Haziran 27, 2022

Şavşat Kamp Alanları

Şavşat Kamp Alanları

Şavşat, Artvin ilinin bir ilçesidir. Şavşat’ın ismi Gürcüce Şavşeti’den gelmektedir. Şavşat, tarihsel Şavşeti bölgesinin yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Şavşat ilçesi; Doğu taraftan Ardahan il merkezi ile Hanak ilçesi ile Kuzeydoğu taraftan Posof ilçesi ile Güney ve Güneybatı taraftan Ardanuç ile Batı taraftan Artvin merkez ve Borçka ilçesi ile çevrili iken Kuzey taraftan ise Gürcistan’a sınırı bulunmaktadır. 950 rakıma sahip olan Şavşat ilçesi, Türkiye’nin en güzel ilçelerinden bir tanesidir. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak Şavşat kamp alanları ile ilgili detayları paylaştık. Şavşat ücretli kamp alanları ve Şavşat ücretsiz kamp alanları sizleri bekliyor. İşte birbirinden güzel Şavşat karavan kamp alanları ve Şavşat çadır kamp alanları listesi…

ARTVİN KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ARTVİN BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Karagöl Sahara Milli Parkı Kamp Alanı

Karagöl Sahara Milli Parkı, Artvin’in Şavşat ilçesinde yer almaktadır. Ülkemizde mutlaka gezip görülmesi gereken bölgelerden bir tanesi olan Karagöl Sahara Milli Parkı; kamp ve otel tatili için uygundur. Dileyenler günübirlik gezi, fotoğrafçılık, doğa yürüyüşü ve manzara seyri için de ziyaret edebilirler. Çeşme, otel işletmesi, tuvalet, yürüyüş parkuru, hizmet binası, otopark, büfe, dere, kameriyeler, lokanta, mescit, güvenlik noktaları, manzara seyir alanı, iskele ve oturma alanları bulunmaktadır. Ateş yakmak yasaktır. Çadır kampı, karavan kampı veya otel odası kiralaması yaparak Karagöl Sahara Milli Parkı’nı keşfedebilirsiniz.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/GS8camgJV8NmGknG8
İletişim Bilgisi: 0466 531 20 29 (Otel işletmesinin iletişim numarasıdır)

Karagöl Sahara Milli Parkı Kamp Alanı
Karagöl Sahara Milli Parkı Kamp Alanı

Boğa Gölü Kamp Alanı

Şavşat ilçesinin Pınarlı mevkiinde yer alan Boğa Gölü, Gürcistan ülke sınırına çok yakın mesafede bulunmaktadır. Boğa Gölü; göller bölgesi ve Arsiyan Yaylası’nın bulunduğu alanda yer almaktadır. Herhangi bir işletme ve sosyal imkanın mevcut olmadığı Boğa Gölü çevresinde; doğa yürüyüşü yapabilir ya da çadır kurarak kamp deneyimleyebilirsiniz. Toplu taşıma aracı ile ulaşım sağlanamamaktadır. Ayrıca araçlarla da belirli bir noktaya kadar ulaşılabilmektedir ve geriye kalan yolda sadece trekking yapmak gerekmektedir. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz durumunda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/V7QkUqtrEiCYR6Cf7

Boğa Gölü Kamp Alanı
Boğa Gölü Kamp Alanı

Çimli Göl Yüzen Adalar Kamp Alanı

Doğu Karadeniz’in keşfedilmeyi bekleyen harika bir bölgesi olan Çimli Göl Yüzen Adalar sizleri bekliyor. Şavşat ilçesi sınırları içerisinde bulunan Çimli Göl Yüzen Adalar, Artvin’de mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölgelerin başında yer almaktadır. Göller bölgesi ve Arsiyan Yaylası’nın bulunduğu bölgede bulunan Çimli Göl Yüzen Adalar çevresinde; kamp, fotoğrafçılık, doğa yürüyüşü, dağcılık, yabani hayat gözlemciliği ve manzara fotoğrafçılığı aktiviteleri yapılabilir. Zaman zaman rehberler eşliğinde çadır kampı da yapılmaktadır. Herhangi bir işletme ve tesis mevcut değildir. Araç ulaşımı bulunmamasından dolayı trekkinng yaparak ulaşım sağlanmaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/uVtBPNJpjo5UmPpJ6

