Aralık 13, 2022

Palandöken Kayak Merkezi 2023 Skipass Fiyatları – Palandöken Kayak Merkezi 2023 Fiyatları

Palandöken Kayak Merkezi 2023 Skipass Fiyatları - Palandöken Kayak Merkezi 2023 Fiyatları

Palandöken Kayak Merkezi’nde 2023 fiyatları belli oldu. Kampyerleri.org ekibi olarak Palandöken Kayak Merkezi ile ilgili en güncel bilgileri paylaştık. Palandöken Kayak Merkezi; amatör ve profesyonel her seviyeden kayakçıların kayak yapabildiği harika bir kayak merkezidir. Palandöken Kayak Merkezi’nde günübirlik kayak tatili veya konaklamalı kayak tatili de yapılabilmektedir. Erzurum il sınırları içerisinde yer alan Palandöken Kayak Merkezi’nde kayak yapmak, snowboard yapmak, kızak kaymak, kar topu savaşı yapmak ve harika manzaraları izlemek istiyorsanız, geç kalmadan yola çıkmanızı öneriyoruz. İşte Palandöken Kayak Merkezi 2023 skipass fiyatları. Palandöken Kayak Merkezi 2023 fiyatları. Palandöken Kayak Merkezi kapanış saatleri. Palandöken Kayak Merkezi açılış saatleri. Palandöken Kayak Merkezi otelleri. Palandöken Kayak Merkezi yemek fiyatları. Palandöken Kayak Merkezi konaklama imkanları. Palandöken Kayak Merkezi telesiyej özellikleri. Palandöken Kayak Merkezi t-bar hattı. Palandöken Kayak Merkezi teleski hattı. Palandöken Kayak Merkezi 2023 kayak takımı kiralama fiyatları. Palandöken Kayak Merkezi 2023 kayak kiralama ücretleri. Palandöken Kayak Merkezi nerede? Palandöken Kayak Merkezi’ne nasıl gidilir? Palandöken Kayak Merkezi pist durumu. Palandöken Kayak Merkezi kar kalınlığı ne kadar? İşte Palandöken Kayak Merkezi hakkında 2023 en güncel bilgiler kampyerleri.org seyahat blogumuzda.

EĞLENCE VE KAYAĞA DOYACAĞINIZ KAYAK ETKİNLİKLERİ İÇİN TIKLA

ERCİYES KAYAK MERKEZİ 2023 SKİPASS FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KAYAK, SNOWBOARD VE KIZAK EKİPMANLARI HAKKINDA TÜM İÇERİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ

Palandöken Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir? – Palandöken Kayak Merkezi Ulaşım Bilgisi

Erzurum il sınırları içerisinde Palandöken Dağları’nda yer alan Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum il merkezinin 7 kilometre Güneybatı bölgesinde yer almaktadır. Kış turizminin yaygın olarak gerçekleştirildiği Palandöken Kayak Merkezi, 3176 metre rakıma sahiptir. Peki Palandöken Kayak Merkezi’ne nasıl gidilir? Palandöken Kayak Merkezi nerede? İşte Palandöken Kayak Merkezi ulaşım bilgisi…

