Nisan 18, 2021

Kleopatra Plajı’na Nasıl Gidilir? Kleopatra Plajı Ücretli Mi?

Kleopatra Plajı'na Nasıl Gidilir? Kleopatra Plajı Ücretli Mi?

Türkiye’de bulunan plajlar yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Yaz mevsiminin vazgeçilmez bölgelerinden olan plajlar, doğal güzellikleri ve ziyaret edilebilirliği açısından oldukça uygundur. Kleopatra Plajı’da ülkemizde yoğun olarak ziyaret edilen bölgelerden bir tanesidir. Kleopatra Plajı her yıl düzenli olarak çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır.

Suyunun berrak olması en temel özelliği olan, Kleopatra Plajı mavi bayrağa sahiptir. Ayrıca plaj genelinde ince ve altın renkli kumlar bulunmaktadır. Kleopatra Plajı ismini, Mısır Kraliçesi olan Kleopatra’dan almaktadır. Söylentilere göre geçmiş dönemde görev yapan general, plaj ve bölgesini Kraliçe Kleopatra’ya hediye etmiştir. Ayrıca generalin sefere her çıktığında, Kleopatra’nın denize girdiği de ifade edilmektedir.

Kleopatra Plajı Nerede?

Kleopatra Plajı, Akdeniz Bölgesi şehirlerinden olan Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Rivayetlere göre Alanya Kalesi’nden Kleopatra Plajı’na bir tünel inmektedir. Ancak bölgede yapılan araştırmalar da konu ile ilgili olarak olumlu bir sonuç elde edilememiştir. Antalya, Alanya tarihi yarımadası bölgesinde bulunan Kleopatra Plajı 2 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir. Altın sarısı sahili ve temiz suyu ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Plaj ve bölgesinde çok sayıda sosyal tesis ve imkan da bulunmaktadır.

Kleopatra Plajı Nerede?
Kleopatra Plajı Nerede?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Kleopatra Plajı Ücretli Mi?

Yaz mevsimlerinin vazgeçilmez plajlarından olan, Kleopatra Plajı’nın ücretli olup, olmadığı merak ediliyor. Aileniz ve arkadaşlarınızla keyifli anlar geçirebileceğiniz, Kleopatra Plajı’na girişlerde ücret alınmamaktadır. Ancak plajda şezlong, plaj şemsiyesi gibi malzemeleri ücret vererek satın alabilir veya bölgede bulunan işletmelerden kiralayabilirsiniz.

Plaj bölgesinde büfeler bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için büfelerden ve marketlerden alışveriş yapabilirsiniz. Kleopatra Plajı’nda su sporu oldukça yaygındır. Sporu seven doğa severler denizde eğlenceli zaman geçirmektedir. Ayrıca plajda, saatlik olarak düzenlenen tekne turlarıyla Kleopatra Plajı’nı ve denizin güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Kleopatra Plajı Ücretli Mi?
Kleopatra Plajı Ücretli Mi?

Kleopatra Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kleopatra Plajı’nda tatil yapmak isteyenler tarafından, Kleopatra Plajı’na nasıl gidilir sorusuna cevap aranıyor. Plaja Antalya’nın Alanya ilçesinden ulaşım sağlanmaktadır. Şehir dışından uçak ile gelecek ziyaretçiler, Antalya Havalimanı’nı kullanabilirler. Havalimanı üzerinden Alanya ve Kleopatra Plajı bölgesine yolcu taşıyan servislere binebilirsiniz.

Şahsi aracıyla gelecekler ziyaretçiler ise; Antalya şehir merkezi üzerinden, Alanya ilçesi güzergahını takip etmelidir. Plaj, Antalya şehir merkezine 131 kilometre uzaklıkta yer almaktadır ve Alanya ilçe merkezine ise 2.5 kilometre uzaklıktadır. Antalya şehir merkezinden tüm ilçelere yolcu taşıyan toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Bu yüzden Kleopatra Plajı’na ulaşım konusunda sorun yaşanmamaktadır.

Kleopatra Plajı’nda Konaklama Olanakları

Kleopatra Plajı ve bölgesinde günübirlik ziyaretçiler olduğu kadar, konaklamalı olarak tatil yapacak ziyaretçiler de yoğunluk oluşturmaktadır. Kleopatra Plajı’na tatil yapmaya gelen misafirler, bölgede bulunan bungalov evler, çadır kampları, karavan kampları ile otelleri tercih etmektedirler. Fiyat olanakları açısından her bütçeye uygun konaklama olanağı mevcuttur. Alanya’nın tatil bölgesi olmasından dolayı yaz mevsiminde konaklama olanaklarında yoğunluk yaşanabilir bu yüzden rezervasyon yaptırmadan gitmemenizi öneririz.

Kleopatra Plajı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Plaj bölgesinde tuvalet ve duş var mı?
  Evet. Bazı bölgelerde tuvalet ve duş olanakları mevcuttur.
 • Otopark var mı?
  Plaj bölgesinde araçlarınızı koyabileceğiniz uygun alanlar vardır. Ancak otoparkların çoğu ücretlidir. Ücretsiz olan otoparklar da ise yoğunluk oluşabilir.
 • Telefon çekiyor mu?
  Evet. Plaj genelinde telefon çekiyor.
 • Restoran, bar ve kafe var mı?
  Evet plaj boyunca restoran, bar, kafe ve büfeler bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. ?
 • Plaj malzemesi satan yerler var mı?
  Evet. Plaj hattı boyunca deniz malzemeleri ve plaj malzemeleri satılmaktadır.
 • Plajda mangal ateşi veya barbekü yapılabilir mi?
  Plajda ateş yakmak yasaktır. Ancak plaj hattında belediye tarafından belirlenmiş olan ateş alanları ve piknik alanlarını tercih edebilirsiniz.
 • Hangi doğal güzelliğe yakın? (Deniz, göl, akarsu, şelale, orman, baraj vb.)
  Dinek Seyir Terası’na yakın, Damlataş Mağarası’na yakın, Alanya Kalesi’ne yakın ve Kleopatra Havuzu Gölü’ne yakındır.
Kleopatra Plajı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Kleopatra Plajı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kleopatra Plajı Adres Bilgileri

 • Adres: https://goo.gl/maps/ZfSGdXdbQ4TGdEFbA

Kleopatra Plajı’na nasıl gidilir, Kleopatra Plajı ücretli mi gibi sorular hakkında merak edilenleri paylaştık. Antalya, Alanya’da keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Daha önce Kleopatra Plajı’nda tatil yapan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.