Eylül 14, 2021

Şanlıurfa Kamp Alanları

Şanlıurfa Kamp Alanları

Şanlıurfa kamp alanları listesini paylaştık. İsterseniz çadır kurabileceğiniz, isterseniz de karavan ile güzel bir deneyim yaşayabileceğiniz, birbirinden güzel Şanlıurfa ücretli kamp alanları ve Şanlıurfa ücretsiz kamp alanları listesini derledik. Şanlıurfa’da aileniz ve arkadaşlarınızla eğlenceli bir kamp yapma planınız var ise; blogumuza göz atmadan yola çıkmamanızı öneriyoruz. İşte Şanlıurfa kamp yerleri

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Halfeti Kamp Alanı

Şanlıurfa denildiği zaman akla ilk gelen bölgelerden olan Halfeti’de kamp, piknik, tekne turu, manzara seyri ve fotoğrafçılık aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Fırat Nehri üzerinde yer alan Halfeti’de sular altında kalan yapıları görebilir tarihi taş evlerin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Kalabalık şehirden kaçıp, sessiz ve sakin bir bölgede vakit geçirmek isterseniz, Halfeti’ye uğramayı unutmayınız. Halfeti çevresi kamp için uygun. Zaten bölge çevresinde sadece kamp yapılmıyor. Tekne turu yapanlar, piknik yapanlar, yakın alanda hizmet veren restoran ve kafelerde çay keyfi yapanlar çoğunlukta. Ulaşımı da oldukça basit. Şanlıurfa kent merkezinden ve Şanlıurfa’nın diğer ilçelerinden Halfeti’ye servisler ile ulaşım sağlanabiliyor. Tuvalet, sıcak su ve gıda gibi temel ihtiyaçlarınızı Halfeti çevresinde hizmet veren tesislerde giderebiliyorsunuz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/vo6qpAd8J4TH8A4RA

Halfeti Kamp Alanı
Halfeti Kamp Alanı

Birecik Kamp Alanı

Fırat Nehri üzerinde yer alan Birecik’de, kıyının her iki tarafı da kamp için uygundur. Ayrıca tuvalet, elektrik, sıcak su, duş ve gıda gibi temel ihtiyaçların giderilebileceği işletmeler de bulunmaktadır. Birecik, Gaziantep – Şanlıurfa arasında olmasından dolayı, her iki şehir güzergahı üzerinden kolayca ulaşılabilir konumdadır. Birecik’de kıyının iki tarafı da çadır kampı ve karavan kampı için uygundur. Dileyenler yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirebilir, dileyenler ise Birecik çevresinde hizmet veren tesislerden faydalanabilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/H7NZDSexr2wmnLM8A

Birecik Kamp Alanı
Birecik Kamp Alanı

Takoran Vadisi Kamp Alanı

Siverek’e bağlı Baki Köyü içerisinde yer alan Takoran Vadisi manzarası ile kendisine büyülemektedir. Şanlıurfa’da kamp yapılabilecek en uygun bölgelerden bir tanesi olan Takoran Vadisi’ne giderseniz, Fırat Nehri’nde tekne turu yapmayı ihmal etmeyiniz. Takoran Vadisi çevresinde çadır kampı yapan pek çok doğa sever bulunmaktadır. Takoran Vadisi’nin çeşitli yerlerinde şelaleler de bulunmaktadır. Takoran Vadisi, kent merkezine ve gürültüye uzak olmasından dolayı oldukça sessiz ve ıssız bir bölgedir. Takoran Vadisi’nde kamp veya piknik yapma düşünceniz var ise; tuvalet, elektrik, duş, çeşme ve sıcak su gibi imkanların bulunmadığını bilmeniz gerekiyor. Baki Köyü’nde bakkal ve büfe var. Dileyenler Divan Köyü’nü de ziyaret edip, gıda ihtiyaçlarını temin edebilirler ancak söz konusu tesisler, ihtiyaçları karşılama konusunda her zaman yeterli olmayabiliyor. Bu yüzden yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi yanınıza alıp, yola çıkmanızı öneriyoruz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/KdS6nUbCBfpVwzZAA

Takoran Vadisi Kamp Alanı
Takoran Vadisi Kamp Alanı

Gölpınar Tabiat Parkı Kamp Alanı

Gölpınar Tabiat Parkı içerisinde; tuvalet, çeşme, büfe, etkinlik alanı, piknik alanı, lokanta, giriş kontrol noktası, oyun parkı ve güvenlik imkanları bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü ve bisiklet turu yapabileceğiniz Gölpınar Tabiat Parkı içerisinde doğa ile iç içe vakit geçirebiliyorsunuz. Gölpınar Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır ancak taksi tutulabilir. Gölpınar Tabiat Parkı, çadır kampı, karavan kampı, günübirlik gezi ve piknik için oldukça uygun bir bölgedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/qNsdcSyPCuk8dUYE7
İletişim bilgisi: 03122075000