 • Palandöken Kayak Merkezi’ne uçak ile ulaşım: Erzurum Havalimanı’ndan, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminaline giden servislere binmeniz gerekiyor. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali üzerinden de Erzurum Belediye otobüslerine geçiş yaparak, Erzurum Havalimanı’na kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Erzurum Havalimanı’ndan araç kiralaması veya VIP araç kiralaması yapabileceğiniz işletmelerde bulunmaktadır. Dilerseniz, araç kiralaması imkanlarından faydalanarak da Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.
 • Palandöken Kayak Merkezi’ne otobüs ile ulaşım: Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden, Palandöken Kayak Merkezi’ne yolcu taşıyan otobüslere binmeniz gerekmektedir. Erzurum Belediye otobüsleri sadece tatil günlerinde hizmet veriyor. Bu yüzden hafta içi günlerinde gitmeniz halinde; araç kiralaması veya taksi kiralama hizmetlerinden herhangi birini tercih etmeniz gerekmektedir.
 • Palandöken Kayak Merkezi’ne kendi aracınız ile ulaşım: Palandöken Kayak Merkezi’ne kendi aracınız ile gitmek istiyorsanız; çevrimiçi veya çevrimdışı her ortamda rahatça kullanabileceğiniz navigasyon uygulamaları kullanmanız gerekmektedir. Ek olarak; kışlık lastiğinizi takmış ve yanınızda zincir gibi kış hava şartlarında sizi zorlamayacak ekipmanlar taşımanız gerekmektedir. Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum il merkezine çok yakın mesafede yer almaktadır. Yol üzerinde bulunan tabelalar size yol gösterici olacaktır. Aslında Palandöken Kayak Merkezi’ne ulaşım oldukça kolay olacaktır. Alt kısımda Palandöken Kayak Merkezi’nin güncel konum bilgisine erişim sağlayabilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/99wj1aagB8XSxrQN8
Palandöken Kayak Merkezi Güncel İletişim Bilgisi: 0 442 317 08 04

Palandöken Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir? - Palandöken Kayak Merkezi Ulaşım Bilgisi
Palandöken Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir? – Palandöken Kayak Merkezi Ulaşım Bilgisi
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Palandöken Kayak Merkezi’ne Ne Zaman Gidilmelidir? – Palandöken Kayak Merkezi’ne Ne Zaman Gidilir?

Palandöken Kayak Merkezi’nde kayak sezonu Aralık ayının 15’i gibi başlamaktadır. Aralık ayının ortalarında başlayan Palandöken Kayak Merkezi kayak sezonu, Nisan ayının 15’i gibi dönemlere kadar devam eder. Bu yüzden Aralık – Nisan aylarında yoğun olarak ziyaret edilen Palandöken Kayak Merkezi’ne gidilmesi gereken en doğru zaman Ocak ile Şubat ayı olarak ön plana çıkmaktadır. Bunun nedeni Yılbaşı’nın Ocak ayına denk gelmesi ve Ocak ayında Palandöken Kayak Merkezi’nde kar yağışının yoğun olmasından kaynaklanmaktadır. Elbette Yılbaşı’nda Palandöken Kayak Merkezi’ne gidecekseniz; erken rezervasyon yaptırmalı ve Yılbaşı yoğunluğunu planlayarak kayak tatili planı yapmayı unutmayın.

Palandöken Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilmelidir? - Palandöken Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir?
Palandöken Kayak Merkezi’ne Ne Zaman Gidilmelidir? – Palandöken Kayak Merkezi’ne Ne Zaman Gidilir?

Palandöken Kayak Merkezi Otelleri – Palandöken Kayak Merkezi Konaklama Olanakları

Palandöken Kayak Merkezi’nde otel ve bungalov ev konaklama seçenekleri mevcuttur. Tek kişilik konaklama, çift kişilik konaklama ve aile konaklaması gibi çeşitli konaklama fırsatları bulunmaktadır. Balayı tatili, ailelere uygun konaklama seçenekleri, Yılbaşı tatili konaklama imkanları, arkadaş gruplarına uygun konaklama alternatifleri ve suit oda konaklama imkanları vardır. Palandöken Kayak Merkezi otelleri ve Palandöken Kayak Merkezi konaklama imkanları ücretleri farklılık gösterebilmektedir. Palandöken Kayak Merkezi’nde konaklama ücretleri; konaklama yapılacak gün sayısı, kişi sayısı, oda seçenekleri ve talep edilen ek hizmetler gibi seçeneklere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Alt kısımda Palandöken Kayak Merkezi’nde hizmet veren otel, bungalov ve konaklama işletmelerine ait telefon numaraları bulunmaktadır. Dilerseniz iletişim numarası üzerinden iletişime geçerek rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz.

