Sarımsaklı Barajı Kamp Alanı- Kayseri

Sarımsaklı Barajı Kamp Alanı- Kayseri


Kayseri ücretsiz kamp alanlarının başında yer alan Sarımsaklı Barajı kamp alanı, çadır kampı ve karavan kampı için uygundur. Kayseri‘nin en eski barajı olma özelliğine sahip olan baraj, suların çekilmesinden dolayı eski görünümünü kaybetmiş olsa bile yine de doğallığından ödün vermiyor. Baraj manzarası ve ağaçlar arasında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sarımsaklı Barajı mesire alanı içerisinde herhangi bir sosyal tesis bulunmuyor ancak tuvalet var. Çadırlarınızı barajın yanında yer alan ağaçlıklar arasına kurabilirsiniz. Mesire alanı kabalık olabilmektedir. Mesire alanında kamp yaparım derseniz, sabah erken saatlerde yola çıkmanız gerekiyor. Öğlen saatlerinde kalabalık oluşabilmektedir. Sarımsaklı Barajı’nda konaklama yapabileceğiniz; bungalov, dağ evi ve pansiyon gibi yapılar bulunmamaktadır. Sadece çadır kampı yapabilirsiniz. Karavan kampı yapacaksanız, mesire alanı içerisinde yer alan bölgeleri tercih edebilirsiniz.

Sarımsaklı Barajı Nerede?- Nasıl Gidilir?

Sarımsaklı Barajı’nın Kayseri şehir merkezine olan uzaklığı, 32,8 kilometredir. Barajın, Sarımsaklı ile arasında olan uzaklığı ise; 10,3 kilometredir. Ancak bu araç mesafesidir. Harita konumundan bakıldığında o kadar uzak olmadığını görebilirsiniz. Kayseri şehir merkezinden yola çıktığınızda, Sarımsaklı’ya gelmeden; Kayseri – Malatya yol ayrımına sapın ve düz devam edin. Bünyan’a giden yol üzerinde sol tarafta Sarımsaklı Barajı’na giden yolu göreceksiniz. Dileyenler Sarımsaklı bölgesini geçtikten sonra ilk yol ayrımından sağa dönerek, Sarımsaklı Barajı mesire alanı ve kamp yerine giden yolu düz devam ederek ulaşım sağlayabilirler. Aracı ile gidecek misafirler için, alt kısımda navigasyon bağlantısını paylaştık.

Sarımsaklı Barajı Nerede?- Nasıl Gidilir?
Sarımsaklı Barajı Nerede?- Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

 Sarımsaklı Barajı Kamp Alanı

Sarımsaklı Barajı kamp alanında çadır kampı yapanlar kadar, günübirlik piknik yapanlarda çoğunluktadır. Mesire alanları kalabalık olabilmektedir. Bu yüzden baraja yakın olan bölgeleri veya ağaçların çoğunlukta olduğu bölgeleri tercih edebilirsiniz. Doğa yürüyüşü, doğa fotoğrafçılığı, barbekü, mangal, piknik, çadırlı kampçılık ve sportif faaliyetler gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı gelirken getirmeyi unutmayın.

 Sarımsaklı Barajı Kamp Alanı
Sarımsaklı Barajı Kamp Alanı

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Sarımsaklı Barajı Kamp Alanı İçerisinde Bulunan İmkanlar

Kayseri kamp alanları denildiğinde akla ilk gelen bölgelerden olan, Sarımsaklı Barajı kamp alanında hiçbir imkan bulunmamaktadır. Mesire alanında ufak bir tuvalet var. Ayrıca Sarımsaklı bölgesinden gelirken, Sarımsaklı Barajı yoluna dönülen noktada birkaç restoran var. Dilerseniz yiyecek ve içecek ihtiyacınızı oradan temin edebilirsiniz. Dilerseniz kamp alanında kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Elektrik, internet, sıcak su ve şemsiye gibi imkanlar da mevcut değil.

Tüm ekipman ve ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Varsa ufak şemsiyelerden getirin, yoksa; gölgelik yerlerde kamp yapmaya çalışın. Yaz sıcağında yoğun güneşe maruz kalabilirsiniz. Kamp alanında ateş yakılmaktadır. Ancak yerde ateş yakılmaması gerekiyor. Mangal veya barbekü yapılabilen yer üstü mangallar, mini tüplü ocaklar veya mutfak tipi tüpleri tercih edebilirsiniz.

Sarımsaklı Barajı Kamp Alanı İçerisinde Bulunan İmkanlar
Sarımsaklı Barajı Kamp Alanı İçerisinde Bulunan İmkanlar

Sarımsaklı Barajı’nda Yapabileceğiniz Aktiviteler

 • Hamak keyfi
 • Piknik
 • Çadır kampı
 • Doğa yürüyüşü
 • Sportif aktiviteler
 • Doğa fotoğrafçılığı
 • Olta balıkçılığı
 • Masa ve kağıt oyunları
 • Semaver keyfi
 • Mangal keyfi
 • Barbekü keyfi
 • Kitap okuma keyfi
Sarımsaklı Barajı'nda Yapabileceğiniz Aktiviteler
Sarımsaklı Barajı’nda Yapabileceğiniz Aktiviteler

Sarımsaklı Barajı Adres Bilgileri

 • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
 • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
 • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
 • Adres: https://goo.gl/maps/hC8GfXFDoyhifEMx7
Sarımsaklı Barajı’nda piknik veya kamp yapmış olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


TAVSİYELERİMİZ

İkizler Camping- Ordu

İkizler Camping- Ordu

Denize sıfır çadır kampı ve karavan kampı yapabileceğiniz, İkizler Camping işletmesi hakkında merak edilenleri paylaştık...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.