Mayıs 5, 2021

Sarıgerme Plajı Nerede? – Özellikleri Ve Konaklama

Sarıgerme Plajı Nerede? - Özellikleri Ve Konaklama

Havaların ısınması ve yaz sezonunun açılmasıyla beraber yoğunluk oluşacak plajları sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Ülkemizin en değerli plajları arasında bulunan, Sarıgerme Plajı ile ilgili merak edilenleri paylaştık. Pek çok doğa sever tarafından merak edilen; Sarıgerme Plajı nerede, özellikleri, konaklama imkanları, ulaşım bilgisi ve ücret bilgisi ile ilgili detaylara blogumuzda yanıt verdik. Sarıgerme Plajı, temiz olmasından dolayı yoğun olarak ziyaret ediliyor. Muğla’nın Ortaca ilçesinde bulunan Sarıgerme Plajı, mavi bayraklı plajlardan bir tanesidir. Altın sarısı renkli kumları ve masmavi denizi ile keyifli bir tatil yapmanıza imkan sağlamaktadır. Ayrıca Sarıgerme Plajı’nın arka tarafları ormanlık alanlardan oluşmaktadır. Gölgelik alan arıyorsanız, ormanlık alanlarda dinlenebilirsiniz…

Sarıgerme Plajı Nerede? – Nasıl Gidilir?

Sarıgerme Plajı, Muğla şehir merkezine 96,7 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Muğla – Akyaka – Köyceğiz – Ortaca güzergahı üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz plaja, kendi aracınız ile gidecekseniz; yapacağınız yolculuk 1 saat 30 dakika sürecektir. Sarıgerme Plajı, Ortaca ilçe merkezine 18,3 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ortaca ilçe merkezinden yapılacak yolculuk, 20 dakika sürecektir. Muğla – Fethiye yolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Sarıgerme Plajı’na toplu taşıma aracıyla ulaşım sağlamak mümkündür. İlk olarak Muğla’dan Ortaca ilçesine giden servislere binmeniz gerekiyor.

Ortaca ilçe merkezinde indikten sonra, Sarıgerme Plajı ve bölgesine giden servislere binmeniz gerekmektedir. Ortaca merkezinde yer alan otobüs duraklarından ve taksi duraklarından servisler ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Kendi aracıyla gidecek ziyaretçiler, alt kısımda paylaştığımız navigasyon bağlantısını kullanarak, kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Sarıgerme Plajı Nerede? - Nasıl Gidilir?
Sarıgerme Plajı Nerede? – Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Sarıgerme Plajı Özellikleri

Ortaca ilçesinin Sarıgerme Köyü sınırlarında yer alan Sarıgerme Plajı, Dalaman ilçesine daha yakındır. Bu yüzden, Dalaman Sarıgerme Plajı olarak isimlendirilmiştir. Bazı konumlarda Dalaman Sarıgerme Plajı yazılmaktadır. 7 kilometre sahil uzunluğu bulunan Sarıgerme Plajı, 100 metre enindedir. Sarıgerme Plajı halk plajı olarak bilinir. Ancak, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylanmış, SARDEÇ (Sarıgerme Çevre Eğitim Derneği) tarafından plajın işletme yetkisi alınmıştır. Sarıgerme Plajı’nın temizliği ve düzenlemeleri söz konusu derneğe aittir.

Sarıgerme Plajı’nın hemen hemen çoğu bölgesinde can kurtaran bulunmaktadır. Ayrıca dernek tarafından yapılan çalışmalarla beraber, plajın yanında yer alan otoparka kadar araç ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Plaj bölgesinde Kum Zambakları bulunmaktadır. Plajın genel görüntüsünde Kum Zambaklarını görmek mümkündür.

Sarıgerme Plajı’nın plaj alanı altın sarısı kumlarla kaplıdır. Deniz alanının yüz metreye kadar olan alanı sığdır ve bel hizasını geçmemektedir. Bu yüzden, yüzmeye yeni başlayanlar ve çocuklar rahatlıkla yüzebilirler. Ülkemizde yer alan mavi bayraklı plajlardan olan Sarıgerme Plajı, temiz ve sakin olmasından dolayı yoğun olarak ziyaret edilmektedir.

Sarıgerme Plajı Özellikleri
Sarıgerme Plajı Özellikleri

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Sarıgerme Plajı Konaklama İmkanları

Sarıgerme Plajı’nın çoğu bölgesinde; apart, pansiyon ve otel işletmeleri bulunmaktadır. Ailelere, balayı çiftlerine ve bekar misafirlere uygun olarak hazırlanan odalarda rahatlıkla konaklama yapabilirsiniz. Yakın bölgede bungalov ev işletmesi yok ancak kamp alanı bulunmaktadır. Sarıgerme Plajı’nın üst tarafında yer alan ormanlık alanda kamp yapabiliyorsunuz. Ancak, geçtiğimiz dönemde ücretsiz olan kamp alanı, ücretlendirilmiş kamp alanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Kamp alanı içerisinde işletme var. İşletme kamp yapacağınız alanı ve çadır kiralaması yapmanıza imkan sağlıyor. Ayrıca plaj alanının çoğu bölgesinde; restoran, kafe ve plaj malzemesi temin edebileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

Sarıgerme Plajı Konaklama İmkanları
Sarıgerme Plajı Konaklama İmkanları

Sarıgerme Plajı Ücretleri

Sarıgerme Plajı halk plajı olarak bilinmektedir. Ancak SARDEÇ (Sarıgerme Çevre Eğitim Derneği) tarafından plajın işletme yetkisi alınmasıyla beraber ücretli olmuştur. Ayrıca plaj alanının bazı bölgeleri otel işletmelerine aittir. İşletmelere ait özel plaj alanları bulunmaktadır. Araç başı 20 – 30 TL ücret talep edilen Sarıgerme Plajı’nda kişi başı giriş ücreti 5 – 10 TL arası değişmektedir. Ücretlere tuvalet ve duş dahil edilmiştir. Sarıgerme Plajı’nda şezlong ve şemsiye kiralaması yapacaksanız, 20 – 30 TL ücret ödemesi yapmanız gerekecektir.

Sarıgerme Plajı Ücretleri
Sarıgerme Plajı Ücretleri

Sarıgerme Plajı Adres Ve Konum Bilgisi

  • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
  • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
  • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
  • Adres: https://goo.gl/maps/p3jQac8vuh5WPBww7
Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Sarıgerme bölgesinde bulunan Sarıgerme Plajı ile ilgili merak edilenleri derledik. Daha önce Sarıgerme Plajı’nı ziyaret etmiş olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.

Sarıgerme Plajı Adres Ve Konum Bilgisi
Sarıgerme Plajı Adres Ve Konum Bilgisi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.