 • Sway Hotel: 0442 230 30 30
 • Polat Erzurum Resort: 0442 232 00 10
 • Dedeman Palandöken: 0442 316 24 14
 • Dedeman Ski Lodge: 0442 317 05 00
 • Palan Otel: 0442 317 06 99
 • Snowdora Otel: 0442 317 08 04
 • Sport Otel: 0442 408 77 70
 • Hotels Palandöken: 0442 222 28 65
Palandöken Kayak Merkezi Otelleri - Palandöken Kayak Merkezi Konaklama Olanakları
Palandöken Kayak Merkezi Otelleri – Palandöken Kayak Merkezi Konaklama Olanakları

Palandöken Kayak Merkezi Kayak Pisti Durumu – Palandöken Kayak Merkezi T-Bar Teleski, Telesiyej Ve Mekanik Tesisler Bilgisi

Palandöken Dağı’nın rakımı 3176 metredir. Palandöken Kayak Merkezi ise 2000 rakım ile 3176 rakım arasında yer almaktadır. 3000 rakım üzeri zirve ve Ejder Tepesi olarak biliniyor. Palandöken Kayak Merkezi’nin kayak pistlerinde, toz kar bulunmaktadır. Toz karlar, kayak yaparken kaymak için kolaylık sağlamaktadır.

Palandöken Kayak Merkezi’nde 10 telesiyej, 2 teleski ve 2 baby lift bulunmaktadır. Ek olarak; bir adet gondol lift mevcuttur. Gondol lift sayesinde zirve olarak bilinen Ejder Tepesi’ne ulaşım sağlanabilmektedir. Palandöken Kayak Merkezi, ülkemizin en uzun kayak pistine sahip bir kayak merkezi olarak her zaman ön plana çıkmaktadır. Palandöken Kayak Merkezi 12 kilometre uzunluğunda dev bir kayak pisti ile hizmet vermektedir. Palandöken Kayak Merkezi sahasında, 24 adet kayak pist mevcuttur.

Palandöken Kayak Merkezi kayak pistleri şu şekildedir;

 • Yeni başlangıç seviyesi kayak pisti: 8 adet,
 • Doğal kayak pisti: 4 adet,
 • Orta seviye kayak pisti: 3 adet,
 • Usta kayakçı seviye kayak pisti.

Palandöken Kayak Merkezi’nde amatör ve profesyonel tüm kayak severleri memnun edecek kızak ve kayak pisti alanı mevcuttur.  Palandöken Kayak Merkezi’nin pistlerinde yapay kar hizmeti de vardır ve bu sayede kesinti olmadan rahatça kayak yapılabilir.  Palandöken Kayak Merkezi bir özelliğiyle de ön planda olmayı başarmıştır.  Palandöken Kayak Merkezi’nde 5,6 kilometre uzunluğa sahip pist aydınlatma sistemi vardır ve bu sayede gece kayağı yapmak da mümkündür.

Palandöken Kayak Merkezi Kayak Pisti Durumu – Palandöken Kayak Merkezi T-Bar Teleski, Telesiyej Ve Mekanik Tesisler Bilgisi
Palandöken Kayak Merkezi Kayak Pisti Durumu – Palandöken Kayak Merkezi T-Bar Teleski, Telesiyej Ve Mekanik Tesisler Bilgisi

Palandöken Kayak Merkezi Kar Kalınlığı Ne Kadar? – Palandöken Kayak Merkezi’nin Kar Durumu

Palandöken Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 1 metreyi geçebilmektedir. Kayak pistlerinde meydana gelen yoğunluk ve hava şartlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Palandöken Kayak Merkezi kar kalınlığı Kasım ve Aralık ayları arasında 1 metre ile 1,5 metre arasında değişirken; Aralık ve Ocak ayları arasında ise 1,8 metre ile 2 metreye kadar çıkabilmektedir. Palandöken Kayak Merkezi’nin kar kalınlığı Şubat ve Mart aylarında ise 1,5 metre seviyelerine kadar düşmektedir.

