Meryemana Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Meryemana Tabiat Parkı hakkında merak edilen bilgileri sunduk. Kaynak değerleri yüksek bir Tabiat Parkı olan, Meryemana Tabiat Parkı’nda tarihi kalıntılara ve arkeolojik anlamda değerli yapılara şahitlik edebilirsiniz. 354 hektarlık alana sahip olan Meryemana Tabiat Parkı, 2008 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Meryemana Tabiat Parkı sahasında, Meryemana evi bulunurken, Efes Antik Kenti ise, Meryemana Tabiat Parkı’nın oldukça yakın mesafede yer almaktadır. Peki, Meryemana Tabiat Parkı nerede ve nasıl gidilir? İşte tüm detaylar.

Meryemana Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

İzmir’de yer alan Meryemana Tabiat Parkı’nın İzmir kent merkezine uzaklığı 87 kilometredir. İzmir’in Selçuk ilçesi sınırları içerisinde yer alan Meryemana Tabiat Parkı’nın Selçuk ilçe merkezine olan uzaklığı ise; 8,6 kilometredir.

Efes Antik Kenti’ne 8 kilometre mesafede yer alan Meryemana Tabiat Parkı’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanması söz konusu değildir.

Bu yüzden kendi araçlarınızı kullanmanız veya Selçuk ilçe merkezine toplu taşıma araçları ile geldikten sonra, Meryemana Tabiat Parkı’na gitmek için; taksi kiralamanız gerekecektir.

Selçuk ilçe merkezi üzerinden Efes Antik Kenti’ne ve oradan da Meryemana Yolu rotasını takip ederek Meryemana Tabiat Parkı’na ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır.

Meryemana Tabiat Parkı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/FvWxErxAGQYB9gV5A
Meryemana Tabiat Parkı Güncel İletişim Bilgisi: 0232 743 44 99

Meryemana Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?Pin
Meryemana Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Meryemana Tabiat Parkı Hakkında Kısa Bilgi

Meryemana Tabiat Parkı, İzmir’de gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda kendisine yer bulmaktadır. Yerli ve yabancı pek çok ziyaretçi tarafından yoğun olarak ziyaret edilen Meryemana Tabiat Parkı Hristiyan bireyler için oldukça kutsal bir mekandır. Efes Antik Kenti’ni ziyaret eden misafirlerin rotasına ekledikleri, Meryemana Tabiat Parkı; kültürel ve tarihi özellikleri bakımından oldukça önemli bir bölgedir.

Kızılçam, kermes meşesi, yabani zeytin, funda, keçiboynuzu, orman sarmaşığı ve sığır kuyruğu gibi pek çok bitki ve ağaç türü de Meryemana Tabiat Parkı sahasında yer almaktadır. Meryemana Tabiat Parkı ve çevresi; doğa yürüyüşü yapmak isteyenler tarafından da sık sık ziyaret edilmektedir.

Meryemana Tabiat Parkı Hakkında Kısa BilgiPin
Meryemana Tabiat Parkı Hakkında Kısa Bilgi

Meryemana Tabiat Parkı 2024 Giriş Ücretleri – Meryemana Tabiat Parkı 2024 Ücretleri Ne Kadar?

Meryemana Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen ücret listesi, alt kısımda yer almaktadır. Ücretler listesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nden alındığı için; ücretler ile ilgili oluşabilecek mağduriyetlerden kampyerleri.org sorumlu değildir. Kampyerleri.org sadece bilgi paylaşımı sağlamaktadır.

Meryemana Tabiat Parkı 2024 giriş ücreti şu şekildedir;

  • Kişi başı giriş ücreti: 40₺
  • Kişi başı indirimli giriş ücreti: 20₺
  • Bisiklet ile giriş ücretleri: 40₺
  • ATV ve Motorsiklet ile giriş ücreti: 80₺
  • Kamyonet, pickup ve otomobil ile giriş ücreti: 120₺
  • Minibüs ile giriş ücreti: 360₺
  • Midibüs ile giriş ücreti: 600₺
  • Otobüs ile giriş ücreti: 1.200₺
Meryemana Tabiat Parkı 2024 Giriş Ücretleri - Meryemana Tabiat Parkı 2024 Ücretleri Ne Kadar?Pin
Meryemana Tabiat Parkı 2024 Giriş Ücretleri – Meryemana Tabiat Parkı 2024 Ücretleri Ne Kadar?
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


3