Gölpınar Tabiat Parkı Kamp Alanı
Gölpınar Tabiat Parkı Kamp Alanı

Harran Ovası Kamp Alanı

Tarihi geçmişi açısından ülkemizin en değerli bölgelerinden bir tanesi olan Harran Ovası’nda doğa ile iç içe kamp yapılabilir. Harran Ovası, Dünya’da kurulan ilk üniversiteye de ev sahipliği yapmaktadır. Tek Tek Dağları eteğinde yer alan Harran Ovası düz ve geniş olmasıyla bilinir. Öyle ki; Harran Ovası’nın tamamının gezilmesi için birkaç günden fazla konaklama yapılması söz konusudur. Harran Ovası düz bir bölgedir. Bu yüzden çadır kampı, karavan kampı ve piknik için oldukça uygundur. Harran Ovası çevresinde gıda ve çeşitli ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Otostop çekerek veya Harran Ovası’na giden servisler ile Harran Ovası’na kolayca ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/Uv64XpG7jca2xLBCA

Harran Ovası Kamp Alanı
Harran Ovası Kamp Alanı

Bozova Kamp Alanı

Fırat Nehri kıyısına çok yakın konumda yer alan Bozova’da çadır kampı ve karavan kampı yapılabiliyor. Fırat Nehri’ne yakın alanda bulunan düz bölgeler kamp için oldukça uygundur. Fırat Nehri kıyısında kamp yapılması ulaşımı zorlaştırabilir. Bu yüzden mesire alanı da tercih edilebilir. Bozova’da kamp yapacaksanız, yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmenizi öneriyoruz. Dileyenler Bozova çevresinde hizmet veren tesisleri ziyaret edebilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/s878rg7moki5KucQ9

Bozova Kamp Alanı
Bozova Kamp Alanı

Tektek Dağları Milli Parkı Kamp Alanı

19 bin 330 hektarlık büyük bir alana sahip olan Tektek Dağları Milli Parkı arkeolojik kalıntılar açısından adından sıkça söz ettirmektedir. Tektek Dağları Milli Parkı sahası içerisinde; Şuayıp Şehri Harabeleri, Soğtamar Harabeleri ve Senem Mağarası bulunmaktadır. Tektek Dağları Milli Parkı’nın tarihi yapılarının bulunduğu alanda kamp yapılması yasaktır ancak Tektek Dağları Milli Parkı çevresinde yer alan alanlarda kamp ve piknik yapılabiliyor. Tabiat Parkı içerisinde; çeşme, tuvalet, oyun parkı, hizmet binası, kafe, tarihi yapılar, manzara seyir noktası, giriş kontrol noktası, trekking parkuru, kamelya, mescit ve piknik alanı bulunmaktadır. Harran’dan servisler ile Tektek Dağları Milli Parkı’na ulaşım sağlanabilir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/aARdB4Xsu7JERid97
İletişim bilgisi: 03122075000

Tektek Dağları Milli Parkı Kamp Alanı
Tektek Dağları Milli Parkı Kamp Alanı

Atatük Barajı Kamp Alanı

Adıyaman – Şanlıurfa arasında yer alan Atatürk Barajı kıyısı kamp için uygundur. Şanlıurfa – Adıyaman yolu üzerinden ulaşım sağlanabilen Atatürk Barajı’nın kıyı tarafları ve barajı gören tepelerde kamp yapılabiliyor. Tuvalet, elektrik ve yemek anlamında kısıtlı imkanlar bulunan Atatürk Barajı’nda doğa ile iç içe kamp yapmak mümkündür. Gıda ihtiyaçlarınızı, kamp ekipmanlarınızı ve çeşitli ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmeyi unutmayınız…

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/XkTEt9Cqm2vGL3346

Atatük Barajı Kamp Alanı
Atatük Barajı Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Şanlıurfa kamp alanları ile ilgili bilgiler derledik. Şanlıurfa ücretli kamp yerleri ve Şanlıurfa ücretsiz kamp yerleri listesine göz atmanızı öneriyoruz. Şanlıurfa kamp alanları hakkında aklınıza takılan soruları iletisim@kampyerleri.org adresi üzerinden iletebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.