Pınarlı Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Afyonkarahisar’da doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz Tabiat Parkları listelerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün de sizler için, Pınarlı Tabiat Parkı hakkında en güncel bilgileri paylaştık. 2020 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilen Pınarlı Tabiat Parkı, 239,2 hektarlık büyük bir alana sahiptir. Pınarlı Tabiat Parkı’nın tüm sınırı, Afyonkarahisar iline bağlı Dinar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi arasında geçiş niteliği taşıyan Pınarlı Tabiat Parkı; kızılçam ve karaçam ormanlarına sahiptir. Çayır ve orman ekosisteminin birbirine olan uyumunun gözler önüne serildiği Pınarlı Tabiat Parkı’nda doğanın kalbinde huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Pınarlı Tabiat Parkı sahasında akan Pınarlı kaynağıda içme ve kullanım suyu için tercih edilmektedir. Pınarlı Tabiat Parkı sahasında yapılan tesislerin inşaatları hala devam ediyor ancak günübirlik piknik için tercih edebilirsiniz. Pınarlı Tabiat Parkı’nın inşaat çalışmaları devam etmesi nedeniyle, sosyal tesisler ve sosyal imkanlar şuan aktif değildir. Peki, Pınarlı Tabiat Parkı nerede ve nasıl gidilir? İşte merak edilenler.

Pınarlı Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Pınarlı Tabiat Parkı’nın Afyonkarahisar il merkezine uzaklığı 118 kilometredir. Dinar ilçesi sınırları içerisinde yer alan Pınarlı Tabiat Parkı’nın Dinar ilçe merkezine uzaklığı ise; 8 kilometredir.

Pınarlı Tabiat Parkı’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanması mümkün olmadığından dolayı, kendi araçlarınız ile ulaşım sağlamanız gerekmektedir.

Dinar ilçe merkezi üzerinden Pınarlı Köyü yolunu takip ederseniz, Pınarlı Köyü ile Çamlı Köyü arasında Pınarlı Tabiat Parkı görebilirsiniz. Bol ormanlık alan sizleri beklemektedir.

Çevrimiçi ve çevrimdışı kullanabileceğiniz navigasyon uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. Alt kısımda yer alan harita bağlantımızı kullanarak, bulunduğunuz lokasyondan Pınarlı Tabiat Parkı’na kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Pınarlı Tabiat Parkı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/UnFa59TK2XmFurWS9
Pınarlı Tabiat Parkı Güncel İletişim Bilgisi: 0272 215 40 16

Pınarlı Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?Pin
Pınarlı Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


2