Paylaş
Outdoor Ayakkabı ve Bot İncelemesi: Vaneda Boots

Kamp ve doğa sporları yaparken en önemli ekipmanlardan biri de outdoor bot ve ayakkabıdır. Rahat ve hafif bir ayakkabı daha keyifli bir kamp ve yürüyüş yapmaya olanak sağlar. Doğa sporlarıyla yeni tanışan herkes su geçirmez bot alarak yaptığı aktiviteyi daha keyifli hale getirmek istemektedir.

Su Geçirmez Bot Almak İsteyenlerin Dikkatine

Sosyal medyada sponsorlu reklam çıkarak aslında su geçirmez olmayan yani Gore-Tex özelliği bulunmayan outdoor botları indirimli şekilde satmaya çalışarak insanları aldatan firmaların sayısı gitgide artmaktadır. Sosyal medyada bu tür girişimlere dikkat ederek almışken kaliteli ve fiyatının hakkını veren su geçirmez bot almanızı tavsiye ederiz. Kampyerleri.org olarak outdoor bot sektörüne hızlı ve kaliteli bir adımla giriş yapan Vaneda Boots’tan bahseceğim.

Kampyerleri.org olarak Vaneda Boots ile Eylül 2019’da tanıştık. Niyazi Solak, Furkan Kumkaya ve Yasemin Engin olarak çıktığımız 1 aylık mini Türkiye turunda bizleri destekleyen Vaneda’ya teşekkür ediyoruz. 1 aylık yolcuğumuzda ben Vaneda V-Mark modelini tercih ederken Furkan Kumkaya ise OASIS Bej modelini tercih etti.

Vaneda Bot İle Isparta Dedegöl Dağı Tırmanışı

Vaneda Boots Hakkında Deneyimlerimiz

 • V-Mark modeli 558 g ağırlığıyla sırt çantalı gezen arkadaşlar için oldukça hafif ve kullanışlı.
 • Çamur ve kirli ortamlarda lekelenmesine rağmen kolay kolay leke tutmuyor. Kirlense dahi ıslak bir bezle silinmesi halinde kolay bir şekilde temizlenebiliyor.
 • Hem şehirde hem arazi şartlarında kullanmaya uygun ergonomik bir tasarıma sahip.
 • Uzun yürüyüşler esnasında koku oluşmuyor ve uygun çorap giyilmesi halinde botlar sürekli nefes alıyor. Böylece terleme ve koku minimum düzeye indirgeniyor.
 • Taban tasarımı sayesinde tırmanırken ve engelleri aşarken üstün hareket kabiliyeti sağlıyor.
 • Burkulma vb. sakatlanma durumlarına karşı bilekli modeller olması nedeniyle burkulmaları engelliyor.
 • 1 aylık yolculuğumuzda zaman zaman Likya Yolu’nu, zaman zaman ise Karia Yolu’nu yürüme imkanımız oldu. Vaneda Bot’u bu yolculuğumuzda genel olarak sarp kayalıklarda ve engebeli arazi koşullarında kullandık fakat rahatlığından ve sağlamlığından ödün vermedi. Biz botun parçalanmasını beklerken aksine en ufak bir açılma dahi olmadı.
Vaneda Botun Zemin Tutucu Özelliği

Vaneda Boots V-Mark Modeli Özellikleri

 • Dış Kısım: Su itici özelliğe sahip ; nefes alabilir, nubuk deri; CORDURA ® (Poliamid 6.6) hava geçirgen, dayanıklı örgü kumaş
 • İç Kısım: Nefes alabilen airfile yaka astar ve aşınmaya ve yırtılmaya karşı dayanıklı polyester iç astar
 • Taban: Çift Yoğunluklu Enjeksiyon Taban Teknolojisi
 • Alt Taban: Kauçuk NUBES I-RUBBER ®; özel tasarım, kayma direnci yüksek, kolay aşınmayan, uzun ömürlü, çevre dostu.
 • Mostra: Anatomik olarak desteklenmiş tasarım, orthoflex, hijyenik, nefes alabilir, nem emici, değiştirilebilir
 • Bağcık: Kopmaya dayanıklı, polyester bağcık
 • İlave Özellikler: Taban tasarımı arazi koşullarında tırmanırken veya engelleri aşarken kullanıcıya üstün hareket kabiliyeti sağlar.
Vaneda Bot Deneyimi

Outdoor Ayakkabı Tavsiyesi: Vaneda Bot

Vaneda Bot almak isteyip de akıllarında soru işareti kalanlara küçük bir tüyo verelim. Yerli üretim yapıp teknolojiyi yakından takip eden ve her geçen gün kendilerini yenileyen bir firma olmaları, ürünlerini de bu kaliteyle üretmelerini sağlıyor. Oldukça sağlam yapıya sahip olan Vaneda botlar; hem yazlık hem de kışlık modelleriyle internet sitesinden satışa sunuluyor. DryTex ® %100 su geçirmeyen, nefes alabilen üstün membran teknolojisi ile üretilen botlar her türlü arazi şartında kullanmaya imkan sağlamaktadır. Aşınmaya ve yırtılmaya karşı dayanıklı gerçek deri astar ile yıllarca giyebilirsiniz. Vaneda Bot ile ilgili söyleyeceklerimiz bunlardır. Yorumlarınızı aşağıdaki kısımdan bizlerle paylaşabilir ve sorularınızı @vanedaboots sayfasından firmaya iletebilirsiniz.

Alışveriş Yapmak İçin TIKLAYIN

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Oylar 0]

Bir önceki yazımız olan Balta Kullanım Teknikleri ve Balta Bakımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.