Palandöken Kayak Merkezi Kar Kalınlığı Ne Kadar? - Palandöken Kayak Merkezi'nin Kar Durumu
Palandöken Kayak Merkezi Kar Kalınlığı Ne Kadar? – Palandöken Kayak Merkezi’nin Kar Durumu

Palandöken Kayak Merkezi 2023 Skipass Fiyatları – Palandöken Kayak Merkezi 2023 Fiyatları

Palandöken Kayak Merkezi’nde 2022 – 2023 sezonu bilet ücretleri açıklandı. Palandöken Kayak Merkezi 2023 skipass fiyatları normal bilet, halı bilet, paket bilet, kontörlü bilet, kayak günü bilet ve konaklı bilet olarak farklı statülerde satışa sunulmuştur. Alt kısımda güncel skipass ücretlerini inceleyebilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi 2023 normal skipass bilet fiyatları şu şekildedir;

 • Gidiş dönüş tek çıkışlık bilet ücreti: 35₺
 • 09:00 – 16:30 gündüz bilet ücreti: 300₺
 • 16:00 – 20:00 gece bilet ücreti: 75₺

Palandöken Kayak Merkezi 2023 kontörlü bilet fiyatları şu şekildedir;

 • Kart ücreti: 50₺
 • 6 çıkışlık bilet ücreti: 165₺
 • 18 çıkışlık bilet ücreti: 415₺

Palandöken Kayak Merkezi 2023 halı bilet fiyatları şu şekildedir;

 • 09:00 – 16:30 tam gün bilet ücreti: 110₺
 • Öğleden sonra bilet ücreti: 70₺

Palandöken Kayak Merkezi 2023 paket bilet fiyatları şu şekildedir;

 • Kart ücreti: 50₺
 • Sezonluk bilet ücreti: 4.000₺

Palandöken Kayak Merkezi 2023 kayak günü bilet fiyatları şu şekildedir;

 • 7 gün içinde herhangi 3 günlük bilet ücreti: 780₺
 • 15 gün içinde herhangi 3 günlük bilet ücreti: 825₺

Palandöken Kayak Merkezi 2023 konaklı bilet fiyatları şu şekildedir;

 • Kart ücreti: 50₺
 • Gidiş dönüş tek çıkış bilet ücreti: 35₺
 • Gündüz bilet ücreti: 160₺
Palandöken Kayak Merkezi 2023 Skipass Fiyatları - Palandöken Kayak Merkezi 2023 Fiyatları
Palandöken Kayak Merkezi 2023 Skipass Fiyatları – Palandöken Kayak Merkezi 2023 Fiyatları

Palandöken Kayak Merkezi 2023 Kayak Takımı Kiralama Fiyatları – Palandöken Kayak Merkezi 2023 Kayak Kiralama Ücretleri

Palandöken Kayak Merkezi’nde skipass fiyatları ile beraber 2023 kayak takımı kiralama fiyatları da belli oldu. Kampyerleri.org ekibi olarak Palandöken Kayak Merkezi’ne gidecek okurlarımız için kayak kiralama ücretleri ile ilgili bilgiler paylaştık. Alt kısımdan Palandöken Kayak Merkezi 2023 kayak kiralama ücret listesini inceleyebilirsiniz.

 • Kayak takımı kiralama ücreti: 150₺
 • Kayak kiralama ücreti: 120₺
 • Kayak ayakkabısı kiralama ücreti: 80₺
 • Snowboard takımı kiralama ücreti: 250₺
 • Snowboard kiralama ücreti: 200₺
 • Snowboard ayakkabısı kiralama ücreti: 100₺
 • Mont kiralama ücreti: 80₺
 • Salopet kiralama ücreti: 70₺
 • Çocuk montu kiralama ücreti: 60₺
 • Çocuk salopeti kiralama ücreti: 40₺
 • Baton kiralama ücreti: 50₺
 • Eldiven kiralama ücreti: 50₺
 • Gözlü kiralama ücreti: 50₺
 • Kask kiralama ücreti: 50₺
 • Kızak kiralama ücreti: 40₺
 • Günlük dolap kiralama ücreti: 50₺
Palandöken Kayak Merkezi 2023 Kayak Takımı Kiralama Fiyatları – Palandöken Kayak Merkezi 2023 Kayak Kiralama Ücretleri
Palandöken Kayak Merkezi 2023 Kayak Takımı Kiralama Fiyatları – Palandöken Kayak Merkezi 2023 Kayak Kiralama Ücretleri

