas Kamp Alanları

Gölleri, vadileri ve şelaleleri ile adından sıkça söz ettiren Sivas’ta kamp ve piknik yapabileceğiniz pek çok bölge bulunmaktadır. İsterseniz kendi aracınızla, isterseniz de toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Sivas kamp alanları listesini sizler için paylaştık. Hem ücretli ve hem de ücretsiz kamp yapmak isteyen, doğa severlerin taleplerine karşılık vermesi kapsamında; Sivas ücretli kamp alanları ve Sivas ücretsiz kamp alanları listesini derledik. İşte Sivas kamp alanları ve kamp alanları hakkında genel bilgiler…

Karşıyaka Tabiat Parkı Kamp Alanı

Suşehri’ne bağlı Tepeardı mevkiinde yer alan Karşıyaka Tabiat Parkı sizleri bekliyor. Zara – Suşehri yolu üzerinden servislerle ve Suşehri – Karşıyaka servisleri ile ulaşım sağlayabileceğiniz Karşıyaka Tabiat Parkı’nda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tuvalet, oyun alanı, lokanta ve çeşme imkanı bulunan Karşıyaka Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir. Tabiat Parkı’nda çadır kampı ve karavan kampı yapacak doğa severlerin, yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Yakın alanda lokanta var ancak isteklerinize karşılık veremeyebilir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/8EX5uTQGZCyLmpr27
İletişim bilgisi: 03122075000

Karşıyaka Tabiat Parkı Kamp AlanıPin
Karşıyaka Tabiat Parkı Kamp Alanı

Gökpınar Gölü Kamp Alanı

Sivas’ın en meşhur kamp alanlarından bir tanesi olan Gökpınar Gölü, Gürün ilçesinde yer almaktadır. Gürün ilçe merkezinden servislerle ulaşım sağlayabileceğiniz Gökpınar Gölü çevresinde kamp yapılabilecek uygun alanlar bulunmaktadır. Gökpınar Gölü; yüzme, dalış, su altı sporları ve su altı fotoğrafçılığı aktiviteler için de oldukça uygundur. Gökpınar Gölü çevresinde tuvalet, restoran, mescit, büfe, market, elektrik ve oturma alanı imkanları bulunmaktadır. Ayrıca Gökpınar Gölü’nde deniz bisiklet ile gezinti yapabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/NVSQgtaGcVGTHWET7
İletişim bilgisi: 05354848858

Gökpınar Gölü Kamp AlanıPin
Gökpınar Gölü Kamp Alanı

Eğriçimen Yaylası Kamp Alanı

Eğriçimen Yaylası, Koyulhisar’a bağlı Subaşı mevkiinde yer almaktadır. Eğriçimen Yaylası’nın bulunduğu alanda, Eğriçimen Yayla Göleti’de yer almaktadır. Göl kıyısında veya yaylanın ormanlık alanlarında çadır kampı ya da karavan kampı yapabilirsiniz. Eğriçimen Yaylası’nda yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz alanlar kısıtlıdır. Bu yüzden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınıza alıp yola çıkmanız sağlıklı olacaktır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım yoktur ancak, Koyulhisar – Subaşı arası servisler ile Subaşı’na gelip, yürüyerek yaylaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/SKvootj3vB1rj8h29

Eğriçimen Yaylası Kamp AlanıPin
Eğriçimen Yaylası Kamp Alanı

Sızır Şelalesi Kamp Alanı

Gemerek’e bağlı Sızır mevkiinde yer alan Sızır Şelalesi sizleri bekliyor. Sızır Şelalesi’ne gitmek için kendi aracınızı kullanmanız gerekmektedir. Sızır Şelalesi’ne toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak mümkün değildir. Sızır Şelalesi’nin döküldüğü alanda olta balıkçılığı yapmak mümkündür. Sızır Şelalesi’ne yakın konumda yer alan çay bahçesi ve restoran işletmesi vardır. Tuvalet, elektrik ve sıcak su gibi temel ihtiyaçlarınızı söz konusu işletmelerden temin edebilirsiniz. Sızır Şelalesi’nde buz gibi serin su sizleri bekliyor. Sıcak yaz günlerinde kaçamak yapmayı unutmayın…

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/QptiGJECRytWTK7y7

Sızır Şelalesi Kamp AlanıPin
Sızır Şelalesi Kamp Alanı

Serpincik Göleti Kamp Alanı

Sivas merkeze bağlı Serpincik mevkiinde yer alan Serpincik Göleti’nde çadır kampı, piknik, günübirlik gezi ve karavan kampı yapılabilir. Şehir merkezine yakın olmasından dolayı yoğun olarak ziyaret edilen Serpincik Göleti’nde göl manzaralı kamp yapmak isterseniz, geç kalmadan yola çıkmanızı öneriyoruz. Serpincik Göleti’nde kamp ve piknik yapacaksanız; tuvalet, elektrik, duş ve sıcak su imkanlarının bulunmadığını hatırlatmak isteriz. Bu yüzden hazırlığınızı yapıp yola çıkmış olmanız sağlıklı olacaktır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/kkrimNXNUhjH1ZKw6

