Pratik Kamp Isıtıcısı: Cep Sobası Modelleri Ve Özellikleri

Kamplarda ve outdoor aktivitelerde soğuk hava derecelerinde mücadele etmek oldukça zordur. Özellikle ateş yakılamayan durumlarda mutlaka bir ısıtıcı ile geceyi geçirmek gerekmektedir. Burada da devreye cep sobası gibi pratik kamp ısıtıcısı modelleri girmektedir. Cep sobaları, adından da anlaşılacağı üzere cep içerisinde muhafaza edilerek kullanılmaktadır veya modellerine göre vücudun ısınması için, vücudun herhangi bir bölgesine yapıştırılmadan sadece kıyafet üzerine yapıştırılma işlemi uygulanarak da kullanılabilir. Kamplarda mevsim fark etmeksizin doğa ile iç içe vakit geçirilmesi halinde; akşamları, geceleri ve sabahın erken saatlerinde serin bir hava hakim olmaktadır. Bu yüzden, uzun süreli kamplarda cep sobası kullanmak oldukça pratik ve seri bir ısınma sağlayacaktır. Sizlerde cep sobası modelleri ile ilgili bilgi almak isterseniz, içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

CEP SOBASI NEDİR VE NE İŞE YARAR – DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

CEP SOBASI KULLANIM REHBERİ – DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Cep Sobası Kullanım Alanları

Cep sobası ürünleri; evde, okulda, iş yerlerinde, kamplarda, piknikler de ve outdoor aktivitelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Cep sobalarının belirli bir kullanım alanı olmadığı için, günün her anı her zaman kullanmak mümkün olabilmektedir.

Ortalama 12 saat süren sıcak muhafazı sayesinde, kontrollü şekilde ısınmak ve pratik ısınma sağlanması açısından cep sobası ve vücut sobası ürünleri tercih edilebilir.

Cep Sobası Kullanım AlanlarıPin
Cep Sobası Kullanım Alanları

Cep Sobası Sıcak Tutma Süresi

Cep sobaları ile vücut sobaları aynı kategoride yer alan ürünlerdir.

Gün içerisinde kullanıma başlanması halinde minimum 6 saat ve maksimum 18 saate kadar sıcak tutacaktır.

Model ve boyutlarına göre sıcak tutma süresi de değişkenlik gösterdiği için; bir cep sobası temin etmek istediğiniz de 6 saat, 12 saat ve 18 saat gibi sıcak tutma süresine dikkat etmeniz, size ısınma süresi hakkında bilgi verir.

Cep Sobası Sıcak Tutma SüresiPin
Cep Sobası Sıcak Tutma Süresi

Cep Sobası Ve Vücut Sobası Genel Özellikleri

Vücut sobaları veya cep sobası modelleri; tek paket halinde veya birkaç parça; örneğin 5’li paket veya 10’lu paket gibi farklılık gösteren paket içeriğine göre satılmaktadır.

Kalp şeklinde, kare şeklinde, diktörgen şeklinde veya modele göre ayıcık figürlü gibi farklı model ve seçeneklere de sahip olan cep sobaları; pratik kullanımlarından dolayı tercih edilmektedir.

60 derece sıcaklığa kadar ulaşabilen vücut sobası ve cep sobaları; vücut üzerine yapıştırılmamalıdır ve bu durum önerilmemektedir.

Kullanım olarak; atlet, çorap, tişört, mont veya herhangi bir kıyafet üzerine yapıştırılarak kullanılması gerekmektedir. Doğrudan ten ve cild üzerine yapıştırılması sakıncalıdır.

Cep sobaları ve vücut sobaları; ısıyı içerisinde hapseden jel sıvı yapısına sahiptir. Sıcak su içerisine konularak ısıtılan modelleri de bulunmaktadır.

Bazı modeller üzerinde çıtlatma kısmı da bulunur ve bu çıtlatma işlemi sayesinde ısıtıcı jel çalışmaya başlar. Herhangi bir kesilme veya parçalanma durumu olmadan birkaç defa daha cep sobası kullanılabilir.

Ömrünün tükendiğini düşündüğünüz cep sobası ve vücut sobası modellerini direkt olarak güvenli şekilde muhafaza etmeyi unutmayınız.

CEP SOBASI VE VÜCUT SOBASI HAKKINDA DETAY İÇİN: TIKLAYIN

Cep Sobası Ve Vücut Sobası Genel ÖzellikleriPin
Cep Sobası Ve Vücut Sobası Genel Özellikleri
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1