Palandöken Kayak Merkezi Snowboard Eğitim Fiyatları – Palandöken Kayak Merkezi Kayak Dersi Ücretleri

Palandöken Kayak Merkezi’nde snowboard eğitimleri ve kayak dersi alabilme imkanınız vardır. Palandöken Kayak Merkezi’nde uzman hocalar ve eğitmenler tarafından snowboard eğitimleri ve kayak dersi alabilirsiniz. Ücretleri sezonun yoğunluğuna ve hocaların hizmetlerine göre değişmektedir. Geçen yıl 200 TL ile 350 TL arasında olan kayak dersi ve snowboard eğitim fiyatları, 2023 yılında 300 TL ile 400 TL arasında değişmektedir. Ancak bu ücretler sezona ve katılım yoğunluğuna göre değişebilir. Bu fiyatlar, ortalama ücretler olarak sunulmuştur.

Palandöken Kayak Merkezi Snowboard Eğitim Fiyatları - Palandöken Kayak Merkezi Kayak Dersi Ücretleri
Palandöken Kayak Merkezi Snowboard Eğitim Fiyatları – Palandöken Kayak Merkezi Kayak Dersi Ücretleri

Palandöken Kayak Merkezi Yeme İçme Fiyatları – Palandöken Kayak Merkezi Kafe Ve Restoran Hizmetleri

Palandöken Kayak Merkezi’ne gittiğinizde yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz; otel işletmeleri, restoranlar ve kafeler bulunmaktadır. Dileyen misafirler yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirebilirler. Dileyen misafirler ise Palandöken Kayak Merkezi sahasında hizmet veren otel, kafe ve restoranlardan temin edebilirler. Sabah kahvaltısı, atıştırmalıklar, öğle yemeği, ara öğün yiyecekleri ve içecekleri gibi menüler sizleri beklemektedir.

Palandöken Kayak Merkezi Yeme İçme Fiyatları - Palandöken Kayak Merkezi Kafe Ve Restoran Hizmetleri
Palandöken Kayak Merkezi Yeme İçme Fiyatları – Palandöken Kayak Merkezi Kafe Ve Restoran Hizmetleri

Palandöken Kayak Merkezi Açılış Ve Kapanış Saatleri – Palandöken Kayak Merkezi Saat Kaça Kadar Açık?

Palandöken Kayak Merkezi’nin açılış saati 09:00 ile 10:00 olarak belirlenmiştir. Palandöken Kayak Merkezi’nin kapanış saati ise; 17:00 ile 18:00 olarak duyurulmuştur. Ancak Palandöken Kayak Merkezi’nde Cumartesi ve Pazar günlerinde açılış ve kapanış saatleri 20:00 olarak belirlenmiştir.

Ayrıca Palandöken Kayak Merkezi’nde gece kayağı da yapılabilir. Yani sınırsız kayak yapmak mümkündür. Palandöken Kayak Merkezi’nin açılış ve kapanış saatleri tesislerin genel çalışma saatlerini yansıtmaktadır.

Palandöken Kayak Merkezi Açılış Ve Kapanış Saatleri - Palandöken Kayak Merkezi Saat Kaça Kadar Açık?
Palandöken Kayak Merkezi Açılış Ve Kapanış Saatleri – Palandöken Kayak Merkezi Saat Kaça Kadar Açık?

EDİTÖR NOTU

Daha önce Palandöken Kayak Merkezi’ne gittiniz mi? Palandöken Kayak Merkezi’nde kayak, kızak ve snowboard deneyimlediniz mi? Palandöken Kayak Merkezi ile ilgili deneyimlerinizi iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.