Serpincik Göleti Kamp AlanıPin
Serpincik Göleti Kamp Alanı

Tödürge Gölü Kamp Alanı

Sivas – Erzincan yolu üzerinde yer alan ve Zara’nın Canova – Tödürge mevkiinin tam ortasında bulunan Tödürge Gölü sizleri bekliyor. Tödürge Gölü çevresinde; yiyecek ve içecek ihtiyacınızı giderebileceğiniz işletme bulunmaktadır. Elektrik ve tuvalet ihtiyacınızı da söz konusu tesiste giderebilirsiniz. Tödürge Gölü’nün etrafında kuşları gözlemlemekte mümkündür. Rengarenk kuşlar, Tödürge Gölü’nü ziyaret etmektedir. Tödürge Gölü kıyısı çadır ve karavan kampı için uygundur. Toplu taşıma ile ulaşım sağlayacaklar, Sivas – Erzincan yolu üzerinde hizmet veren servislere binip, Tödürge mevkiinde inip, yürüyerek göle ulaşabilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/Zq523tBJhmY5fqt88

Tödürge Gölü Kamp AlanıPin
Tödürge Gölü Kamp Alanı

Koyunkaya Mesire Alanı Ve Kamp Alanı

İmranlı ilçesinde yer alan Koyunkaya mesire alanı ve kamp alanına toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Koyunkaya Köyü sınırları içerisinde yer alan mesire alanında ağaçlar ile çevrili nezih bir ortamda kamp yapabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, elektrik, sıcak su, market ve restoran imkanları bulunmamaktadır. Bu yüzden hazırlığınızı yaparak yola çıkmanız yararlı olacaktır. Dileyenler köyde yaşam süren köy halkından yardım talep edebilirler. Köy içerisinde; bakkal, manav, mescit ve büfe imkanları bulunmaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/i3aWQeTgAqGvV43y9

Koyunkaya Mesire Alanı Ve Kamp AlanıPin
Koyunkaya Mesire Alanı Ve Kamp Alanı

Çat Ormanları Kamp Ala

Gemerek’e bağlı Kömürkaya Köyü’nün Çat mevkiinde yer alan Çat Ormanları’nın doğası ve ferahlığı arasında harika bir kamp deneyimleyebilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamayan Çat Ormanları’nda ağaçlar arasında ferah bir kamp yapabilirsiniz. Çat Ormanları’nda kamp yapacaksanız, temel ihtiyaç malzemelerinizi ve kamp ekipmanlarınızı yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Çünkü Çat Ormanları’nın bulunduğu alanda tesis ve işletme bulunmamaktadır. Tamamen doğa ile iç içe olabileceğiniz Çat Ormanları’nda huzurlu bir kamp sizleri bekliyor. Ayrıca Çat Ormanları’nda bisiklet turu ve trekking turu yapabileceğiniz uygun parkur noktaları da bulunmaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/DyPeDQxQsq9KBoFv6

Çat Ormanları Kamp AlanıPin
Çat Ormanları Kamp Alanı

Şuğul Vadisi Kamp Alanı

Gürün’de yer alan Şuğul Vadisi harika bir manzaraya sahiptir. Trekking, tırmanış, dağcılık, manzara seyri ve fotoğrafçılık aktiviteleri gerçekleştirmek için uygun olan Şuğul Vadisi’nde doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Şuğul Vadisi çadır kampı için uygundur. Şuğul Vadisi içerisinde kamp yapılacak uygun alan yoktur ancak Şuğul Vadisi çevresinde rahatlıkla kamp yapabileceğiniz bölgeler vardır. Yiyeceğinizi, kamp ekipmanlarınızı ve temel ihtiyaç ekipmanlarınızı yanınıza alarak yola çıkmanız gerekmektedir. Herhangi bir tesis ya da işletme bulunmamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/fP4vTefGQfD5jKTa8

Şuğul Vadisi Kamp AlanıPin
Şuğul Vadisi Kamp Alanı

Hafik Gölü Kamp Alanı

Hafik’de yer alan Hafik Gölü çevresinde çadır kampı, piknik ve karavan kampı yapılabilecek uygun alanlar bulunmaktadır. Hafik Gölü’ne Hafik merkezinden taksi ile ya da servisler ile ulaşım sağlanabilir. Hafik Gölü’nde kanonuz ile kano turu yapabilir ve kıyı tarafında yer alan sandallar ile gezebilirsiniz. Tuvalet, elektrik, su, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı; Hafik Gölü kıyısında hizmet veren restoran ve kafelerden temin edebilirsiniz. Dileyenler yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirebilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/LxyoMp6P7ncMaQX27

Hafik Gölü Kamp AlanıPin
Hafik Gölü Kamp Alanı

Dipsiz Göl Kamp Alanı

Zara ilçesine bağlı Dipsizgöl Köyü içerisinde yer alan Dipsizgöl’de kamp yapılabilir. Göl ufak olmasına rağmen güzel bir manzaraya sahiptir. Kamp için yeterli imkanlar yok. Oturup mangal yakabileceğiniz ya da gölge alanlarda dinlenmek isteyebileceğiniz alanlar yok. Restoran, kafe ve market gibi imkanlarda yok. Bu yüzden hazırlıklı gitmekte fayda var. Tuvalet, elektrik ve su ihtiyacınız için de hazırlıklı gitmenizde fayda var. Kısacası Dipsizgöl’de kamp ve piknik yapacak olan herkesin, ekipman ve temel ihtiyaçlarını yanlarında getirmeleri şart. Dipsizgöl’e gitmek için toplu taşıma araçları kullanamıyorsunuz. Böyle bir imkan söz konusu değil. Sadece kendi aracınızı kullanmanız gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/TexdqQMrUyxbANwe8

Dipsiz Göl Kamp AlanıPin
Dipsiz Göl Kamp Alanı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1