Mayıs 5, 2021

Sazlıca Plajı Özellikleri – Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Sazlıca Plajı Özellikleri - Nerede Ve Nasıl Gidilir?

İzmir’de bulunan plajlar arasında, en çok ziyaret edilen plajlardan olan, Sazlıca Plajı ile ilgili merak edilenleri paylaştık. İzmir, Foça‘da yer alan Sazlıca Plajı özellikleri, kamp alanı, konaklama ve ücret bilgileri ile ilgili tüm merak edilenlere blogumuzda yanıt verdik. Yerli ve yabancı çok sayıda kişinin ziyaret ettiği Sazlıca Plajı, İzmir şehir merkezine de yakın olmasından dolayı yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Denize rahatça girebileceğiniz, çeşitli plaj oyunları oynayabileceğiniz, trekking, fotoğrafçılık ve kamp deneyimleyebileceğiniz Sazlıca Plajı sizleri bekliyor…

Sazlıca Plajı Nerede? – Nasıl Gidilir?

Sazlıca Plajı, İzmir şehir merkezine 81 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İzmir şehir merkezinden 1 saat 15 dakika sürecek yolculuk ile ulaşım sağlamak mümkündür. Sazlıca Plajı’nın Foça merkezi ile arası ise; 14,3 kilometredir. Foça merkezden yola çıkıldığında, yapılacak yolculuk 20 dakika sürecektir. Foça’dan yola çıktığınızda, Yeni Foça güzergahına gitmeniz gerekiyor. Foça Saklı Cennet – Foça Sazlıca Plajı tabelalarını takip ederek, kolayca ulaşabilirsiniz. Sazlıca Plajı, Oruç Reis Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Aracı olan doğa severler için detaylı konum bilgisi paylaştık. İçeriğimizin alt kısmında Google Haritalar bağlantısına ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma aracı kullanacak misafirler, Eski Foça ve Yeni Foça’ya giden servislere binerek kolayca ulaşabilirler. Yeni Foça ve Foça arasında yer alan Sazlıca Plajı’na giden servislere bindiğinizde, plajda ineceğinizi söylerseniz yardımcı olacaklardır.

Sazlıca Plajı Nerede? - Nasıl Gidilir?
Sazlıca Plajı Nerede? – Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Sazlıca Plajı Özellikleri

İzmir plajları arasında en çok ziyaret edilen plajlardan olan Sazlıca Plajı, günübirlik ziyaret ve konaklamalı tatil için uygundur. Sazlıca Plajı’nın olduğu alanda büyüklü küçüklü üç farklı plaj bulunmaktadır. Denizi temiz ve berrak olan Sazlıca Plajı’nın suyu ise oldukça soğuktur. Sıcak yaz günlerinde ferahlık arıyorsanız mutlaka tercih etmelisiniz. Sazlıca Plajı derin bir denize sahiptir. Deniz kestanesinin yoğunlukta olduğu bölgelerde, deniz ayakkabısı giymenizi öneriyoruz. Ayrıca dalış yapmak isterseniz, plaj alanında hizmet veren dalış kulüplerinden yardım alabilirsiniz.

Yaz sezonunda ve İlkbahar aylarında girebileceğiniz denize sahip olan Sazlıca Plajı sosyal imkanlar açısından oldukça verimlidir. Sazlıca Plajı ve bölgesinde; otel, pansiyon, apart ve kamp alanı bulunmaktadır. Ayrıca yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz restoran, bar ve kafelerde bulunmaktadır.

Sazlıca Plajı Özellikleri
Sazlıca Plajı Özellikleri

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Sazlıca Plajı Konaklama İmkanları

Sazlıca Plajı’nda konaklamalı tatil yapmak isteyenler, daha çok kamping alanlarını tercih ediyorlar. Otel ve pansiyon işletmelerinin kalabalık olması, doğa severlerin tercihini kamp alanlarından olmasına imkan sağlıyor. Sazlıca Plajı’nın çeşitli noktalarında kamping alanları bulunmaktadır. Çadırlı kampçılık ve karavanlı kampçılık mümkündür. Dileyen misafirler; pansiyon, apart ve otel işletmelerini tercih edebilirler. Plaja sıfır kamp yapacak misafirler, ücretsiz alanlarda “kamp yapmanın yasaklandığı” dönemlerde cezai işlemlere maruz kalabilirler. Ancak denize sıfır hizmet veren kamping alanlarında “denize sıfır kamp” yapmak serbesttir.

Sazlıca Plajı Konaklama İmkanları
Sazlıca Plajı Konaklama İmkanları

Sazlıca Plajı Ücretleri

Sazlıca Plajı piknik yapmak için de uygundur. Plaj alanının çoğu bölgesinde piknik yapan ziyaretçilere denk gelebilirsiniz. Sazlıca Plajı’nın bazı bölgelerinde; tuvalet, soyunma kabini ve duş alanı bulunmaktadır. Sazlıca Plajı’na girişler ücretsizdir. Sazlıca Plajı’nın bazı bölgelerinde ücretsiz tatil yapmak mümkündür. Ancak bazı bölgeler işletmelere aittir. Söz konusu işletmelere ait alanlarda denize girmek isterseniz, işletmeler tarafından talep edilen ücretleri ödemeniz gerekecektir. İşletmelerin şezlong, şemsiye ve minder imkanı da bulunmaktadır. Dileyen misafirler, kendilerine ait şezlong ve şemsiye ile tatil yapabilirler.

Sazlıca Plajı Ücretleri
Sazlıca Plajı Ücretleri

Sazlıca Plajı İletişim Ve Konum Bilgisi

  • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
  • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
  • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
  • Adres: https://goo.gl/maps/EZTdET3dh5YGJoK56
Daha önce Sazlıca Plajı’nda tatil yapmış olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.