Çimli Göl Yüzen Adalar Kamp Alanı
Çimli Göl Yüzen Adalar Kamp Alanı

Arsiyan Yaylası Kamp Alanı

Arsiyan Yaylası, Artvin’in Şavşat illçesine bağlı Demirkapı mevkiinde bulunmaktadır. Göller bölgesinde yer alan Arsiyan Yaylası, yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Dağcılık, çadır kampı, doğa yürüyüşü, manzara seyri ve fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Araç ile belirli bir noktaya kadar ulaşım sağlanabilen Arsiyan Yaylası’na trekking yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız. Herhangi bir işletme ve tesis yoktur.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/x27u4H7wg88LPbUM9

Arsiyan Yaylası Kamp Alanı
Arsiyan Yaylası Kamp Alanı

Şırata Gölleri Kamp Alanı

Şırata Gölleri, Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Pınarlı mevkiinde bulunmaktadır. Göller bölgesinde yer alan Şırata Gölleri çevresi; dağcılık, çadır kampı, manzara seyri, fotoğrafçılık ve doğa yürüyüşü yapmak mümkündür. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak mümkün değildir. Ayrıca araç ile belirli bir noktaya kadar gidiyorsunuz ve geriye kalan yolu yürümeniz gerekmektedir. Yiyecek ve ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/vTzW6FQBoqQBNPmv9

Şırata Gölleri Kamp Alanı
Şırata Gölleri Kamp Alanı

Balık Gölü Kamp Alanı

Balık Gölü, Şavşat’a bağlı Pınarlı mevkiinde bulunmaktadır. Karavan kampı, piknik ve çadır kampı yapmak mümkündür. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Kendi aracınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Balık Gölü’nde aile tarafından işletilen ufak bir işletme var ancak her dönem orada olmuyorlar. Bu yüzden yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. 1200 rakımda yer alan Balık Gölü’ne girişler ücretlidir. Ücret işletmeye verilmektedir. Ancak işletme her sezon orada değildir. Zaman zaman ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Ateş yakmak yasaktır. Güzel bir doğa manzarası eşliğinde huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/vdsnNi76UpBU3tcCA

Balık Gölü Kamp Alanı
Balık Gölü Kamp Alanı

Sahara Yaylası Kamp Alanı

Sahara Yaylası, Artvin il merkezine 85 kilometre mesafede yer almaktadır. Karagöl Sahara Milli Parkı’na da yakın mesafede bulunmaktadır. Çadır kampı, piknik ve karavan kampı için tercih edilmektedir. Sahara Yaylası çevresinde kafe ve restoran mevcuttur. Ancak siz yine de gıda malzemelerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız. Sahara Yaylası’nda birkaç yayla evi de bulunmaktadır. Toplu ulaşım araçları ile ulaşım sağlamak mümkün değil ancak Sahara Yaylası’na giden araçlara otostop çekebilir ya da kendi aracınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Sahara Yaylası’na girişte herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/fHdCkELH3zzwoNoB6

Sahara Yaylası Kamp Alanı
Sahara Yaylası Kamp Alanı

Kız Gölü Kamp Alanı

Ardahan – Artvin il sınırına yakın mesafede bulunan Kız Gölü, göller bölgesinde yer alan göllerden bir tanesidir. Sadece çadır kampı için uygun olan Kız Gölü çevresinde güzel bir kamp deneyimleyebilirsiniz. Trekking, fotoğrafçılık ve manzara seyri aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Kız Gölü çevresinde herhangi bir işletme ve sosyal imkandan söz etmek mümkün değildir. Hazırlık yapmadan gitmemek gerekiyor. Yürüyüş parkuru olarak zorlu bir süreç sizi beklemektedir.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/61fhKm6DgY2scpQy9

Kız Gölü Kamp Alanı
Kız Gölü Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Daha önce Şavşat kamp alanları listemiz içerisinde bulunan kamp yerlerinde kamp deneyimlemiş okurlarımızın deneyimlerini YORUM GÖNDER ekranı üzerinden ya da iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın…


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.