Şarköy Plajları Ve Koyları 2024 Listesi – Şarköy’de Denize Girilecek Yerler 2024 Listesi

Tekirdağ’ın Güneybatı tarafında yer alan Şarköy, Tekirdağ’ın bir ilçesidir. Marmara Denizi kıyısına kurulu olan Şarköy ilçesinde; Hoşköy ve Mürefte yaygın olarak ziyaret edilmektedir. 60 kilometre uzunluğunda sahil şeridine de sahip olan Şarköy’de plajlar ve koylar çeşitli dönemlerde Mavi Bayrak ödülü de kazanmıştır. Bizde sitemizde; daha önce keşfedilmiş ve keşfedilmesini önerdiğimiz, Şarköy plajları ve koyları 2024 listesi hakkında bilgiler sunduk. Özellikle; Şarköy’de doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz plaj ve koylar hakkında merak ettiklerinize sitemiz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Şarköy’de denize girilecek yerler 2024 listesi ve plajlar hakkında merak ettiklerinizi YORUM kısmında belirtmeyi unutmayınız. İşte Şarköy ücretsiz plajları 2024 listesi ve Şarköy ücretli plajları 2024 listesi rehber blogumuz.

TEKİRDAĞ KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

TEKİRDAĞ BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ŞARKÖY KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Şarköy Halk Plajı

Şarköy plajları ve koyları 2024 listesi ve Şarköy’de denize girilecek yerler 2024 listesi içerisinde ilk sırada yer alan plaj; Şarköy Halk Plajı’dır. Şarköy Halk Plajı, Şarköy merkezinde yer almasından dolayı; yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Ücretsiz bir plaj olan Şarköy Halk Plajı’nda şemsiye ve şezlong kiralaması yapabileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Şarköy Halk Plajı’nda şezlong ve şemsiye kiralaması için ortalama 150 TL ile 250 TL civarında ücret istenmektedir. Şarköy Halk Plajı’nda denizin ilk 1,5 ile 2 metresi taşlık zemin olmasından dolayı deniz ayakkabısı kullanılması gerekmektedir. Deniz, 1,5 ile 2 metre sonra tamamen kum yapısına sahip olmasından dolayı; eşsiz bir konfor sağlayacaktır. Deniz suyu çok soğuk olan Şarköy Halk Plajı’nda temiz bir deniz keyfi yapabilirsiniz. Belirli dönemlerde dalgalı olabilen Şarköy Halk Plajı çevresinde; restoran, kafe, market, konaklama tesisi ve çeşitli işletmeler de hizmet vermektedir.

Şarköy Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://maps.app.goo.gl/pLfug9Wvo3kfR8au5

Şarköy Halk PlajıPin
Şarköy Halk Plajı

Mürefte Sahili

Mürefte Sahili, Şarköy ilçesinin Mürefte mevkiinde yer almaktadır. Mürefte Sahili’nin çevresinde; konaklama tesisi, restoran, kafe, market ve şarap evleri bulunmaktadır. Ücretsiz bir plaj olan Mürefte Sahili’nde daha çok manzara için keyifle vakit geçirebilirsiniz. Piknik yapıp, manzarayı izleyebileceğiniz Mürefte Sahili’nde güzel fotoğraflar da çekerek, anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Sahil kısmı ve iskelesi oldukça güzel olan Mürefte Sahili’nde taşlık zemin hakim olmasından dolayı dikkat etmek gerekmektedir. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz halinde, keyifle vakit geçirebilirsiniz. Oldukça sakin ve sessiz olan Mürefte Sahili’ni keşfetmeyi unutmayın.

Mürefte Sahili Güncel Konum Bilgisi: https://maps.app.goo.gl/7xy9YC5nVuhmFQxw6

Mürefte SahiliPin
Mürefte Sahili

Mürefte Halk Plajı

Şarköy plajları ve koyları 2024 listesi ve Şarköy’de denize girilecek yerler 2024 listesi içerisinde yer alan Mürefte Halk Plajı; Şarköy’ün Mürefte mevkiinde bulunur. Mürefte Halk Plajı’nda denize girilen alanlar ile beraber 2 – 3 metre boyunca taşlık zemin hakim olurken, 3 metre sonra kum zemin başlamaktadır. Deniz ayakkabısı giyilmesi gereken Mürefte Halk Plajı, ücretsizdir. Denizi temiz olan Mürefte Halk Plajı’nda zaman, zaman dalga olabiliyor ancak ziyaret ettiğiniz döneme bağlı olarak bu durum değişebilir. Soyunma kabini, tuvalet ve duş imkanları da bulunan Mürefte Halk Plajı’nda; şarap evleri ve rıhtım eşliğinde keyifli bir Trakya turu yapabilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürebilirsiniz. Dilerseniz; Mürefte Halk Plajı çevresinde hizmet veren; restoran, konaklama tesisi, kafe, çay bahçesi, şarap evi, market ve büfe gibi imkanlardan da faydalanabilirsiniz.

Mürefte Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://maps.app.goo.gl/zUKP6MM98NSoy3cL7

Mürefte Halk PlajıPin
Mürefte Halk Plajı

Teski Aile Parkı

Şarköy plajları ve koyları 2024 listesi ve Şarköy’de denize girilecek yerler 2024 listesi içerisinde son sırada yer alan plaj; Teski Aile Parkı’dır. Mürefte – Barbaros yolu üzerinde ve Uçmakdere’ye çok yakın lokasyonda yer alan Teski Aile Parkı, ücretsiz sakin bir lokasyon arayan misafirleri ağırlamaktadır. Asırlık çınar ağaçları bulunan Teski Aile Parkı’nda piknik masaları ve tuvalet imkanı da vardır. Denize sıfır lokasyona sahip olan Teski Aile Parkı, denize girmek isteyenler için de tercih nedeni olacaktır. Uçmakdere’nin hemen yanı başında bulunduğu Teski Aile Parkı’na giderken; yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız. Orman ve deniz ikilisi eşliğinde huzurlu bir deneyim sizleri bekliyor.

Teski Aile Parkı Güncel Konum Bilgisi: https://maps.app.goo.gl/mFTn3YLe4653raz97

Teski Aile ParkıPin
Teski Aile Parkı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1